Біде – це предмет інтимної гігієни, яким обладнуються сучасні санвузли. Але оскільки даний вид сантехніки у нас набув популярності відносно недавно, ще зовсім не всі споживачі знають, як вибирати біде та як його встановлювати. Звичайно, в малогабаритній ванній ще один предмет сантехніки розмістити неможливо. Але в будинках сучасного планування санвузли досить просторі, та й у старих будинках багато хто проводить перепланування з метою розширення площі цього приміщення. Так що біде все частіше стає обов’язковим елементом обладнання ванної кімнати.
Перші біде, що з’явилися у Франції в XVIII столітті, являли собою ванночку, встановлену на ніжки. З появою водопроводу і каналізації зовнішній вигляд і пристрій біде зазнали значних змін. Сучасні моделі більше нагадують унітаз, тільки замість зливного бачка у них встановлений змішувач.
Встановити біде самостійно не складніше, ніж унітаз або раковину. Тому, якщо домашньому майстру, доводилося стикатися з установкою унітазу, то і підключити біде йому не складе труднощів. Але перш за все, цей предмет гігієни потрібно вибрати.
Як вибирати біде?
У магазинах пропонуються різноманітні моделі біде, вони відрізняються за способом установки, матеріалу виготовлення. Ось кілька порад щодо вибору біде:
– Бажано купити біде і унітаз разом. В цьому випадку, можна вибрати моделі однієї серії. Вони будуть мати однакове оформлення, і інтер’єр буде виглядати гармонійно.
– Якщо біде планується придбати пізніше, то варто запам’ятати фірму-виробника унітазу, його модель і артикул. Тоді за цими показниками можна буде легко підібрати гармонійну модель біде.
– За типом монтажу сантехніка поділяється на підлогову, навісну і окремостоячу. У першому варіанті, труби, що підводиться до біде, розташовані відкрито, при навісному розташуванні труби сховані в стіні, а в третьому варіанті установки труби будуть вбудованими в корпус.
Порада! Природно, що при покупці біде варто вибрати варіант установки, який обраний при монтажі унітазу.
Більшість моделей біде створено з сантехнічного фаянсу і порцеляни. Особливої різниці в експлуатації між цими матеріалами не існує, але за порцеляновою сантехнікою легше доглядати.
Варіанти для мініатюрної вбиральні
Відмінною альтернативою класичному біде у невеликих ванних кімнатах стане кришка-біде. Зовні вона практично не відрізняється від кришки – сидіння для унітазу та й монтується вона на унітаз так само. Але якщо заглянути під обідок кришки-біде, то можна побачити два змішувача, які і будуть виконувати всі функції біде. Крім найпростіших моделей можна придбати кришку з електронним управлінням, регуляторами температуру води, тощо. Додатковою фішкою стане пульт або функція озонування повітря.
Для зовсім крихітної вбиральні підійде і звичайної гігієнічний душ, який традиційно встановлюється на стінці над унітазом.
Як встановити біде?
Моделі біде розрізняють по напрямку подачі води. Сьогодні випускають прості біде і біде з висхідним водяним потоком. Випуск у біде так само, як у унітазу, може бути вертикальним, косим або горизонтальним.
Просте біде – це своєрідний симбіоз унітазу та мийки. При установці під’єднання до системи каналізації аналогічно установці унітазу. Замість бачка у біде встановлюється змішувач.
Порада! Перевагою простого біде є його елементарна будова і легкий монтаж, до мінусів можна віднести невисокий рівень комфорту.
Біде з висхідними потоками має більш складну конструкцію. По-перше, за його бортиком циркулює тепла вода, тому сідати на таке біде комфортно. По-друге, вода подається фронтально, тобто фонтанчиком. При установці такої моделі біде в першу чергу збирають механізм, що регулює подачу воду, а потім проводять підключення до каналізації і водопроводу.
Встановлення змішувача біде
Змішувач для біде зовні схожий на звичайний змішувач, який встановлюється на раковину. Але є й відмінності: носик змішувача обертається, а ззаду є важіль, за допомогою якого відкривається і закривається злив. Установка проводиться так:
- До нижнього краю змішувача приставляють декоративну накладку, а під неї – гумову прокладку.
- Далі прикручуються гнучкі шланги, які вставляються в отвір для змішувача на бортики біде.
- Шпильки, що кріплять змішувач, закручуються спочатку руками, потім підтягуються викруткою. Перед цим на шпильки обов’язково надягають гумові прокладки, вони попередять розтріскування санфаянса.
- Потім надягають навісну шайбу з металу і наживляють гайки на шпильки руками.
- Змішувач встановлюється по центру і остаточно закріплюється шляхом затягування гайок.
Встановлення сифона для біде
Сифони для біде виготовляють з металу або пластику. І ті й інші моделі досить просто встановлюються і довго служать. Встановлюється сифон так:
- З лицьового боку чаші біде вставляється верхня частина сифона, а зі зворотного боку пристрою підводиться нижня частина.
- Обов’язково слід встановлювати прокладки, для більшої надійності їх варто змастити силіконом.
- Потім через прокладку прикручується гофра, яка приєднується до випуску каналізації.
Одним словом, під’єднання біде до системи відведення стоків проводиться точно, так само, як підключення унітазу до каналізації.
Як правило, рекомендується вибирати моделі сантехніки, випуск яких відповідає системі каналізації в будинку. Але при використанні гофри, як правило, вдається підключитися до каналізації у будь-якому випадку.
Порада! При виконанні з’єднань на різьбі рекомендується використовувати сантехнічний льон. Намотувати нитки слід у напрямку різьблення, тоді при виконанні з’єднання обмотка буде затягуватися. Перед намотуванням ниток і після закрутки різьблення, слід скористатися герметиком.
Встановлення самого біде
- Перед тим, як почати установку біде, слід виконати пробну збірку. Це дозволить переконатися, що довжини шлангів вистачає і по їх довжині не утворюється ніяких заломів.
- Після цього наносять мітки кріплення: біде встановлюють на місце і через кріпильні отвори ставлять маркером або олівцем мітки.
- За допомогою перфоратора робляться отвори в підлозі.
Порада! Якщо підлога вкрита керамічною плиткою, то слід використовувати спеціальне свердло для кахлю. На першому етапі, поки йде свердління плитки, прилад слід включати на малих обертах.
- Після того, як всі отвори просвердлені, слід прибрати пил і вставити в місця кріплення нейлонові дюбелі.
- Тепер проводиться приєднання гофри до розтруба каналізаційної труби, і прикручуються шланги до водопроводу.
- Залишилося встановити біде на місце і, використовуючи саморізи з гайковим головкою, закріпити його. Саморізи вставляються в отвори через пластмасові прокладки, а при закручуванні їх не слід перетягувати, так як надмірні зусилля можуть привести до появи тріщин на фаянсі. Після завершення процесу монтажу, на головки саморізів надягають декоративні ковпачки.
Порада! У будівельних магазинах продаються комплекти кріплення, призначені для установки біде і унітазів. У них, крім дюбелів, входять необхідні прокладки і ковпачки.
Вище описаний процес монтажу простого біде, але в продажі можна знайти і особливі моделі. Наприклад, біде «з фонтанчиком» або біде, суміщене з унітазом.
Встановлення біде з висхідними потоками води
Конструкція такого біде досить складна, однак, оскільки всі основні вузли пристрою збираються в заводських умовах, його установка не вимагає особливих професійних навичок. На першому етапі проводиться установка механізму, що регулює процес подачі води, потім проводиться підключення до водопровідних труб, каналізації.І, нарешті, проводиться закріплення біде на місці.
Користуватися таким біде набагато комфортніше, крім того, тепла вода циркулює в кришці біде, нагріваючи її до комфортної температури.
Встановлення біде, поєднаного з унітазом
Данний тип гігієнічних приладів відмінно підходить для малогабаритних санвузлів, в яких ніяк не вдається помістити ще один предмет сантехніки. По суті, це звичайний унітаз, оснащений додатковими функціями – невеликим змішувачем із висувним шлангом.
У цьому випадку, придбання додаткового сифона для біде не потрібно. Установка проводиться так само, як і установка унітазу, єдина відмінність – потрібно замонтувати змішувач.
Монтаж навісного біде
У цьому випадку, основна складність полягає в монтажі інсталяції. Для її встановлення потрібна ніша в стіні, в яку вставляється несуча рама з приладами управління (змішувачем). Чаша біде кріпиться до стіни на довгих шпильках.
Отже, плануючи установку біде, слід продумати, яка модель підійде до конкретного санвузлу найкраще. Під час монтажу слід бути акуратним, щоб всі з’єднання були надійними і герметичними, тоді ваша сантехніка буде вам служити довгі роки вірої і правдою.