Дерев’яна ванна: переваги та недоліки

Дерев’яна ванна: переваги та недоліки

Питання гігієни здавна хвилювало наших предків. Вони здійснювали водні процедури в дерев’яних бочках, переважно в дубових, так як їх натуральний склад покращував загальний стан здоров’я. З розвитком технічного прогресу люди перейшли на міцніші та функціональніші різновиди сантехнічних приладів: сталеві, чавунні, акрилові та навіть мармурові. Але дерев’яні ванни також продовжують користуватися популярністю і нести не тільки функціональне навантаження, але і використовуватися як самостійний об’єкт декору. Застосування дерева в наш час в різних сферах дизайну обумовлено все більшим прагненням людей до натуральної та нешкідливої сировини. Багато хто переконаний, що дерев’яні будматеріали можна використовувати лише для виготовлення підлоги, але ця думка помилкова. Ванна, створена з дерева, завжди виглядає ексклюзивно і дорого. Розглянемо у цій статті переваги та недоліки дерев’яних ванн.

Переваги дерев’яних ванн

Вважається, що вода і дерево несумісні одне з одним. Але насправді це не так, адже без води дерев не було б в природі, як і всього живого. Більш того, існує спеціальний метод обробки деревини – замочування на тривалий час. Після цього лісоматеріали стають міцнішими, їх вартість значно збільшується.

Водні процедури в дерев’яній ванні – це чудова можливість розслабитися та гарно відпочити. При контакті з водою дерево виділяє особливі випари натуральних компонентів, що оздоровлюють людину. Ніякі ванни з інших матеріалів не зможуть відтворити такий позитивний ефект.

Ванна з дерева екологічна і довговічна. Головне – правильно доглядати за нею, тоді ванна прослужить довгі роки. Наприклад, ванну з деревини не можна на тривалий час залишати без води, так як вона може розсохнутися.

Також важливим фактором є візуальна привабливість деревних матеріалів, що не тільки захоплює погляд, але і сприяє релаксації.

Недоліки дерев’яних ванн

Основний недолік дерев’яних ванн – їх висока вартість. Також мінусом є і те, що потрібно ретельно доглядати за деревиною, в такій ванні не можна купати тварин і прати речі, так як найдрібніші часточки накопичуються у верхньому шарі дерева, псують покриття та можуть нашкодити здоров’ю людини.

До того ж миття з піною, милом та гелем для душу краще не проводити в дерев’яній ванні. Дерево легко вбирає жири від тіла, які потім псують поверхню ванни. Тому хорошим доповненням до даного аксесуару стане душова кабіна.

При виготовленні дерев'яних ванн використовуються дорогі вологостійкі сорти дерев

При виготовленні дерев’яних ванн використовуються дорогі вологостійкі сорти дерев

Технологічний процес створення ванн з дерева

Ванни з дерева виготовляють різноманітних форм і розмірів. Також вони розрізняються за якістю. При виготовленні таких ванн використовуються дорогі вологостійкі сорти дерев, про які зараз піде мова.

Вітчизняні виробники в основному використовують в якості сировини дуб, кедр та горіх. Зарубіжні породи дерева за якістю не відстають від наших. Такі, як тик, венге, і зебрано мають високу зносостійкість і стійкість до вологи, що сприяє довгостроковій експлуатації. Через це нерідко ці матеріали використовують для будівництва різноманітних плавальних суден.

У наш час деревну сировину навчилися ретельно обробляти різними протигрибковими засобами, за рахунок чого прийняття водних процедур стало нешкідливим для людського організму. Також завдяки цьому підвищилися і захисні властивості, які оберігають ванну від поломок і витоків, зберігають ванну в первозданному вигляді довгий час.

Виготовлення починається з того, що дерев’яні дошки невеликих розмірів щільно прикріплюють одна до одної. Це дозволяє створювати різноманітні форми для ванн. Надалі відбувається полірування поверхні і нанесення захисного лаку, що не містить небезпечних речовин.

Весь час процес обробки деревини все більше вдосконалюються, що допомагає не тільки захистити її від руйнування, але і зберегти початковий вигляд.

 Ванни з дерева як об’єкт декору

Існує безліч цікавих дизайнерських моделей ванн з деревини від прямокутних, овальних і круглих аж до варіацій у формі корабля.

Такий вид сантехніки сприятливо впишеться практично в будь-який стиль. Найчастіше ванна з дерева навіть виступає композиційним центром всього інтер’єру. Даний атрибут техніки завжди виглядає стильно і гармонійно.

Чудово дерев’яна ванна буде виглядати в східному або мінімалістичному інтер’єрі. Приміщення для водних процедур повинно бути витримане в натуральних мотивах, наближених до природних. Ідеальним буде поєднання купелі з деревини з такого ж роду раковиною або дерев’яними панелями.

Цікавим дизайнерським рішенням є установка ванни на своєрідному подіумі, який надає їй неповторну чарівність. Використання сантехніки з дорогої деревини дуже добре затребувано дизайнерами, так як це вносить свою родзинку в інтер’єр.

Найчастіше ванна з дерева навіть виступає композиційним центром всього інтер'єру

Найчастіше ванна з дерева навіть виступає композиційним центром всього інтер’єру

Форми дерев’яних ванн

Дерев’яні ванни можуть мати найрізноманітніші форми, чималою популярністю користуються прямокутні з вбудованим ложем, так як вони мають досить оригінальний вигляд. У такій, на перший погляд грубій ванні, ложе з плавних ліній дає можливість розслабитися і відпочити.

Ванни барильного типу дуже поширені і мають різні варіації, наприклад, вони можуть бути овальними або круглими. У будинках виглядають дуже аристократично дерев’яні ванни в формі діжок, як в стародавні часи. Ванни у вигляді бочки виготовляються з щільно підігнаної деревини і зміцнюються обручами з міді, також замість міді може використовуватися латунь.

Також є ванни у вигляді кораблів. Між деревом і судном є певний зв’язок, був навіть випадок, коли італійський будівельник плавальних засобів змінив своє виробництво на виготовлення дерев’яних ванн. Такі ванни дуже красиво виглядають і є головною прикрасою ванної кімнати.

Дерев'яні ванни можуть мати найрізноманітніші форми, чималою популярністю користуються прямокутні з вбудованим ложем, так як вони мають досить оригінальний вигляд.

Дерев’яні ванни можуть мати найрізноманітніші форми, чималою популярністю користуються прямокутні з вбудованим ложем, так як вони мають досить оригінальний вигляд

Ціни на дерев’яні ванни

Цінова категорія залежить від використаної сировини. Якісна ванна з деревини коштує набагато більше чавунних або акрилових. Це обумовлено тим, що даний вид сантехніки є елітним і унікальним, тому що створюється практично вручну. Ні про яке масове фабричне виробництво мови не йде.

Найкращим матеріалом прийнято вважати деревні породи венге, тика, махагон і модрини. Недарма з цих матеріалів споконвіку створюють кораблі і човни. Вартість такої ванни може варіюватися в межах 10 000 доларів, в той час як ванни з більш демократичних порід таких як горіх і береза, обійдуться набагато дешевше.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар