Дизайн ванної кімнати з вікном: беззаперечні переваги

Дизайн ванної кімнати з вікном

Планування практично всіх багатоповерхових будинків на території України не передбачає наявність вікна у ванній кімнаті. Навіть власники просторих приватних будинків не завжди при плануванні передбачають наявність вікна у ванній кімнаті, тому питання про оздоблення, інтер’єр та дизайн ванних кімнат з вікном постає досить рідко і недостатньо розкрите. Хоча, наявність вікна дає ряд істотних переваг, які ще потрібно вміло використовувати при оформленні інтер’єру у ванній кімнаті. Тому давайте тут більш детально розглянемо це питання.

Переваги вікна у ванній кімнаті

Звичайно, багато хто може сказати, що вікно, це не зовсім вдале рішення для такої інтимної кімнати як ванна. І дарма, правильно оформлена ванна з вікном має цілий ряд своїх переваг, а вже дизайнерських рішень для таких ванних кімнат куди більше.

Все ж таки, вікно у ванній кімнаті найчастіше зустрічається у заміських будівлях котеджного типу, рідше в будинках у межах міста при нестандартному плануванні. Це означає, що такі ванні кімнати мають нестандартні розміри і компонування, що ускладнює використання стандартних варіантів дизайну. Цей факт дає  безсумнівну перевагу – отриманий дизайн буде індивідуальним, неповторним і максимально відповідатиме смакам і особистим уподобанням власників.

Розглянемо основні переваги вікна у ванній:

 • Унікальний дизайн. Завдяки віконному отвору з’являється можливість сформувати індивідуальний дизайн, недоступний для ванних кімнат стандартного планування. При правильному підборі колірної гами і компонуванні аксесуарів можна візуально збільшити вільний простір. Навіть ванна кімната з малою площею при наявність вікна і правильному її оформленні буде здаватися набагато більшою;
 • Світло. Наявність денного світла, ранкових променів сонця і гарного пейзажу за вікном вартують багато. Традиційно прийнято вважати що ванна – це маленька темна кімната, а просторе вікно повністю змінює ситуацію змушуючи сяяти її всіма фарбами. Крім того, в яскраві і сонячні дні відпадає необхідність у використанні штучного освітлення, що значно економить електроенергію;
 • Вентиляція. Ванна – це приміщення яке має підвищену вологість повітря, тому без хорошої вентиляції виникнення цвілі лише справа часу. Завдяки вікну у ванній кімнаті можна забезпечувати додаткову циркуляцію і отримувати приплив свіжого повітря;
 • Вид з вікна. Приймаючи гарячу ванну завжди приємніше спостерігати живу картину за вікном, милуватись красивим доглянутим садом або іншим не менш привабливим пейзажем.

Порада! При виборі місця розташування ванної, насамперед необхідно розглядати варіант її монтування безпосередньо під вікном. Цей варіант компонування найкращий, практичний і красиво виглядає при вході у ванну кімнату.

Однією з переваг ванних кімнат з вікном є проникнення денного світла

Однією з переваг ванних кімнат з вікном є наявність денного світла

Недоліки вікна у ванній кімнаті

У ванних кімнат з вікном все ж таки присутні і деякі недоліки, хоча вони несуттєві і легко усуваються:

 • Протяги. Можливість виникнення протягів, що може дуже згубно позначитися на здоров’ї. Щоб виключити причини їх виникнення – необхідно встановлювати тільки якісні вікна. До вибору вікон для ванної та якості їх установки потрібно підходити дуже відповідально та виважено, виникнення навіть малих протягів при закритому вікні неприпустимо. Рекомендується використовувати рами перевірених виробників з використанням 3-х шарового скління. Результати монтажу та якості герметизації можна перевірити за допомогою запаленої воскової свічки. Повільно провівши свічку по всьому периметру рами і уважно стежачи за вогником полум’я можна виявити проблемні місця.
 • Прозорість. При наявності вікна у ванній кімнаті у квартирах на нижніх поверхах або при його розташуванні навпроти інших вікон, з’являється проблема прозорості. Цю незручність можна вирішити кількома способами: використання розсувних шторок, установка жалюзі і монтаж непрозорих матових вікон. Використання дизайнерських шторок або жалюзі є кращим і більш практичним варіантом. Повністю закривати вікно шторами потрібно тільки на короткі проміжки часу, під час прийняття ванни або душу, весь інший час кімната повинна бути наповнена денним світлом. Матове або скло з малим рівнем прозорості більш кардинальний варіант, який вносить істотні незручності. Для того щоб вся ванна заповнилася вуличним світлом необхідно повністю відкрити вікно, що часто буває проблематично зробити.
І все ж таки, переваг у ванних кімнат з вікном - набагато більше ніж недоліків

І все ж таки, переваг у ванних кімнат з вікном – набагато більше ніж недоліків

Оформлення вікна у ванній

Забігаючи трохи наперед, варто зазначити про оформлення самого вікна. Ванна, дійсно, місце досить особисте та інтимне, тому вікно у ванній кімнаті обов’язково має бути відокремлене від зовнішнього світу шторами, жалюзі, можна скористатися дифракційними решітками або оформити вікно виконанням вітражу. Як бачите, рішень чимало і всі вони чудово поєднуються із загальною картинкою інтер’єру. Барвиста шторка на вікнах, додасть ванній кімнаті настрою бадьорості, радості. Дуже гармонійно виглядають англійські чи римські штори. В принципі, як і в кожному інтер’єрі, штори надають приміщенню атмосферу затишку, тепла, роблячи інтер’єр ще більш досконалим і повним, і ванна кімната тому не виключення.

Для вікна у ванній можна використовувати як жалюзі так і гардини, або звичайні шторки

Для вікна у ванній можна використовувати як жалюзі так і гардини, або звичайні шторки

Порядок формування дизайну у ванній кімнаті з вікном

Наявність вікна у ванній кімнаті вносить ряд істотних особливостей і пріоритетів у процесі формування дизайну. При підборі раковини, ванної, дзеркала і меблів слід враховувати деякі правила, які допоможуть більш практично і раціонально використовувати денне освітлення.

З чого потрібно починати і в якій послідовності проводити формування дизайну ванної при наявність вікна:

 • Розташування вікна. Найважливішим є місце в якому розташовується віконний отвір. Найбільш часто вікно розташоване навпроти дверей по центру, рідше збоку, зустрічаються випадки занадто низького або високого розташування. Початкове розташування слід приймати як факт і подальше розташування основних компонентів у ванній кімнаті здійснювати орієнтуючись на нього. Винятком є занадто високі вікна, в цьому випадку перед оформленням дизайну можна частково його закласти цеглою і обробити штукатуркою;
 • Дзеркало. Відмінним продовженням вікна буде служити правильно розміщене дзеркало. Відображаючи вид з вікна, воно дасть ефект розширення простору, а головне примножить таке необхідне природне світло. Дзеркало обов’язково має розташовуватися над раковиною, бічне потрапляння денного світла і променів сонця додасть сонця всій ванній кімнаті. Хорошим варіантом буде використання додаткового, великого дзеркала, що бажано розташувати на протилежній стіні від вікна. Весь потік світла, що буде потрапляти з вікна на дзеркало буде примножений і розподілений по всій кімнаті;
Дзеркало у ванній з вікном дає змогу розподіляти сонячні промені по всій кімнаті

Дзеркало у ванній з вікном дає змогу розподіляти сонячні промені по всій кімнаті

 • Розташування ванни або душу. Ванна є ключовим елементом всього приміщення і в ідеальному варіанті повинна бути встановлена під вікном напроти дверей. Це дозволить сконцентрувати всю увагу на ній і домогтися гарного вигляду. Якщо місця під вікном мало, можна використовувати ванну малих розмірів або взагалі сидячу, залежить від особистих переваг. Душову кабіну рекомендується встановлювати в куті, без перекриття віконного отвору. Розміри і форми ванних кімнат різні, універсального варіанту не існує, кожен випадок треба розглядати в індивідуальному порядку;
 • Раковина. Кращим розташування раковини є місце паралельного розташування ближче до стіни щодо вікна. При такому розташуванні денне світло не буде нічим заслонене при вмиванні рук. Ліве, праве й інші нюанси розташування необхідно підбирати самостійно виходячи з дизайну і особистих зручностей;
 • Пральна машина та меблі. Варіантів і місць для розташування пральної машини, меблів і поличок у ванній кімнаті велика безліч. При розстановці аксесуарів і формуванні дизайну необхідно досягти балансу, між практичністю, зручністю користування і красивим виглядом.

По суті, ванна, в якій є вікно або його імітація, здатна прийняти абсолютно будь-який заданий стиль оздоблення, вибір якого цілком залежить від смаків її власника. Головне при оформленні не випустити з уваги, що ванна повинна заспокоювати, бадьорити і просто дарувати гарний настрій.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар