Чаша Генуя – підлоговий унітаз

Чаша Генуя - підлоговий унітаз

Не багато хто знає, що знайомий всім без винятку вид унітазу, який монтується безпосередньо в підлогу і використовується переважно у громадських місцях носить красиву назву «Чаша Генуя». Цю конструкція ще називають «турецьким унітазом», оскільки вона широко поширена в країнах Сходу та Азії. Своєю популярністю у мусульман чаша Генуя зобов’язана вимогам ісламського етикету, який забороняє чоловікам справляти потребу стоячи. Хоча такі унітази майже не використовуються у домашніх вбиральнях, але вартує про них більш детально дізнатись.

Підлогові унітази володіють рядом безсумнівним переваг: вони недорогі, прості в установці, гігієнічні, стійкі до зношування та механічних пошкоджень. Саме тому унітази цього типу встановлюють у місцях з великим потоком користувачів: в медичних установах, школах, гуртожитках, тощо. Для подібних місць чаша Генуя вважається найбільш оптимальним варіантом, особливо, з точки зору гігієни, адже при користуванні цією конструкцією з унітазом контактує лише взуттєва підошва.

Конструкція чаші Генуя

Бачок для чаші Генуя –  зазвичай монтується на стіну, а іноді і вмуровуєтся всередину стіни – з метою захисту від вандалів і для більшої естетичності конструкції. Найбільш поширеними є високо розташовані бачки для даного типу унітазу – тобто, закріплені безпосередньо над чашею та з’єднуються з нею за допомогою довгої труби.

Змивний кран – це альтернатива зливного бичка. Він являє собою довгий, зігнутий змив з вентилем, що регулює подачу води з водопроводу. Змивний кран використовується для дотримання чистоти у таких унітазах. Це пристрій володіє наступними перевагами над зливним бачком: займає значно менше місця, в ньому не утворюються протікання, дозволяє здійснювати безперервну подачу води. До недоліків змивного крана відносять схильність до утворення засмічень і необхідність у постійному тиску в трубах.

Сифон – це необхідний елемент для унітазів будь-якої конструкції. У нього є два основних призначення: відвід води і продуктів життєдіяльності, а також захист від проникнення неприємних запахів у приміщення. Останнє стає можливим завдяки особливій формі сифона – його корпус утворює вигин, в якому постійно знаходиться невелика кількість води, що служить своєрідним бар’єром. Сифон для чаші Генуя слід вибирати залежно від відводу унітазу: вони бувають горизонтальні, косі і вертикальні.

Розсікач – це насадка на змив змішувача або на душову лійку, яка забезпечує оптимальну щільність і напрям струменя води. Часто використовується для унітазів з функцією гігієнічного душу або для біде.

Система інсталяції – це жорстка підвісна конструкція, що з’єднує всі елементи чаші Генуя. Такі системи виготовляються з міцних, антикорозійних матеріалів і витримують навантаження в декілька сотень кілограм. Система інсталяції зазвичай монтується на капітальну стіну і ховається за перегородкою. Видимими залишаються лише кнопки змиву.

При користуванні чашею Генуя з унітазом контактує лише взуттєва підошва

При користуванні чашею Генуя з унітазом контактує лише взуттєва підошва

Які бувають чаші Генуя?

Чавунна

З цього матеріалу виготовлялось найперше сантехнічне обладнання, однак чавун вже давно почав здавати позиції, і поступатися місцем більш сучасним і легким матеріалами. У чавунних підлогових унітазів є одна безперечна перевага – термін їх служби неймовірно довгий. Вони десятиліттями стоять у громадських туалетах і не виходять з ладу. Чавунні чаші Генуя найміцніші, самі недорогі, але й найважчі – важать вони близько 15 кг, що істотно ускладнює їх транспортування та встановлення.

Керамічна

Найпопулярніші матеріали для виробництва унітазів Генуя – це санфарфор і санфаянс. За своїми характеристиками вони дуже схожі: їх об’єднує естетичний зовнішній вигляд, невелика вага, нестійкість до механічних пошкоджень і вимогливість до чистячих засобів. Однак, при виборі між цими двома матеріалами (до речі, за ціною також приблизно однаковими), фахівці в області сантехнічного обладнання радять віддати перевагу санфарфору, оскільки він більш стійкий до запахів і забруднень.

Сталева

Підлогові унітази з цього матеріалу виготовляються вже досить давно. До переваг сталевих чаш Генуя відносять невимогливість у догляді та міцність. Крім того, сталь добре поглинає неприємні запахи. Недоліки ж таких унітазів досить серйозні: вони коштують дорожче своїх чавунних аналогів і, до того ж, абсолютно не поглинають шум води, що ллється, тому в процесі їх експлуатації виникає досить неприємне звуковий супровід.

Як не дивно, але існує дуже багато різноманітних форм цього сантехнічного приладу

Як не дивно, але існує дуже багато різноманітних форм цього сантехнічного приладу

Як встановити чашу Генуя

Встановити чашу Генуя досить просто – для цього потрібно тільки запастися необхідними інструментами та матеріалами, і дотримуватися послідовність кроків:

  • Для початку потрібно визначитися з методом монтажу. Зазвичай підлогові унітази монтують одним із двох способів: безпосередньо на кахельну плитку або на тафту (настил з дерев’яних дощок, попередньо оброблених складом, що захищає від гниття та появи цвілі).
  • Якщо ви вибрали останній спосіб, то спершу слід підготувати дерев’яну дошку. Покрийте її оліфою і дайте просохнути. Фахівці радять вбити у тильну сторону дошки кілька довгих цвяхів так, щоб вони стирчали на два сантиметри – це забезпечить більшу стійкість конструкції.
  • Майданчик, на який буде встановлюватися унітаз Генуя, залийте бетоном і встановіть в ньому дошку. Коли розчин затвердіє, встановіть на настил чашу і закріпіть її на дошках, вкрутивши гайки у кріпильні отвори.
  • Якщо ви вирішили встановити чашу Генуя безпосередньо на плиткову підлогу, то, в першу чергу, необхідно провести примірку нового приладу. Поставте унітаз на відведене для нього місце і зробіть розмітку, позначивши місця, де будуть пророблені кріпильні отвори. Заодно перевірте, чи відповідає випуск унітазу положенню каналізаційної труби.
  • Просверліть в кахельній плитці отвори. Встановіть чашу Генуя на місце і закріпіть її за допомогою дюбелів. З’єднайте випуск унітазу з розтрубом каналізації.
  • Зливний бачок встановлюється і підключається згідно інструкції.

Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар