Чому тече кран? Ремонтуємо самостійно!

Чому тече кран?

Протікання крана – серйозна проблема, але такою вона стає у двох випадках: якщо не вміти лагодити кран, і якщо затягувати з його ремонтом. У першому випадку, протікання з крану б’є по нервах і постійно набридає неприємними звуками, у другому – може призвести до ще більших неприємностей, наприклад, виходу з ладу змішувача і нальоту на раковині або ванній. А що, якщо у квартирі встановлено лічильник? У такому випадку капає не тільки вода, але і гроші! Ваші фінанси безповоротно витікають у каналізацію.

Щоб одним махом вирішити це питання, слід всього лише відремонтувати кран, що зробити не так вже й важко. Безперечно, протікання крану можна вважати серйозною неприємністю, але, по суті, в ній немає нічого надприродного. Кран завжди можна відремонтувати самостійно, а от як це зробити, читайте у цій статті.

Чому тече кран: можливі причини

Насправді, це дуже поширене явище. За великим рахунком, існує не так багато причин, через які кран може текти. Ось чотири найпоширеніші причини протікання кранів:

Неякісний кран. Дуже часто вибираючи що-небудь для будинку, ми з міркувань економії купуємо щось подешевше і радіємо, що вдалося зекономити грошей на щось ще. Однак подібна тактика в разі купівлі змішувача може бути помилковою, а радість від зекономлених коштів – недовгою. Ваша економія може стати причиною того, чому тече кран або гірше того – аварії. Добре, якщо в цей момент вдома виявиться хтось, хто зможе швидко нейтралізувати наслідки такої аварії. Якщо ж ні, то можливо доведеться визнати, що прислів’я про скупого, який платить двічі – це саме про вас. Тому не варто заощаджувати на покупці змішувача – переконайтеся, що купуєте якісний продукт від перевіреного виробника. Зверніть увагу і на ціну! Надто вже низька ціна за брендовий змішувач може бути ознакою того, що вам, можливо, намагаються продати підробку.

Ще одна можлива причина, чому тече кран, – це неправильна або неякісна його установка. Сюди можна також віднести можливий брак, який був допущений в процесі складання крана. Тому, якщо ви купили якісний і дорогий змішувач, то поставтеся з особливою ретельністю також і до його встановлення. Дефекти, допущені в процесі монтажу, можуть звести нанівець практично всі переваги дорогого і якісного змішувача. У випадку, якщо ви довіряєте установку крану фахівцю, переконайтеся в тому, щоб його професійні якості не викликають сумнівів.

Неправильне поводження також може пояснити, чому потік кран. Важливо пам’ятати, що як і у будь-якої речі, у крана є свої експлуатаційні характеристики. А значить і умови, за яких виробник гарантує нормальне функціонування виготовленого ним обладнання. У випадку, якщо ви докладали надмірні зусилля при установці або використанні крана або створювали надмірний тиск на кран при повороті, та ще й під неправильним кутом, перекручували вентиль, піддавали носик надмірному навантаженню, то не варто очікувати від крана, що всі ці маніпуляції пройдуть для нього абсолютно безслідно. Пошкодження крана в результаті неправильної експлуатації – це одна з основних причин, чому вода тече з крана.

Нарешті, причиною по якій потік кран, може бути природний знос. Справа в тому, що в результаті багаторазово повторюваних циклів включення і виключення води, починають зношуватися рухливі елементи змішувача, особливо гумові прокладки. Цього можна було б уникнути у разі здійснення профілактичного ремонту і заміни прокладок. Однак рідко хто згадує про те що кран може зламатися, до того моменту, як він, власне, потік. Тому в переважній більшості випадків, ця проблема є неминучою. Вона рано чи пізно проявить себе, це лише питання часу. Однак у ваших силах її усунути. Про те як це можна зробити ми з вами поговоримо нижче.

 Як відремонтувати кран своїми руками

Схема будови стандартного водопровідного крану

Схема будови стандартного водопровідного крану

Вище ми вже говорили, що потрібно робити, щоб уникнути проблеми потікших кранів. Якщо резюмувати, то можна виділити 4 основних пункти:

  1. Розумний підхід до вибору змішувача та інших елементів крану;
  2. Якісна установка крану, бажано фахівцем;
  3. Правильна його експлуатація;
  4. Профілактичні ремонтні роботи.

Все це повинно гарантувати довговічне функціонування крана. Але що ж робити, якщо все таки кран потік?

Для того, щоб зрозуміти, як відремонтувати кран в кожному конкретному випадку, потрібно, в першу чергу, визначити джерело протікання. Таких джерел може бути декілька. А саме:

  • Вода капає або просочується з під вентиля включення холодної або гарячої води;
  • Вода капає або тече тоненькою цівкою з виливу крана навіть при закритому вентилі;
  • Вода протікає на стику кріплення виливу до змішувача;
  • Вода протікає на місці кріплення водопровідних труб до змішувача;
  • Вода протікає на місці кріплення змішувача до раковини;
  • Змішувач має очевидні пошкодження корпусу, через які сочиться вода;

Після того, як було знайдено джерело протікання, перше, що необхідно буде зробити – це перекрити подачу води до крана, який планується ремонтувати. Перекрити вартує як подачу холодної, так і гарячої води (якщо це кран, до якого подається як холодна, так і гаряча вода). Після того, як подача води в кран була припинена, можна спокійно приступати до ремонтування крана. Найнадійнішим способом полагодити кран була б, звичайно, покупка і установка нового крана. Однак це тотальна міра, якої в ряді випадків можна уникнути.

Схема будови кульового водопровідного крану

Схема будови кульового водопровідного крану

Отже, в кожному з перерахованих вище випадків слід виконати наступні дії:

  • Найбільш імовірною причиною того, що вода капає або просочується з-під вентиля включення і виключення води є нещільне прилягання кран-букси до змішувача або ж знос гумових прокладок. Для усунення цієї неполадки необхідно переконатися в тому, що кран-букса щільно прилягає до змішувача, а також замінити гумові прокладки кран-букси. Якщо у вас встановлена керамічна кран-букса, то необхідно ущільнити силіконовий сальник, встановлений на кран-буксі цього типу.
  • Якщо вода капає або тече тоненькою цівкою з виливу крана, то, швидше за все, причиною цьому – стерті грані кран-букси, що не дозволяє повністю перекрити подачу води. Ця поломка з’являється тільки в недорогих неякісних змішувачах. Вирішується вона заміною кран-букси на нову і чи або заміною вентиля. В крайньому випадку, якщо перші два заходи не допомогли, потрібно буде замінити змішувач. Врахуйте, що нерівності внутрішньої поверхні неякісного змішувача також можуть бути причиною швидкого зносу прокладок і кран-букси при тугому закручуванні вентиля.
  • Просочування води в місці кріплення виливу крана до змішувача може бути результатом як зносу прокладок, так і розкручування виливу в результаті пошкодження або тривалої експлуатації. Рекомендована міра – заміна прокладок і щільне закручування виливу до змішувача.
  • У випадку, якщо вода протікає на місці кріплення водопровідних труб до змішувача, то швидше за все, дав знати про себе давній дефект установки. Такий дефект став результатом надмірних зусиль при затягуванні гайок, що з часом призвело до пошкодження прокладок. Інша можлива причина – це неякісні шланги, використані при установці крана. Рішенням проблеми може бути заміна прокладок на нові, або ж заміна шлангів. При заміні прокладок потрібно уникнути надмірного закручування гайок, що дозволить продовжити термін служби прокладок.
  • Причиною протікання на місці кріплення до раковини може бути те, що не був щільно прикручений змішувач або ж він розбовтався у процесі експлуатації. Також трапляється, що прокладка, використана між змішувачем і раковиною, прийшла в непридатність. Вирішується це питання прикручуванням змішувача до раковини і заміною прокладок. Також можна посадити змішувач на силікон. Це має зупинити протікання.
  • І, нарешті, причиною, чому тече кран, може бути пошкодження самого крану. Якщо змішувач має явні пошкодження корпусу, то відремонтувати його практично неможливо. У цьому випадку не існує альтернативних рецептів повній заміні крану.

Для візуального сприйняття, пропонуємо переглянути два відео, де показано як саме лагодити змішувачі у ванній кімнаті:

 

Інструменти і матеріали, необхідні для лагодження крану

Під час усунення неполадок ви можете задатися не тільки питанням «Як відремонтувати кран?», А й «Чим відремонтувати кран?» У процесі ремонту крана вам можуть знадобитися наступні інструменти, а також матеріали.

  • Запасні кран-букси;
  • Розвідний ключ і набір ключів;
  • Клей на основі силікону;
  • Набір викруток;
  • Прокладки різних розмірів;
  • Сантехнічна ФУМ-стрічка або пакля;
  • Електродриль і шліфнасадка до нього;
  • Силіконові ущільнювачі.

Більшість з перерахованих інструментів і матеріалів можна знайти в будь-якому будинку. В крайньому випадку, їх можна придбати в будь-якому будівельному магазині.

Як бачите, самостійно відремонтувати кран не так вже й складно, як здавалось на перший погляд. Головне лише встановити причину підтікання, а далі справа обов’язково налагодиться.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар