Бордюрна стрічка – заклеюємо щілину між ванною та стіною

Бордюрна стрічка для ванної

Ми вже підіймали питання чим закрити простір між ванною та стіною, і знаємо, що одним з рішень є використання бордюрної стрічки. Оскільки, останнім часом на ринку сантехніки активно просувається саме бордюрна стрічка для ванної, а багато хто ще не знає що це таке і як її використовувати, спробуємо у цій публікації більш докладно оглянути такий сантехнічний матеріал. Розглянемо для яких цілей призначена бордюрна стрічка, основні її характеристики, та як самостійно заклеїти такою стрічкою простір між ванною та стіною.

Для яких цілей призначена бордюрна стрічка?

При установці ванни, навіть при дуже ретельному припасуванні, між нею і стіною залишається щілина, що виглядає, м’яко кажучи, не естетично. У ході експлуатації ванни, вода легко проникає в цю щілину, стіна сиріє, з’являється цвіль, адже простір під ванною практично не вентилюється, тим більше що дуже часто ванни закриваються декоративними екранами. Постійна сирість призводить не тільки до появи грибка, небезпечного для здоров’я, а й стає причиною руйнування оздоблювальних матеріалів.

Ще кілька років тому для усунення зазору використовувалися цементні затирання, зараз застосовуються інші технології. Умивальники, наприклад, мають спеціальні бортики, що дозволяють уникнути зазначеної проблеми, а от у ванн такий захист відсутній. Тому необхідно вжити термінових заходів, щоб і попадання води на стіну не допустити, і значно поліпшити інтер’єр ємності для купання.

Найпростіший шлях вирішення проблеми – самоклеюча бордюрна стрічка для ванн.

Основні характеристики бордюрних стрічок

Основа для виготовлення стрічки – високоякісна полімерна сировина, неймовірно еластична і легко розтягується, з якої і виготовляється бордюрна стрічка для ванної. По всій її ширині наноситься бутиловий клей, що перешкоджає передчасному відшаровуванню. До складу полімеру включені фунгіциди, що виключають появу цвілі під час експлуатації.

Стрічки абсолютно не пропускають вологу і не розтріскуються при використанні, дуже гнучкі, без руйнівних наслідків їх можна згинати під будь-яким кутом, товщина – не менше 2 мм, стійкі до деформацій і ударів.

Гідроізоляційна стрічка для ванної буває різних кольорів і різної ширини, так що проблем з підбором такої, яка органічно впишеться в загальний інтер’єр кімнати для водних процедур, не буде.

Є й мінус – стрічка не довговічна, через рік служби потрібна буде її заміна.

Бордюрна стрічка для ванної буває різних кольорів і різної ширини

Бордюрна стрічка для ванної буває різних кольорів і різної ширини

Як наклеїти бордюрну стрічку

Підготовчі роботи

Перед монтажем стрічки необхідно провести підготовчі роботи, а для цього слід знати, очистити шви між плиткою і ванною. І стіна, і ванна повинні бути ретельно вичищені, висушені і знежирені. А якщо установка бордюра для ванни відбувається повторно, доведеться прибирати залишки клею від попередньої стрічки.

В принципі, підійдуть будь чистячі засоби, в тому числі, звичайна сода. Як засіб для знежирення можна використовувати бензин, ацетон або спирт.

Чистою, м’якою тканиною поверхню витирається насухо. Можна підсушити вимите місце феном, щоб бути впевненим у сухості поверхонь напевно. Чим почистити шви між плиткою та ванної, кожен вирішує індивідуально. Головне, що результатом роботи має стати абсолютно чиста і суха поверхня.

Наступний етап – обклеювання малярським скотчем поверхні ванни та стіни в тому місці, де передбачається наклеювання бордюра. Цей захід необхідний для захисту сусідніх поверхонь стін і самої ванни від герметика, який напевно в деяких місцях буде виступати з під стрічки при її наклеюванні.

Перед монтажем в зазор між стіною і ванною акуратно, за допомогою монтажного пістолета, вводиться силіконовий герметик. Смуга повинна вийти як якомога рівнішою, у разі потреби, її вирівнюють шпателем.

Потім розмотується бордюрна стрічка та відрізається шматок необхідної довжини. Довжина повинна  дорівнювати лінійним розмірам ванни, плюс припуск довжиною 2 см.

 

Обов'язково слід заклеїти стіни та ванну малярським скотчем, та залити щілину між стіною та ванною силіконовим герметиком

Обов’язково слід заклеїти стіни та ванну малярським скотчем, та залити щілину між стіною та ванною силіконовим герметиком

Наклеювання стрічки

Тепер можна приступати безпосередньо до монтажу. Вважається, що робота ця не складна, і з нею цілком може впоратися навіть жінка, якщо буде уважною. Наклеювання починається з довгої сторони, припуск потрібен для того, щоб наклеїти його в кутку встик з другим відрізком стрічки.

Тепер переходимо безпосередньо до наклеювання бордюрної стрічки на ванну:

  • Відрізану смугу складають навпіл.
  • За допомогою фену, працюючого в гарячому режимі, стрічку прогрівають, щоб додати еластичності матеріалу.
  • Поступово звільняючи клейовий склад, нанесений на гнучкий бордюр, від захисної смуги (приблизно по 10 см), накладають його на стик стіни і ванни і щільно притискають. Розтягувати бордюр при цьому ні в якому разі не можна, оскільки після висихання клею, стрічка може деформуватися. Тому її просто ретельно розгладжують, докладаючи певних зусиль, щоб вона щільніше прилягала до поверхні ванни і стіни.
  • Особливо ретельно контролюється щільність прилягання бордюру до швів між кахельною плиткою.
  • У кутку відрізки стрічки приклеюються внахлист один на одного (для цього і залишали припуск), зайві шматочки обрізаються.

Після того, як бордюрна стрічка для ванної наклеєна, користуватися ємністю для купання не можна протягом доби. Тільки після повного висихання клею та перевірки надійності кріплення бордюру до ванни, можна приступати до її експлуатації.

Перевірити надійність з’єднання можна просто: якщо при спробі покачати бордюр рукою, він не рушить з місця, все зроблено правильно. У разі виявлення дефектів кріплення (стрічка в деяких місцях нещільно прилягає до поверхні), їх легко усунути.

Для цього тонким пензликом на зворотну сторону бордюру в проблемних місцях наноситься будівельний клей, наприклад «рідкі цвяхи», і бордюр акуратно, але сильно притискають до поверхні. Залишається тільки видалити малярський скотч і облагороджена ванна готова!

Вважається, що наклеювання бордюрної стрічки справа не складна, і з нею цілком може впоратися навіть жінка

Вважається, що наклеювання бордюрної стрічки справа не складна, і з нею цілком може впоратися навіть жінка

Деякі важливі зауваження

У будь-якій справі, пов’язаній з ремонтом, дрібниць не буває. Тому не зайвим буде звернути увагу на деякі моменти:

  • При установці гідроізоляційної стрічки температура в приміщенні повинна бути не нижче 10
  • При покупці слід звернути увагу на цілісність упаковки і термін придатності
  • Часто моделі стрічки продаються разом зі спеціальним пластиковим аплікатором, з його допомогою легко не тільки домогтися щільного прилягання конструкції, але й отримати ідеальний прямий кут на стику стін
  • Мити бордюр після установки можна тими ж засобами, що використовуються для гігієнічної обробки ванни.

Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар