Укладання плитки, найчастіше, є однією з фінішних операцій оздоблення приміщення ванної кімнати. Тому дуже прикро, коли через деякий час плитка раптом починає відвалюватися або вкривається павутиною з тріщин. Тим більше що відремонтувати таку дефектну ділянку досить складно. Як можна уникнути таких прикрих пригод? Для цього потрібно знати, з яких причин плитка може відвалитися від стіни або відстати від підлоги у ванній кімнаті.
Причини відклеювання плитки від основи
Причин, за якими плитка може «залишити насиджене місце» досить багато і ми у межах цієї публікації розглянемо основні з них.
Основна причина відлущення плитки у ванній кімнаті – неправильно підібраний клей для плитки. Дуже важливо, щоб клей був обраний правильно, відповідно до виду поверхні, на яку буде клеїтися плитка, і відповідно до типу самої плитки. Зараз в продажі є безліч різновидів клею, тому потрібно поставитися до вибору клею для плитки з великою увагою.
Від типу плитки залежить те, з якою швидкістю вона вбирає воду. Це важливо, тому що в складі практично будь-якого клею є цемент, який твердне при контакті з водою. А якщо плитка швидко поглинає воду, то клей просто не встигне набрати необхідну міцність.
Слідкуйте за часом висихання клею. Якщо клей перетримати, то плитка не приклеїться належним чином. Всі дані про клей є на його упаковці. Якщо ви не великий фахівець з укладання плитки, то краще розводити клей невеликими порціями, щоб встигнути виробити його протягом проміжку часу, зазначеного в інструкції.
Також причиною поганої адгезії клею та поверхні, на яку клеїться плитка, можуть бути різні добавки, введені до складу бетону з метою поліпшити його властивості або прискорити твердіння.
Іноді плитка монтується на погано очищену поверхню – це може бути поверхня із залишками старої фарби або навіть на попередній шар плитки. Хоч як би не хвалили різні грунтовки, які повинні міцно притягнути клей до стіни, не варто ризикувати. Краще витратити час і сили та очистити поверхню від старих покриттів. Крім того, вона повинна бути чистою, обеспиленою, без масляних та іржавих плям.
Часто причиною відлущення плитки стає нерівна поверхня. Деякі майстри, з метою прискорення робіт, монтують плитку на погано вирівняну горизонтальну поверхню, додаючи в деяких місцях побільше клею. Це також неприпустимо. Клей наноситься на поверхню шаром певної товщини, зазначеної в інструкції до нього. Занадто товстий шар призводить до погіршення адгезії між клеєм і стіною а, відповідно, і плиткою.
Причиною відклеювання плитки також може бути неправильне нанесення на неї клею. Деякі умільці, замість того, щоб нанести клей рівномірно на всю поверхню плитки зубчастим шпателем, накладають його гіркою на середину плитки і просто притискають її до стіни. Або взагалі наносять клей точково. Все це зменшує площу контакту плитки з клеєм і призводить до того, що з часом вона починає місцями відвалюватися.
Погано просушена перед монтажем плитки поверхня може також стати причиною браку в роботі. Багато сучасних плиткових клеїв наносять на суху поверхню. Тому після обробки стін або підлоги грунтівкою, її потрібно як слід просушити.
У нових будинках не рекомендується клеїти плитку відразу, потрібно почекати усадки будинку. Якщо все ж робота зроблена, то при усадці, коли конструкції зсуваються відносно одна одної, кілька рядів плитки може просто «зрізати».
Причини розтріскування плитки
Є також декілька причин розтріскування плитки:
Основна причина, чому тріскається плитка – низька якість її самої. Від цього ніхто не застрахований, тому що неякісний товар можна купити і за безцінь і за великі гроші. Тому купуйте матеріали для ремонту тільки у перевірених магазинах.
Ще одна причина тріщин на плитці – неякісне наклеювання плитки – на не рівну основу або на основу з порожнечами. У цій ситуації при випадковому натисканні на поверхню, плитка може лопнути в тому місці, де під нею розташований «горбик». Якщо ж під нею порожнеча, шматок плитки просто може відламатись. Таке часто відбувається з куточками плитки.
Причиною появи тріщин на плитці ще може бути занадто швидке висихання клею, внаслідок чого він просто «роздирає» плитку. Це часто зустрічається в приміщеннях з теплими підлогами, які облицьовують плиткою.
Занадто раннє включення обігріву також може зіпсувати всю роботу.
Як відремонтувати поверхню, якщо плитка відвалилася?
Що робити, якщо краса приміщення порушена декількома відлущеними плиточками? У цій ситуації потрібно з’ясувати причину, по якій плитка відвалилася. Можна також простукати сусідні плитки – якщо звук глухий, то, швидке всього, під ними є порожнечі і можна очікувати подальшої порчі оздоблення ванної кімнати. У цій ситуації іноді доводиться повністю видаляти всю плитку і вкладати її із самого початку, але вже без помилок. Як це правильно зробити, також можете почитати на нашому сайті, у розділі Ремонт.