Акрилова вставка у ванну: переваги та недоліки, особливості вибору та монтажу

Акрилова вставка у ванну: переваги та недоліки, особливості вибору та монтажу

Потріскана стара ванна, що втратила колишній блиск і білизну – видовище справді гнітюче. Навіть якщо у вашій ванній кімнаті зроблений ремонт «з голочки», одна ця деталь здатна зіпсувати враження. До того ж, купатися в новій ванні, від якої так і віє свіжістю і чистотою набагато приємніше. Ми розуміємо, що на покупку нової ванни кошти знайдуться не завжди, особливо якщо перед цим значна сума була витрачена на оновлення ванної кімнати. Однак цю проблему можна вирішити за допомогою акрилового вкладиша у ванну.

Технологія «ванна у ванні»

Акриловий вкладиш – це вставка, що в точності повторює контури купелі. Він ніби «надівається» на ванну та закріплюється в ній. Це – найпростіший та найшвидший спосіб оновити стару ванну. Вперше технологія «ванна у ванні» була застосована в Європі в 70-х рр. XX століття, а в нашій країні вона набула популярності лише відносно недавно.

Ванна-вставка складається з двох шарів. Верхній шар виготовляється з полімерного матеріалу на основі акрилової кислоти, більш відомого під назвою «акрил». З акрилу сьогодні виробляють багато видів сантехнічного обладнання, тому що він зарекомендував себе як недорогий, легкий та зносостійкий матеріал.

Для виробництва другого, нижнього шару використовується пластик, який надає виробу необхідної гнучкості і еластичності. Пластик, до того ж, має гідроізолюючі властивості, тому його використання у виробництві істотно продовжує термін служби ванни-вставки. На виробництві, де виготовляють подібні вкладиші, є кілька форм стандартних розмірів, в яких і відливаються акрилові вставки. Сучасні технології виробництва дозволяють виготовляти акрилові вкладиші будь-яких кольорів. Термін служби такого виробу становить близько 20 років.

Вироби, виготовлені з акрилу, відмінно виглядають і не вимагають особливого догляду. Єдиний недолік цього матеріалу – крихкість, але якщо забезпечити акриловому виробу хорошу опору, то воно прослужить вам довгі роки. При правильній установці, акриловий вкладиш щільно прилягає до ванни, тому можна не побоюватися, що він розколеться під вагою людини.

Переваги акрилового вкладишу у ванну

Існує багато переваг використання акрилового вкладиша.

 • Вставка з цього матеріалу – це один з найбільш недорогих способів вдихнути життя в стару ванну. Дешевше коштуватиме лише фарбування ванни водостійкою емаллю. Вкладиш відмінно виглядає, повністю приховує всі дефекти старої ванни.
 • Перебувати у ванні, оновленій за допомогою акрилового вкладиша дуже приємно – його поверхня рівна і гладка, але при цьому зовсім неслизькою.
 • Акрил прекрасно тримає тепло. Вода в такій ванні буде остигати так само повільно, як і в звичайній акрилової ванні.
 • Догляд за ванною зі вставкою з акрилу не доставляє ніяких незручностей. Для чищення потрібно використовувати лише спеціальні миючи засоби або ж звичайне мило і теплу воду. Головне – не допускати попадання на поверхню ванни агресивних миючих засобів, у складі яких є абразивні речовини. При належному догляді і в міру дбайливому ставленні, акриловий вкладиш прослужить вам досить довго – протягом двох десятків років, протягом яких він не втратить свого первісного вигляду.
Акриловий вкладиш відмінно виглядає, повністю приховує всі дефекти старої ванни

Акриловий вкладиш відмінно виглядає, повністю приховує всі дефекти старої ванни

Недоліки

До мінусів акрилових вставок відносять:

 • Установка акрилової вкладки може вимагати підготовчих демонтажних робіт, наприклад, може знадобитися зняття плитки зі стін ванної.
 • При масовому виробництві акрилових вкладишів використовуються стандартні форми, тому на ванну нестандартних розмірів або обрисів знайти такий вкладиш не вдасться.
 • Якщо допустити хоча б найменший контакт акрилового шару з хімікатами на основі кислотних сполук, то він моментально буде пошкоджений.
 • Незважаючи на те, що вартість акрилового вкладиша зовсім не висока, за його ціною можна придбати недорогу сталеву ванну.
 • Після установки між ванною і акриловим вкладишем може залишитися зазор, який доведеться заповнювати монтажною піною.
 • Встановлювати таку вставку поодинці досить важко, краще звернутися за допомогою професіоналів.

Як вибрати акрилову вставку у ванну

Перший крок, який необхідно здійснити перед покупкою акрилового вкладиша у ванну – це визначитися з його розмірами. Розмір вкладиша, звичайно ж, буде залежати від розмірів самої ванни. Отже, у вас є два шляхи:

Платний замір. Звернутися у фірму, яка спеціалізується на виготовленні та встановленні акрилових вставок. Таких організацій в будь-якому великому місті існує безліч. До вас додому пришлють майстра, який заміряє вашу ванну і повідомить всі необхідні параметри. Деякі фірми не виїжджають відразу додому, а пропонують заміряти ванну самостійно, відповідно до вказівок фахівця, який буде керувати вами по телефону.

Заміри своїми руками. Також можна провести всі необхідні заміри самому. Озбройтеся будівельною рулеткою, а ще краще – кравецьким метром і заміряйте:

 • ширину ванни зсередини. Вимірюйте тільки верхню частину (відразу під бортиком). Для більшої точності виміряйте цей показник з двох сторін – «в голові» і «в ногах» ванни;
 • довжину зсередини (теж тільки зверху і теж з двох сторін);
 • довжину зовні (таким же способом);
 • глибину з боку зливного отвору.

Також зверніть увагу на форму вашої ванни – овальна вона або прямокутна. Запишіть отримані дані і вирушайте прямо в майстерню по виготовленню акрилових вкладишів в ванну.

Параметри, які вам необхідно знати, для того щоб не помилитися з вибором акрилової ванни-вставки, це – форма ванни, її розмір і бажаний колір вкладиша. Визначившись з першими двома пунктами, задумайтеся про колір. Тут можна проявити фантазію, так як технологія виробництва подібних вкладишів дозволяє задовольнити будь-яке ваше бажання. Можна обрати забарвлення, що збігається з основною колірною темою оформлення ванної кімнати, а можна зіграти на контрасті.

Якість вкладиша багато в чому залежить від виробника, тому в пошуках надійної і добросовісної фірми краще орієнтуватися на перевірені варіанти. Розпитайте, може бути, хтось із вашого оточення вже скористався такою послугою і залишився задоволений? У цьому випадку можете сміливо дотримуватися їхніх рекомендацій.

Перед покупкою ретельно вивчіть запропонований вам варіант. На ньому не повинно бути відколів, тріщин і викривлень, поверхня повинна бути рівною, без шорсткостей. Зверніть увагу на товщину акрилового шару: в ідеалі вона повинна бути не менше 6 мм.

Недобросовісні фірми можуть встановити вам пластиковий вкладиш замість акрилового, тому перед покупкою і початком монтажу уважно огляньте виріб.

Параметри, які вам необхідно знати, для того щоб не помилитися з вибором акрилової ванни-вставки, це - форма ванни, її розмір і бажаний колір вкладиша.

Параметри, які вам необхідно знати, для того щоб не помилитися з вибором акрилової ванни-вставки, це – форма ванни, її розмір і бажаний колір вкладиша.

Монтаж та установка акрилового вкладиша у ванну

Зазвичай акриловий вкладиш у ванну встановлюється представниками тієї ж фірми, яка його виготовила. Якщо ж ви вирішили зробити установку самостійно, наші поради обов’язково допоможуть вам впоратися з цим непростим завданням:

 • Для початку, ще раз зробіть ретельні виміри ванни і самого вкладиша. На певному етапі установки, якщо виявиться невідповідність, шляху назад вже не буде.
 • Тимчасово демонтуйте пристрій зливу-переливу, не забуваючи перекрити перед цим гарячу і холодну воду.
 • Покладіть вкладиш в ванну і нанесіть на його бортики розмітку: можливо надлишки доведеться зрізати. У деяких випадках також доводиться сколювати зі стіни кахель і прибирати декоративний бортик.
 • Намітьте, де будуть знаходитися горловини пристрою зливу-переливу.
 • Витягніть вкладиш і приступайте до обробки внутрішньої поверхні старої ванни. Зробити це можна, поклавши шар штукатурки, або відшліфувавши за допомогою болгарки. Така обробка забезпечить більш надійне зчеплення двох елементів конструкції.
 • З метою герметизації, ущільніть отвори зливу і переливу кільцеподібними силіконовими прокладками.
 • На всю внутрішню поверхню ванни нанесіть товстий шар монтажного клею або двокомпонентної піни.
 • Поверніть на місце пристрій зливу-переливу і акуратно помістіть акриловий вкладиш у ванну.
 • Для того, щоб вставка сіла якомога щільніше, заповніть ванну водою і залиште так на добу. Поки вона осідає, обробіть стик ванни зі стіною спеціальним герметиком для ванної. Але тільки переконайтеся, що поверхні, які ви обробляєте абсолютно сухі.
 • Виконуємо установку пластикових бордюрів. Крім естетичної функції вони забезпечують герметичність з’єднання. Приміряємо бордюри до бортиків ванни і монтуємо їх на спеціальний клей.
 • Через добу ви можете насолоджуватися своєю новою ванною!

Отже, освіжити інтер’єр у ванній кімнаті без шкоди для сімейного бюджету виявляється дуже легко і просто. Акрилова вставка – це відмінний спосіб продовжити вік вашої старої ванни, не витрачаючи на це особливо багато коштів і зусиль. При належному догляді, оновлена таким чином ванна буде радувати вашу сім’ю протягом десятиліть, не вимагаючи заміни.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар