Ставлення до білих ванн найрізноманітніше. Хтось вважає приміщення в цьому кольорі вершиною досконалості, а у когось при розмові про білу ванну кімнату виникає нав’язлива асоціація з лікарняною палатою. І в цьому немає нічого дивного, адже сприйняття білого приміщення цілком залежить від фактури використаних матеріалів, якості встановленої сантехніки, неординарності освітлення та декору. Сама ж ванна може вражати химерністю конструкції або зачаровувати вишуканою простотою, ваблячи швидше зануритися в її обійми.
Переваги оформлення ванної кімнати в білому кольорі
- Ефект свіжості і чистоти.
- Візуальне розширення маленького приміщення
Білий колір – це ідеальна основа для будь-якого декору. Таку ванну кімнату не складно кардинально змінити без зусиль і радикальних оздоблювальних робіт, а лише додавши яскраві аксесуари. Біла ванна кімната кожен раз буде сприйматися по-новому, не набридаючи з роками одноманітністю інтер’єру.
Особливості декору білої ванної: як не допустити схожості з операційною?
Якщо при облаштуванні ванної кімнати використовувати лише білу плитку, в тон їй сантехніку і саму білу ванну, меблі та інші аксесуари, то отриманий результат буде сприйматися, швидше за все, як приміщення суворо медичного призначення. Цього варто уникати, адже ванна – це місце для розслаблення після важкого дня, а в цій справі важливий і естетичний аспект. Декілька цікавих дизайнерських прийомів допоможуть створити затишок у ванній кімнаті. Зовсім необов’язково використовувати всі ідеї, досить вибрати деякі з описаних прийомів, які будуть відповідати вашому стилю.
Психологічний вплив білого кольору
Сьогодні біла ванна кімната стала еталоном розкоші. Необмежено фантазувати з цим кольором дозволяє чудовий вибір сантехніки і оздоблювальних матеріалів.
Любов дизайнерів до білого кольору можна пояснити і тим, що він є окрасою не лише просторих ванних кімнат, а й прекрасно виглядає на малих площах, візуально розширюючи їх межі та надаючи приміщенню особливий шик. До того ж в нашій свідомості білий колір міцно пов’язаний з чистотою, адже в ванну ми йдемо саме за цим.
Білий колір уособлює духовність. Несучи в собі відокремлену від спектральних кольорів колоритність, він породжує позитивні і світлі емоції. Знаючи про такі асоціативні якості білого, психологи часто вдаються до його допомоги в роботі з пацієнтами. Білому кольору під силу впливати на емоційний стан людини, регулювати збудливість нервової системи і в цілому стимулювати організм. Отже, білий колір:
- знімає напругу;
- звільняє від переживань і необґрунтованих страхів;
- заспокоює;
- породжує відчуття задоволеності;
- дає відчуття свободи;
- активує рішучість.
Як зробити ванну королівського білого кольору по-домашньому затишною?
Віддати перевагу не білому, а його відтінкам. Щоб не перенаситити білу ванну кімнату чистотою і не зробити її стерильно неживим простором, використовуйте в обробці кахель близьких до білого відтінків. Наприклад, плитку з ніжним відливом блакитного або бежевого. Перший відтінок додасть ванній трохи прохолоди, а другий наповнить її теплом. Якщо в інтер’єрі вже використана біло-блакитна гамма, то в декорі зробіть акценти на синіх і блакитних елементах. З біло-кремовою плиткою працювати простіше. Тут для декору можна використати аксесуари будь-яких кольорів. Коричневі, фіолетові, бордові – будь-які з них в декорі білої ванної кімнати будуть виглядати життєрадісно.
Пограйте з ритмом, фактурами, текстурами. Обравши для обробки чисто білу плитку, комбінуйте її з кольоровими панелями або зробіть панно. Якщо ж в плани входять чисто білі стіни, то спробуйте привернути увагу до поверхні оздоблювального матеріалу. Магазини пропонують моделі для підлоги та стін з однотонними візерунками по глазурі, імітацією натуральних матеріалів і різноманітних фактур. Біла ванна, в якій використана така плитка, буде цілком «живою» кімнатою і нічим не нагадуватиме стерильність медичних приміщень. Вдало виглядають комбінації візерункової плитки і гладких поверхонь. Дуже цікавий ефект дає комбінування ритмів. Урізноманітнить білосніжну обробку комбінація кахлів різних розмірів. Інтер’єр виглядає живим і динамічним. Спробуйте скомбінувати стандартну плитку або розбавте великоформатну плитку мозаїкою. Дрібна плитка і мозаїка в обробці завжди пожвавлюють інтер’єри невеликих приміщень.
Додайте в дизайн приміщення кольору. Якщо ви прагнете мати білу ванну кімнату, то зовсім не обов’язково робити багато акцентів. Цілком достатньо злегка урізноманітнити білу плитку кольоровим плитковим декором або мозаїкою. Це може бути вузька колірна смуга по периметру кімнати або широка смуга, яка продовжується на підлозі – в будь-якому випадку, створивши кольорове вкраплення, ви отримаєте потрібний ефект. Також використовуйте аксесуари для створення яскравих плям. Шторки, килимки, рушники, мильниці, кошики для банного приладдя чудово підходять для ції мети.
Альтернативні ідеї облаштування білої ванної кімнати
Зробити білу ванну неймовірно затишною допоможе правильне освітлення і дзеркала. Біла плитка поводиться як хамелеон, тому використання кольорового освітлення дає несподіваний і приємний ефект.
Експериментуйте зі світлодіодним освітленням. Воно дозволить легко змінювати колір кімнати відповідно до вашого настрою. Біла ванна кімната легко перетворюється і в SPA-салон. Досить додати в інтер’єр побільше живих рослин, плетених елементів, викласти стопками рушники, запалити аромосвічки і атмосфера в стилі SPA буде відтворена в найдрібніших деталях. Ваша ванна стане справжнім острівцем насолоди!