6 помилок в облаштуванні ванної кімнати, які роблять її незручною

З огляду на той факт, що ванна досить рідко відрізняється великими габаритами, під час ремонту необхідно продумувати інтер’єр від А до Я. Недостатньо просто покласти якісну плитку та замовити дороге освітлення. Також потрібно правильно організувати зберігання, продумати розташування меблів і врахувати ряд інших нюансів, про які і піде мова в матеріалі на нашому сайті – Taka-Vanna.in.ua.

Помилка 1: Ванні приналежності стоять на бортику ванни

Предмети першої необхідності, наприклад, шампунь, бальзам, рушник потрібно тримати під рукою, щоб не доводилося потім за ними тягнутися. Уявіть ситуацію: ви вирішили прийняти ванну, залізли у воду, розслабилися, а коли прийшов час мити голову згадали, що гель для душу стоїть на стелажі біля протилежної стіни. Доводиться виходити з ванни, розбризкуючи воду по підлозі. Але ж є ще шанс посковзнутися на щойно утвореній калюжі.

Все необхідне для ванних процедур - потрібно ставити на полицю
Все необхідне для ванних процедур – потрібно ставити на полицю

Щоб уникнути цих незручностей, слід ретельно продумати систему зберігання. Комусь зручно тримати ванні приналежності в тумбі під раковиною, дістаючи їх у міру необхідності, а хтось вважає за краще вішати кутову полицю на стіну, щоб в будь-який момент мати доступ до засобів особистої гігієни. Якщо ви віддаєте перевагу другому варіанту, підберіть красиву полицю (бажано на присосках, щоб в будь-який момент можна було прибрати або перевісити), а також продумайте колір і матеріал баночок, куди переллєте засоби із заводської упаковки. Залишати шампуні, гелі для душу в «рідній» пляшечці небажано, так як постраждає візуальна складова інтер’єру.

Чого ми робити не радимо-так це захаращувати бортики ванни всілякими пляшечками та флаконами. По-перше, ви постійно будете їх зачіпати, по-друге, прибирання стане максимально некомфортним, а по-третє, в кімнаті утворюється візуальний шум і відчуття хаосу не покине навіть після наведення порядку.

Помилка 2: Меблі та сантехніка розташовані занадто близько

Під час ремонту мало хто замислюється про ергономіку, особливо, якщо господарі займаються оформлення ванної самостійно. Головними цілями є підібрати красиву плитку та розмістити всі необхідні предмети у будь-який спосіб. Саме це прагнення і призводить до того, що розставленими меблями, сантехнікою та іншими речами, розташованими в кімнаті, просто незручно користуватися. В результаті дверцята пральної машинки повністю не відкриваються, лікті чіпляються за полиці, а коліна впираються в тумбу, коли ви сидите на унітазі.

Між предметами у ванній повинно бути достатньо місця для маневрів
Між предметами у ванній повинно бути достатньо місця для маневрів

Щоб не доводилося шкодувати про кожну хвилину, проведену у ванній, потрібно дотримуватися декількох важливих відстаней. Однак відразу попереджаємо – буде складно, і можливо доведеться відмовитися від ванни на користь душової або перенести пральну машинку на кухню. Все залежить від площі кімнати.

  • Мінімальна відстань між сантехнікою має бути 75 см, щоб ви могли без проблем підійти до тумби або раковини, і при цьому нічого не зачепити. Така ж відстань повинна бути між обладнанням і стіною чи дверима.
  • Не можна встановлювати унітаз впритул до стіни – відстань повинна бути не менше 40 см (якщо рахувати від середини унітазу).
  • Вмиваючись над раковиною, людина нахиляється, а це означає, що перед сантехнікою має бути достатньо місця для маневрів. Від краю умивальника до стіни або будь-якої іншої перешкоди має бути мінімум 55 см.

Помилка 3: Непродумана висота

Здається, що зовсім неважливо, яка висота буде у раковини, бортика ванної або крана над умивальником. Насправді, ці нюанси дуже важливі (якщо, звичайно, ви не плануєте битися головою об душову стійку або згинатися в три погибелі, щоб вмитися).

Душ не повинен знаходитися занадто низько
Душ не повинен знаходитися занадто низько

Запам’ятайте наступні цифри:

  • Висота раковини повинна становити від 80 до 100 см – це показник від краю чаші до підлоги.
  • Що стосується висоти душової стійки, то вона повинна бути не менше 195 см., а максимальний показник становить 2 метри – виняток можна зробити лише в тому випадку, якщо в квартирі живуть дуже високі люди.
  • Середня висота бортика ванни від підлоги становить приблизно 60 см.
  • Коли будете розміщувати кран, простежте, щоб висота від бортика ванній була 15-20 см. у душовій кабіні цей показник можна збільшити до 80 см і рухатися вгору (якщо є необхідність).

Помилка 4: Недостатньо органайзерів і роздільників в ящиках

Потрібно передбачити наявність органайзерів
Потрібно передбачити наявність органайзерів

Звичайно, можна просто розставити всі предмети на поличці, але це буде виглядати неакуратно. До того ж, подібне розташування предметів не додасть зручності – вам буде складно швидко знайти необхідний флакон.

Набагато практичніше буде придбати спеціальні органайзери та роздільники в ящики, щоб можна було розподілити предмети особистої гігієни на категорії. Як то кажуть, у кожної речі має бути своє місце – це основа не тільки ергономіки, але також Вашого комфорту, адже приналежності будуть лежати не купкою в одному ящику або на полиці, а в передбачених для них відсіках.

Помилка 5: Демонтувати рушникосушарку

Незважаючи на назву приладу, його функцією є не тільки сушка рушників. Він також опалює ванну кімнату, тим самим захищаючи її від цвілі. Тому демонтовувати його категорично не рекомендується. Максимум, що ви можете зробити – замінити його на новий та перенести. Монтувати рушникосушарку можна на будь-якій стіні, крім спільної з сусідами, так як за нею розташовується житлова кімната.

Рушникосушка також опалює приміщення
Рушникосушка також опалює приміщення

Зверніть увагу: ви можете встановити електричну рушникосушарку замість водяної. Він має декілька плюсів: виглядає естетичніше, працює цілий рік (на відміну від водяного, який перестає працювати в період відключення гарячої води). Але є і мінус – цифра в платіжці за світло збільшиться.

Більше про рушникосушарки, можна дізнатись в одній з попередніх наших публікацій: Як вибрати рушникосушку і як розібратися яка краща?

Помилка 6: Немає місця для зберігання господарських приладдя

Швабру, відро, ганчірку потрібно зберігати в шафі
Швабру, відро, ганчірку потрібно зберігати в шафі

Якщо в квартирі немає комори або спеціально обладнаної на балконі шафи, то швабри, ганчірки, відра, побутова хімія зберігаються у ванній. Однак просто розставити їх уздовж стіни – зовсім не варіант. Так ви не тільки зіпсуєте інтер’єр, але і зможете забути про зручність – швабри мають властивість падати в самий невідповідний час. І це ми ще не говоримо про те, що господарське приладдя займуть цінні квадратні метри в приміщенні і не залишать місця для маневрів.

Щоб зберігання не перетворилося на справжні тортури, поставте у ванній вузьку, але високу шафу – на верхніх полицях можна буде розставити засоби побутової хімії, а внизу поставити швабру та відра. До речі, зверніть увагу на складні моделі – вони займуть зовсім небагато місця.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете пропустити читання публікації та залишити коментар. Розміщення посилань заборонене.

Залишити коментар