Аератор для змішувача: як він працює, чи реально економить воду?

Сьогодні ми поговоримо про аератори, які встановлюються на змішувачі ванної кімнати чи кухні. Потрібно сказати, що раніше ми вже торкались теми аераторів, коли розглядали важливе питання, як економити воду, тому сьогодні поговоримо докладніше про ці пристрої, розповімо про їх переваги, недоліки, реалії економії води за допомогою аераторів, плюс поділимося нюансами чистки, та заміни такого девайса.

Що таке насадка на кран – аератор?

Насадка – аератор являє собою інноваційний ергономічний пристрій, який закріплюється на крані змішувача, та дозволяє помітно знижувати інтенсивність струменя, тим самим економлячи воду.

Головна функція аератора полягає у зменшенні витрати води. Тим не менш, це не єдине завдання, яке здатен виконувати такий маленький пристрій.

Аератор сприяє поліпшенню якості струменя. Якщо прибрати аератор і включити воду, ви побачите, наскільки безладно вона буде текти. Бризки по всій раковині і не тільки вам забезпечені. Аератор ж робить струмінь рівним.

Відбувається насичення води киснем. У цьому є важливий плюс – вивітрюється небезпечний і шкідливий для людського здоров’я хлор.

Усуваються великі частки бруду і сміття. Це дозволяє використовувати більш чисту воду.

Принцип роботи аераторів

Як правило, конструкція насадки – аератора включає в себе три компоненти – корпус, прокладку з гуми та фільтри.

Корпус виготовляють із пластику, пресованого металу або латуні. Останній – самий довговічний, але і найдорожчий. Пластик і метал – непогані альтернативи, але краще вибирати латунний.

Головна функція девайса – обмежити потік рідини. Вода проходить через декілька сіточок, тим самим змішується з повітрям. Від цього потік води стає м’яким, напір – великим. Домішки повітря дозволяють отримувати однаково ефективний напір при зниженні тиску в системі водопостачання.

Під час миття посуду, прийняття водних процедур різницю в об’ємі води, що надходить з крана ви не відчуєте, але при наборі води в ємності помітите, що процес займає більше часу, ніж при відсутності аератора.

Види аераторів

Аератори розрізняють за типом використовуваних матеріалів для корпусу.

 • Пресований алюміній. Найбільш невдалий вибір, який має ряд мінусів. Корпус виходить крихким, боїться будь-якого механічного пошкодження, окислюється, прилипає до крана, ускладнює демонтаж. Лише найбільш дешеві змішувачі оснащують подібними аераторами.
 • Пластикові. Це недовговічний варіант, але він не липне до носика, легко демонтується і встановлюється на місце. При цьому побоюється механічних навантажень, часто ламається.
 • Латунні. За ступенем надійності і довговічності їм немає рівних. Не іржавіють, витримують серйозні навантаження. Альтернативою служать вироби з нержавійки. Теж хороший варіант, але зустрічається не дуже часто.

Аератор з пресованого алюмінію Пластиковий аератор для змішувача Латунний аератор для змішувача
Якщо брати до уваги спосіб монтажу, тоді аератори ділять на два типи:

 • Внутрішня установка. Аератор оснащується зовнішнім різьбленням, завдяки якому елемент вкручується всередину змішувача, тобто у його носик;
 • Зовнішня. Корпус має внутрішнє різьблення, за допомогою якої накручується на носик. Відповідно, на носику також повинне бути спеціальна різьба.

Внутрішня установка аератори для змішувача Зовнішня установка аераторів для змішувача
 

Розрізняють аератори і по додаткових функціях:

 • Поворотні. Їх часто називають гнучкими. Виконуються у вигляді невеликого шланга, що дозволяє переміщати аератор в ту чи іншу сторону над раковиною.
 • З підсвічуванням. Це просто декор, реальної практичної функції підсвічування в собі не несе. Зате виглядає ефектно. Про нього поговоримо докладніше.

Аератори з підсвічуванням

Якщо у вас є діти, або ви шанувальник оригінального декору, підсвічування для аератора вам сподобається. Всередині його корпусу розташована мікротурбіна електрогенератор з термодатчиком. Плюс, звичайно ж, діоди. Насадка здатна працювати при температурі до 60 градусів.

Аератор для змішувача з підсвічуванням

Аератор для змішувача з підсвічуванням

Підключається він як звичайний аератор. Його головна особливість – підсвічування струменя. Причому його колір може бути різним, залежно від температури води, що надходить з крана:

 • Якщо температура нижче 29 градусів за Цельсієм, включаються зелені діоди;
 • Якщо в межах від 30 до 38 градусів, задіють сині діоди;
 • Червоний колір говорить про те, що температура досягла 39 градусів і більше.

