Кахельна плитка є традиційним, красивим, екологічно чистим і практичним матеріалом. Серед головних переваг, яку не можна не відзначити – це її довговічність. У деяких приміщеннях, наприклад, у ванній кімнаті цей оздоблювальний матеріал практично незамінний. Але природно, кахельна поверхня вимагає ретельного догляду і дбайливого відношення. Адже варто лише злегка розслабитися і деякий час не мити таку поверхню, і вся її краса меркне, втрачає блиск, з’являються розводи. Отже, що ж насправді означає догляд за кахлем?
Щоб уникнути потускніння або втрати зовнішньої привабливості, догляд за кахлем повинен бути регулярною процедурою. А це означає, що для прибирання у ванній кімнаті потрібно виділити один з днів тижня. А крім того необхідно розуміти те, чим мити кахель у ванній можна, а від чого краще відмовитися. Для самої процедури чистки кахлю потрібно приготувати такі предмети і речовини:
- теплий мильний розчин;
- нашатирний спирт або оцет;
- гумові рукавички;
- вовняну або повстяну серветку;
- засіб від цвілі;
- м’яку губку;
- зубну щітку з подовженою щетиною.
Мильний розчин в принципі можна замінити будь-яким миючим засобом, але в ідеалі воно не повинно мати агресивних кислот і абразивних домішок, які здатні пошкодити кахель. Та й сильнодіючі засоби в принципі не потрібні при регулярному прибиранні. Припустимо використання хлоровмісних засобів, які сприятимуть видаленню іржі або вапняного нальоту, що виникає внаслідок надмірної жорсткості води. Крім того, не треба забувати, що хлор є потужним антибактеріальним компонентом, що вкрай важливо для ванної кімнати, де постійно спостерігається підвищена вологість. Хоча не всі люблять різкий запах хлору.
Увага! При застосуванні речовин, що містять хлор, та й інших миючих засобів не забувайте одягати гумові рукавички.
Як відмити кахель у ванній – поетапна інструкція
Отже, ви вже для себе вирішили, що час почистити кахель у ванній і вибрали час, коли ви зможете це зробити. Для того щоб цей процес не віднімав занадто довго часу, а ефект після цієї маніпуляції тримався довгий час необхідно дотримуватися деяких правил.
Чистка настінного облицювального кахлю у ванній починається з миття теплим мильним водним розчином. Рухи повинні виконуватися знизу вверх, а витирання насухо – зверху вниз. При сильному забрудненні, поверхню можна спробувати протерти м’якою губкою, яка змочена в розчині нашатирного спирту. Якщо його немає під рукою, то цілком підійде водний розчин оцту, який готується з розрахунку: 200 мл. оцту на 1 літр води. Також можна скористатися перевіреним поколіннями домогосподарок засобом – спиртовим розчином. Для його приготування знадобиться ½ склянки спирту і 4 л. води. Цією «гримучою» сумішшю теж можна з успіхом боротися з сильними забрудненнями на кахельній плитці. Відверто кажучи, останнє з описаних засобів ще більш актуально, ніж, скажімо мильний розчин, оскільки гарантовано вб’є можливу цвіль, яка ховається в швах між плиткою.
Увага! Перш, ніж відмити кахель у ванній за допомогою спецзасобу, необхідно уважно оглянути стан кахельного покриття. Оцет і інші агресивні засоби можуть зруйнувати міжплиточні шви, якщо вони зверху не оброблені епоксидним герметиком.
Після, того як плитка очищена, потрібно знежирити шви після мильної піни (можна тим же нашатирем), а потім нанести спеціальний антигрибковий засіб. Невелику частину цієї речовини потрібно розчинити у воді, а потім цією рідиною обробити і саму плитку, і шви, правда, для них краще використовувати зубну щітку з подовженою щетиною. Використання жорстких губок і металевих щіток категорично забороняється.
Третім пунктом стоїть очистка кахельної підлоги у ванній. Оскільки на неї припадає значне навантаження, то на ній можна виявити різні види забруднень, дрібне сміття, пісок і пил. Не виключено, що при більш пильному розгляданні на кахельній плитці підлоги виявляться дрібні подряпини. Для того щоб максимально продовжити термін служби плитки, для її чистки варто застосовувати хоча б звичайний пилосос і миючі засоби. А якщо у вас є хороша парочистка, то це значно полегшить догляд за плиткою. Після очищення підлоги потрібно по ній пройтися м’якою ганчіркою з вовняного полотна або ж спеціальною шваброю.
Якщо прибирання відбувається після ремонту у ванній кімнаті, то тут вартує «закликати» на допомогу різні засоби, якими рясніють наші відділи побутової хімії і магазини оздоблювальних матеріалів.
Важливо! Перед застосуванням будь-якого очищувача для кахлю обов’язково читайте інструкцію виробника, щоб підібрати дійсно потрібний і оптимальний в даній ситуації препарат.
Так, можливо вам знадобиться водовідштовхувальний засіб або рідина для видалення надлишку шпаклівки або цементного розчину. Уважно читайте інструкцію, адже чудова глазурована плитка може бути назавжди зіпсована після обробки невідповідною речовиною.
Практичні поради домогосподарок
Перед тим, як приступити до чищення кахлю і сантехнічних елементів варто відкрити кран з гарячою водою і закрити на деякий час двері. Пара, що утвориться в результаті, осяде на стінках ванної кімнати, і поверхню буде значно легше відчистити.
Як показує практика, все ж більшість господинь надає перевагу «бабусиним» методам застосування сучасних очисних речовин, а вони не завжди безпечні для здоров’я. Тому не зайвим в наборі предметів для прибирання буде наявність будівельного респіратора, щоб захистити дихальні шляхи від шкідливих випарів. Якщо у людини є побічні алергічні реакції на певні компоненти, то при застосуванні побутової хімії варто додатково надягати гумовий фартух і окуляри.
Не варто відразу наносити миючий засіб на поверхні великої площі, оскільки він швидко сохне, і вимити його буде потім важче, ніж саме забруднення.
Якщо ви будете дотримуватися наших рекомендацій, то гарантовано ваша красива кахельна плитка буде вас радувати багато років, а догляд за нею буде займати всього півгодини на тиждень.