Не страшно помилитися з вибором і монтажем унітазу: поміняти модель, підкрутити в потрібних місцях і докупити деталі — це просто. А от виправити помилки в душовій зоні іноді може лише демонтаж, а погано підібране або неякісне обладнання загрожує псуванням ремонту та зайвими витратами. Як же облаштувати комфортну та довговічну душову? Уникайте помилок, про які ми зараз розповімо.
Нехтування ергономікою
Розставлене «на око» обладнання — це не тільки незручно, але і травмонебезпечно. Уявіть, як кожен раз тягнутися за рушником, що висить на далекій від душової відстані? Легко втратити рівновагу та посковзнутися.
Перед початком ремонту у ванній кімнаті, намалюйте план з рекомендованим розташуванням душової лійки, рушникотримачем, гачків для халатів, полиць з шампунем і гелем для душу та іншого обладнання.
Потім відзначте все безпосередньо в душовій та протестуйте: спробуйте «зняти» рушник, який буде висіти на передбачуваному рушникотримачі, дотягнутися до шампуню на місці, де буде полка. Втім, якщо не виходить, сміливо коригуйте відстань: ергономіка — це перш за все про особистий комфорт.
Душова «як у дорогому СПА»
В люксових готелях і СПА можна підглянути масу цікавих рішень, але орієнтуватися на них як на щось обов’язкове — це зайве. Адже планування та прийоми, використані в таких місцях, часто декоративні та не призначені для щоденного користування.
Завжди підходьте до вибору ідей розумно. З полиць з розкладеними на них морськими камінчиками доведеться щодня змахувати пил, а скручені «равликом» рушники навряд чи довго залишаться у «готельному» стані, якщо вдома живе більше однієї людини. А ось лотки для дрібниць, кругова шторка або маленький стільчик — цілком практичні та «житлові» прийоми.
Вибір на користь душової кабіни
Готові моделі з пластиковими стінками та дахом застаріле рішення. І моторошно незручне: такі кабіни з часом починають скрипіти, їх складно мити, а ще вони з’їдають простір ванної.
Замість цього замовте сучасне душове огородження зі скла. Це не просто естетично, але і безпечно: при виробництві таких огорож використовують безпечне загартоване скло товщиною не менше 6 мм. Його складно розбити в побутових умовах, а якщо це і станеться, скло не розіб’ється на дрібні осколки а просто піде тріщинами.
Наспіх обраний піддон або дренажна система
Ціна помилки — провисаючий, швидко пожовклий піддон, а у випадку з неякісним трапом — поганий злив води, засмічення, неприємний запах з стоку.
Старайтесь вибирати піддон і обладнання перевірених брендів.
Відсутність гідроізоляції
Душова — зона з підвищеним рівнем вологості. Якщо не передбачити гідроізоляцію в душовій, високий ризик появи цвілі та грибка, а вода може просочуватися в інші приміщення, поступово руйнувати обробку та матеріали стін.
Першочергово, ще до початку ремонту ванної кімнати, попросіть монтажників провести гідроізоляцію та відсікти таким чином вологу з душовою від інших кімнат. Або підберіть дренажну систему з гідроізоляційними властивостями.
Слизький піддон або плитка
Цим часто грішать піддони з акрилу або сталі, хоча в цілому це довговічні та доступні за ціною варіанти.
Вибирайте піддони того виробника, який зможе нанести на піддон антиковзаюче покриття, купіть спеціальний килимок або зупиніться на піддоні з іншого матеріалу, наприклад, штучного каменю.
Плитці ж, щоб не бути занадто слизькою, бути просто матовою недостатньо. Краще, якщо вона буде трохи шорсткою на дотик — тоді ризик посковзнутися знизиться.
Душові скла без атизабруднюючого покриття
Кальцій, залізо, хлор та інші домішки в жорсткій воді осідають на поверхнях душових і утворюють білястий вапняний наліт.
Якщо на скло нанесено спеціальне антизабруднююче покриття, краплі води не будуть затримуватися на ньому, а вільно стікати вниз, не залишаючи розводів. Покриття абсолютно прозоре і має тільки один мінус — з часом воно стирається. Плюс воно недешеве — тому багато хто вважає це марною тратою грошей.
Не нехтуйте корисною опцією при купівлі душової огорожі: антизабруднююче покриття полегшить прибирання і збереже сили, витрачені на відмивання мильних патьоків і слідів вапняної води на склі.