Плюси та мінуси пристроїв

До позитивних сторін аератора відносять:

 • Доступна ціна, яка не вимагає істотних витрат на їх установку та заміну. Залежно від моделі та її конструктивних особливостей, ціна складає від 2 до 10 доларів;
 • Зниження рівня шуму води, що падає в чашу раковини. Аератор сприяє зменшенню звуків;
 • Простота конструкції. Розібратися в ній під силу навіть новачкові. Проста домогосподарка без проблем самостійно встановить і демонтує аератор;
 • Він додатково слугує як фільтр грубого очищення для води, затримуючи великі фракції бруду та сміття, яких у нашій водопровідній системі більш ніж достатньо.

Мінуси аераторів:

Що стосується недоліків, то тут великого переліку ви не побачите. Насправді мінус у аератора всього один – недовговічність.

Це пояснюється тим, що у воді багато бруду, яка забиває девайс, приводить його в непридатність. Якщо ви живете в будинку зі старими іржавими трубами, то заміну аератора доведеться проводити раз на рік, а краще – двічі. При такій ціні аератора проблемою це бути не повинно.

Залежно від моделі аератора та її конструктивних особливостей, ціна складає від 2 до 10 доларів

Залежно від моделі аератора та її конструктивних особливостей, ціна складає від 2 до 10 доларів

Чи реальна економія?

Багато хто сумнівається в тому, що аератор дійсно дає ефект економії витрати води. Продавці в магазинах сантехніки стверджують, що змішування води з повітрям дає результат. Відкривши повністю кран без аератора, з нього за хвилину витече близько 15 літрів води. З аератором показник зменшується до 6-8 літрів без зниження якості напору. На ділі це виглядає так, що зменшення діаметра отвору призводить до заощадження води.

Проходячи через конструкцію аератора, з рідиною відбувається наступне:

 • Посилюється напір води. Великий тиск мережі вище опору аератора. Тобто вода виходить в меншій кількості, але з більшим напором. Просто включіть в одному режимі подачу води з пристроєм і без нього, щоб відчути різницю;
 • Збільшується аерація, тобто вода насичується повітрям. Через це об’єм потоку стає більшим.
 • Все це призводить до того, що ми отримуємо хороший напір з меншою витратою води.

Економія води цілком реальна.

Догляд за аератором

Коли виникне необхідність почистити аератор, дотримуйтесь наступної послідовності дій:

 • Демонтуйте пристрій, обертаючи його рукою. Якщо вручну він не піддається, скористайтеся плоскогубцями;
 • Рухайтеся строго за годинниковою стрілкою, якщо дивитися на кран зверху;
 • Коли випаде або буде витягнута прокладка з гуми, перевірте її стан;
 • На боці виходу струменя з корпусу натисніть пальцем, що дозволить витягти сітки;
 • Очищати сіточки від бруду допоможе голка і струмінь води;
 • Зберіть очищений девайс і поставте його на місце. Не затягуйте занадто сильно. Досить ручного зусилля.
Чистка аератора для змішувача

Чистка аератора для змішувача

Заміна аератора

Замінити пристрій дуже просто. Для цього потрібно демонтувати аератор, як це зазначено при очищенні, відправити його на звалище, придбати новий і поставити на місце. Все!

Поради щодо вибору насадки аератора на змішувач

Ціна і якість. Бюджетні аератори виготовлені з пластику, тому прослужать вони не довго. Вироби з металу кращі, але вони схильні до корозії. Латунні – самі кращі варіанти. Коштують вони дорожче, зате забезпечують тривалу і ефективну службу. Якщо кран використовується рідко, потреби в дорогому аераторі немає. Але при повсякденній експлуатації беріть тільки надійні та якісні вироби.

Різьба. Подивіться на різьблення змішувача. Не всі аератори універсальні, тому підібрати правильний девайс можна лише шляхом підбору під різьбу.

Додаткові функції. Все частіше ми чуємо про аератори з підсвічуванням. Ми говорили про них. Подібні вироби мають аналогічні функції, плюс підсвічують потік води за певних температурах. Виглядає це здорово, але впливає на вартість аератора. З точки зору естетики, дуже цікаве рішення. Тому відмовлятися від покупки діодного аератора ми не рекомендуємо.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар