Двері-гармошка та двері-книжка у ванну кімнату

Двері-гармошка та двері-книжка у ванну кімнату

Розсувні двері з механізмом гармошка чи його різновидом – книжка, хороший вибір, коли повністю відсутнє місце з обох боків дверного отвору, або коли встановлення класичних одностулкових розпашних дверей неможливо. Для відкриття дверей таких різновидів не потрібне додаткове місце по сторонах прорізу, досить незначного перпендикулярного простору, що залежить від кількості і ширини секцій таких дверей. Докладніше про такі різновиди дверей для ванної кімнати у цій статті.

Двері-гармошка

Двері гармошка являють собою набір окремих секцій скріплених за допомогою поворотних куліс. Завдяки такому пристрою двері складаються на подобі ширми і досить зручні у використанні.

Кріплення до стіни здійснюється за принципом кріплення прямолінійної направляючої розсувних дверей, що схоже на двері-купе. Різниця полягає в специфічності роликового механізму, що дозволяє по секційне складання дверей ванної кімнати.

Двері такої конструкції зустрічаються досить рідко через складність виготовлення і більш високу ціни. Відгуки власників говорять про високу практичність і незвичайний зовнішній вигляд таких дверей, який не залишає байдужим практично нікого.

До недоліків дверей гармошки можна віднести більш складний механізм, який вимагає досить ретельного догляду. При своєчасному очищенню, змащення направляючих і ходового механізму такі двері прослужить довгі роки.

Двері гармошка являють собою набір окремих секцій скріплених за допомогою поворотних куліс.

Двері гармошка являють собою набір окремих секцій скріплених за допомогою поворотних куліс.

Двері-книжка

Складані двері-книжка – це спрощений варіант механізму гармошки з використанням двох або чотирьох секцій більшого розміру. Такий вид складних дверей для ванної використовується досить часто, при цьому виглядає екзотичним і оригінальним.

Важливо! При виборі та купівлі дверей з розсувним або складним механізмом необхідно ретельно вивчити якість і надійність фурнітури. Направляючі виконані з тонкого металу і хисткий роликовий механізм швидко вийдуть з ладу і потрібен буде дорогий ремонт.

Складні двері з механізмом відкриття книжка мають два основних види:

  • Двох-секційні двері. Такі двері складаються з двох, найчастіше однакових розмірів секцій, які одночасно складаються в одному напрямку залежно від установки. Варіантів установки всього два: в сторону ванної і в протилежну сторону, вибирається індивідуально виходячи з особистого дизайну, планування і зручності використання. Так само існують двері з розсувними секціями різних розмірів, принцип відкриття та установки такий самий;
  • Двері-книжка з 4-х секцій. Такі двері більше підійдуть для просторих ванн з широким дверним отвором. Завдяки використанню 4-х секцій замість 2-х з’являється можливість зменшити ширину кожної з секцій, що сприятливо позначається на зручності використання і вимагає менше вільного простору при відкритті.
Так виглядають двосекційні розсувні двері-книжка

Так виглядають двосекційні розсувні двері-книжка

Матеріали виготовлення таких дверей

Виготовляються двері-гармошка та двері-книжка, практично з будь яких матеріалів, це може бути як ДСП, дерево, пластик, так і скло. Відмінність від звичайних міжкімнатних дверей лише у підвищеному захисті від вологи, пари, та стійкість до перепадів температури. Для ванної кімнати найкраще підійдуть двері виготовлені з пластику, оскільки такий матеріал володіє всіма перерахованими властивостями, що висуваються до дверей у ванну кімнату.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар