Як очистити наліт з поверхні унітазу

Як очистити наліт з поверхні унітазу

Кожен розуміє, що дотримання правил санітарії є необхідною умовою здорового життя. Є багато заходів, що дозволяють дбати про гігієну свого будинку. Важливо стежити і за чистотою унітазу. На сьогоднішній день існує багато різних способів очистити унітаз. При виборі відповідного способу потрібно відштовхуватися від стану і терміну служби унітазу, а також від ступеня його забруднення.

Найчастіше проблеми з очищення унітазу пов’язані з утворенням вапняного, сечового каменю та іржі. Видалити його не так просто і спочатку слід з’ясувати причини його утворення на поверхні унітазу.

Чому утворюється наліт на стінках унітазу

В першу чергу камінь утворюється завдяки вапняним відкладенням, які присутні у воді, що видобувається з артезіанських свердловин та річкових водозаборів. Говорячи простою мовою, вапняні відкладення є в будь-якій воді, якою ми користуємося. Сама сеча – це лише допоміжний фактор для виникнення нальоту.

Мінерали у воді завжди присутні у фіксованій кількості. З кожним спуском води на поверхні стінок унітазу скупчується вапно. Його кількість безпосередньо залежить від того, скільки води протікає через сантехніку. Якщо бачок унітазу не відрегульований, об’єм води збільшується, отже, зростає і число осілих мінералів.

Варто трохи сказати і про саму поверхню унітазу. Якщо його стінки гладкі, він менше схильний до виникнення відкладень. Шорстка поверхня, навпаки, дозволяє бруду і вапну затримуватися і сприяє виникненню іржі та каменю.

Якщо ви не хочете занадто часто чистити унітаз, слід під час купівлі звернути увагу на моделі з санфаянсу, що мають глазуроване покриття. У них достатньо гладка поверхня, тому шкідливі мінерали будуть в меншій мірі скупчуватися на стінках.

Найкращим варіантом вважається унітаз, зроблений з порцеляни. Він має дуже гладку поверхню. Такі моделі сантехніки коштують дорожче, але і догляду вимагають набагато менше.

Як очистити унітаз від іржі і сечового каменю?

Відразу хочеться відзначити, що всі маніпуляції слід виконувати в рукавичках, спеціальних окулярах і респіраторі. А одяг має бути з довгим рукавом. При цьому маніпуляції потрібно проводити акуратно, щоб бризки від чистячих засобів не потрапили на незахищені частини тіла.

Використання спеціальних таблеток - допоможе вберегти унітаз від утворення нальоту

Використання спеціальних таблеток – допоможе вберегти унітаз від утворення нальоту

В першу чергу варто пам’ятати про те, що профілактичні чистки унітазу дозволять уникнути нальоту. Якщо ж чистити унітаз рідко, то може утворитися товстий шар каменю, відмити який буде досить складно. Розберемо необхідні заходи профілактики та способи видалення нальоту.

  • Одним з важливих способів боротьби з каменем є усунення протікань води. Тому перш за все, необхідно відрегулювати бачок. Зробити це можна, відрегулювавши поплавок. Якщо вода продовжує текти, потрібно відремонтувати бачок або замінити арматуру.
  • Позбутися від уже наявного каменю можна за допомогою спеціальних таблеток, які поміщаються в бачок. Вони не дають утворитися шкідливим відкладенням і частково усувають камінь.
  • Раз на тиждень слід обробляти поверхню унітазу спеціальними розчинами. Вони просто наносяться на стінки, після чого якийсь час потрібно почекати і змити. Така чистка унітазу не забирає багато сил і часу. До того ж сьогодні на прилавках магазинів пропонується багато сучасної побутової хімії, яка дозволяє швидко і безпечно проводити чистку сантехніки.
  • Часто для очищення унітазу використовують також абразивний порошок. Після видалення води з унітазу порошок наносять на поверхню і за допомогою ганчірки або губки чистять стінки унітаза до появи білизни. Виконувати таку роботу потрібно в рукавичках. Однак у такого способу чистки є досить суттєвий недолік, який полягає в тому, що після абразиву на поверхні залишаються маленькі подряпини. Вони роблять стінки унітазу шорсткими і сприяють осіданню бруду. Потрібно сказати, що така робота досить важка – брудна і виснажлива.

Засоби для чистки унітазу

Популярними серед засобів для чистки унітазу вважаються лужні засоби, такі як «Domestos» або «Білизна». В їх складі є їдкий натрій, який легко розчиняє сечовий камінь. Такий засіб розподіляється по поверхні унітазу, а через приблизно півгодини за допомогою йоржика і води залишки нальоту прибираються. Якщо бажаного результату не вдалося домогтися з першого разу, можна повторити процедуру.

Нанесіть засіб для чищення на стінки унітазу - почекайте певний час і почистіть

Нанесіть засіб для чищення на стінки унітазу – почекайте певний час і почистіть

До речі, деякі використовують «Білизну» в якості води.

Перед тим, як зайнятися чисткою, необхідно переконатися, що вода з бачка не протікає. В іншому випадку нанесений на поверхню розчин лугу змиється дуже швидко і не розчинить весь наліт.

Замість лужних засобів можна використовувати чистячі засоби, що мають у своєму складі кислоту. Серед них популярністю користується «Cillit». Він наноситься так само, як і лужний засіб, і після змивається водою із застосуванням йоржика.

Використання для чищення унітазу народних засобів

У наш час є люди, які не довіряють новинкам побутової хімії вважаючи її небезпечною для здоров’я. Вони користуються народними засобами, які дозволяють не менш ефективно видалити наліт за допомогою підручних засобів.

Чистка унітазу оцтом

Оцет – це хороший засіб для видалення вапняного нальоту, але тільки в тому випадку, якщо забрудненню небагато років.

Інструкція: Один стакан 9-процентного оцту слід вилити в ємність, підігріти до 40 градусів. І в такому стані вилити в чашу унітазу. У суміш допускається додавання невеликої кількості соди. Тільки змивати після цього не рекомендується в найближчі декілька годин. Можна залишити цю суміш на ніч, а змити її вже вранці. Якщо з першого разу все не очиститься, процедуру варто повторити.

Лимонна кислота

Займаючись чисткою унітазу, щей за допомогою хімічних речовин - завжди слід використовувати засоби захисту!

Займаючись чисткою унітазу, щей за допомогою хімічних речовин – завжди слід використовувати засоби захисту!

Лимонна кислота – ще один ефективний засіб для знищення каменю і вапняного нальоту.

Інструкція: Кілька пакетиків кислоти потрібно висипати в чашу унітазу і закрити кришку. Потім через декілька годин можна змивати, для цього можна використовувати ще і йоржик. Така процедура може бути повторена, поки весь наліт повністю не буде видалений.

Соляна кислота

Ще один спосіб – застосування соляної кислоти. Для цього слід використовувати її 33-відсотковий розчин.

Інструкція: Екіпірувавшись, необхідно налити близько двохсот мілілітрів кислоти на поверхню чаші. Вона обов’язково повинна бути сухою. Наливати потрібно акуратно, не вдихаючи й не розбризкуючи. Після цього слід закрити кришку. Залишити суміш на п’ятнадцять хвилин. Потім можна змивати. Соляна кислота може бути замінена щавлевою.

Такий метод застосовується тільки в тому випадку, якщо від конструкції не відведені пластикові труби. При невеликому нальоті можна використовувати часточку лимона, після цього змити все теплою водою.

Електроліт

Більш радикальним методом видалення іржі, каменю і вапняного нальоту є застосування електроліту.

Інструкція: Для цього потрібно дуже добре екіпіруватися: надіти рукавички, респіратор, намагатися не вдихати. Лити потрібно дуже акуратно, щоб не створювалися бризки. Такий метод слід використовувати тільки в тому випадку, якщо нічого іншого не допомагає. До того ж цей спосіб не підійде, якщо від конструкції до стоку проведені пластикові труби.

Інші народні способи чистки унітазу

Щоб запобігти появі каменів, слід регулярно (не рідше одного разу на тиждень) мити унітаз теплою водою з додаванням порошку. Для цього, порошок необхідно розвести у теплій воді і, використовуючи абразивну губку, потрібно очистити поверхню унітазу зсередини.

В даний час серед народних способів поширена чистка унітазу «Кока-колою» або «Спрайтом». В унітаз слід залити одну або декілька пляшок газованого напою і залишити на деякий час. Справа в тому, що газована вода містить лимонну кислоту, яка розчиняє наліт.

Але, все ж таки, головне в підтримці гігієни унітазу – це регулярно проводити профілактику, щоб не дозволяти каменю осісти на поверхні сантехніки. Все це дозволить довше тримати ваш унітаз в чистоті.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар