Дизайн великої ванної кімнати: особливості інтер’єру і порядок планування

Дизайн великої ванної кімнати

Стандартне планування житлових будинків не передбачає виділення великої площі для ванної та сприяє зниженню загальної вартості житла. У сучасному будівництві все частіше і частіше зустрічаються будинки з різноманітним плануванням, що включає в себе велику кількість розмірів і форм ванних кімнат. Через переважаючу більшість стандартного будівництва було сформовано велику кількість типових компонувань та інтер’єрів малих ванних кімнат і практично відсутні варіанти для великих. Це викликає безліч питань і труднощів при виборі дизайну, компонуванні меблів і розташування сантехніки у власників нових помешкань з великими ванними кімнатами. Про те як спланувати інтер’єр великої ванної кімнати ми і поговоримо у цій статті.

Головною перевагою великих ванних кімнат є підвищений рівень комфорту, можливість встановлення будь-яких аксесуарів, сантехніки, меблів та можливість формування абсолютно будь-якого дизайну. Дозволяється використання будь-яких кольорів, їх поєднання і використання дизайнерських прийомів і хитрощів недоступних для маленьких ванних.

Не дивлячись на велику різноманітність і вибір необхідно відповідально підійти до підбору оздоблювальних матеріалів які формують основу дизайну. Вибір в першу чергу повинен бути обумовлений особистими уподобаннями смаку, тут не обов’язково дотримуватися світлих тонів. Площа дозволяє використовувати темні тони, різкі переходи, в деяких випадках буде актуальною навіть чорний колір стелі.

Вибір інтер’єру і кольору

Дизайн великої ванної кімнати може включати в себе масу різних елементів і конструктивних особливостей. Вибір інтер’єру тут не обмежений і може бути будь-яким, при цьому необхідно враховувати такі ключові елементи як висота стелі, наявність або відсутність вікна і конфігурація приміщення.

При наявності низької стелі в оздоблені краще використовувати світлі тони і уникати занадто темних і контрастних переходів. При виборі таких матеріалів як гіпсокартон, панелі ПВХ або натяжна стеля слід використовувати точкові світильники з невеликим цоколем. Це дозволить суттєво зменшити простір між накладною стелею і стелею кімнати, та не отримати в результаті дуже низьку стелю.

Порада! Провідні дизайнери не рекомендують використовувати при оформленні ванної більше 3-х основних кольорів. Навіть велика площа ванної буде виглядати занадто строкато та безглуздо. Рекомендується використовувати 2 основних кольори, їх чергування з доповненням їх відтінків, це дозволяє створювати затишний і гармонійний дизайн.

На початковому етапі планування і вибору кольору необхідно враховувати основні правила градації кольорів. Світлі кольори і їх відтінки візуально збільшують об’єм і простір, темні зменшують і зближують. Враховуючи велику площу ванної кімнати не обов’язково використовувати тільки світлі кольори, в багатьох випадках яскравий контраст наприклад чорного з червоним дасть приголомшливий ефект і буде виглядати більш багато.

Велика площа дозволяє відійти від традиційних правил оформлення стель з використанням білих або бежевих кольорів. Наприклад, хорошим варіантом буде використання чорної або темно синьої натяжної стелі із зображенням нічного неба. За допомогою маленьких точкових світильників формуються зірки, а контурне підсвічування по периметру задає основний фон неба.

Велика ванна це безперечна перевага при плануванні дизайну, оскільки немає необхідності замислюватися про спосіб і типи кріплення оздоблювальних матеріалів. Не потрібно уникати матеріалів, які вимагають наявності кріпильної обрешітки, втрачається сенс боротьби за кожен вільний міліметр. При необхідності можна сховати навіть великі каналізаційні труби за якимось оздобленням без втрати функціональності і комфорту всієї ванної.

Дизайн великої ванної кімнати може включати в себе масу різних елементів і конструктивних особливостей.

Дизайн великої ванної кімнати може включати в себе масу різних елементів і конструктивних особливостей.

Стандартні дизайни оформлення для великих ванних кімнат

  • Світлі тони. Оформлення інтер’єру ванної кімнати у світлих тонах є найбільш поширеним варіантом. Широке поширення цей дизайн отримав завдяки своїй здатності візуально збільшувати об’єм кімнати і підйом рівня стелі. Білий, бежевий, блакитний і інші світлі відтінки надають ванній кімнаті ефект чистоти і доглянутості. При такому варіанті оформлення підлоги краще витримувати в більш темних кольорах, без різкого переходу;
  • Темні тони. Варіанти дизайну в темних або чорних кольорах зустрічаються вкрай рідко в силу своєї специфічності та складності оформлення. Формування дизайну в чорному кольорі для ванної вимагає великого досвіду, найменша помилка може призвести до відштовхувального ефекту. При створенні темного дизайну рекомендується віддавати переваги таким кольорам як: коричневий, синій, сірий, великих чорних поверхонь краще уникати;
  • Комбінування кольорів. Традиційним способом комбінуванням кольорів є плавний перехід від темного до світлого знизу вгору. Таким чином ми отримуємо темну підлогу, більш світлі стіни і практично білу стелю. Такий підхід суттєво піднімає рівень стелі, приємний оку і не викликає дискомфорту. Найбільш радикальним дизайном є абсолютно чорна підлога з плавним переходом на стінах до білого кольору на стелі. Комбінування кольорів може бути різним і залежить від особистих смаків та уподобань. Важливим правилом такого дизайну є дотримання плавності переходу кольорів без різких і контрастних перепадів;
  • Яскравий контраст. Яскравий контраст і різкі переходи кольору формують дизайн який влаштує прогресивних молодих людей, які люблять все яскраве і зухвале. Найбільш поширеними є 2 варіанти дизайну, це контраст чорного з червоним і білого з чорним. Допускається використання інших кольорів, але саме ці 2 варіанти є найяскравішими і зухвалими. При формуванні інтер’єру великої ванної кімнати слід використовувати колірні лінії шириною більше 15 сантиметрів, занадто часте розташування може викликати дискомфорт.
 Традиційним способом комбінуванням кольорів є плавний перехід від темного до світлого знизу вгору

Традиційним способом комбінуванням кольорів є плавний перехід від темного до світлого знизу вгору

Сантехніка та меблі у великій ванній кімнаті

Велика ванна кімната дозволяє встановити максимум сантехніки та меблів. З’являється можливість установки великої ванни, окремої душової кабіни, повнорозмірної пральної машини, просторої шафи і безлічі додаткових поличок. Велика кількість ванних аксесуарів і приладдя істотно збільшують рівень комфорту та функціональності, але при цьому з’являється небезпека захаращення при неправильному розташуванні ключових елементів дизайну.

Порада! Дизайн великої ванної кімнати передбачає наявність великої кількості елементів сантехніки та меблів, це сильно ускладнює можливість витримування однотонного кольору. На етапі планування та купівлі основних компонентів ванни слід враховувати їх колір і підбирати аксесуари однієї стилістики.

Хорошим варіантом і дизайнерським ходом буде монтаж ванни з відступом від стіни або взагалі по центру. Використовуючи цей прийом ванна стає центральною частиною інтер’єру, але вона обов’язково повинна бути великою і оригінальною.

Добре підійде овальна чавунна ванна на високих литих ніжках виконана під старовину. Особливу увагу потрібно приділити дрібним деталям які збільшують загальний ефект. При такій установці стає проблематичним прийняття душу стоячи у ванній, використання розсувних шторок може зіпсувати загальну концепцію ідеї. Вирішується установкою окремої душової кабіни, це не викличе складнощів при великій площі ванної кімнати і розширить загальний функціонал.

Хорошим варіантом і дизайнерським ходом буде монтаж ванни з відступом від стіни або взагалі по центру

Хорошим варіантом і дизайнерським ходом буде монтаж ванни з відступом від стіни або взагалі по центру

Сантехніка та меблі у великій мірі визначають і задають тон оформлення всій ванній кімнаті, тому до вибору колірного оформлення і форми слід ставитися відповідально. Не рекомендується використання предметів інтер’єру різних стилістичних спрямувань, комбінування прямокутних раковин з гострими кутами і старовинних меблів округлих форм. Необхідно дотримуватися обраної стилістики і підбирати меблі у відповідності з основними елементами ванни.

Порада! Не дивлячись на велику площу вкрай не бажано використовувати велике число шафок і меблів, це буде виглядати громіздко і не красиво. Рекомендується використовувати одну велику, містку шафу і кілька навісних поличок. Це буде практичним рішенням і не буде захаращувати багато простору.

З додаткових атрибутів можна встановити велику водяну або електричну рушникосушку декоративної форми. Колір рушникосушки повинен відповідати загальному дизайну або мати традиційне сріблясто – металеве покриття.

При необхідності буде актуальним установка невеликого м’якого крісла або стільця для відпочинку після прийняття гарячої ванни. До вибору м’яких меблів для ванної необхідно підходити особливо ретельно, вони повинні мати спеціальне просочення і не боятися підвищеної вологості.

При необхідності буде актуальним установка невеликого м'якого крісла або стільця для відпочинку після прийняття гарячої ванни

При необхідності буде актуальним установка невеликого м’якого крісла або стільця для відпочинку після прийняття гарячої ванни

Освітлення

Велика ванна кімната передбачає велику площу стелі яка може мати складну або ступінчасту форму. Це приносить певні складнощі при виборі та забезпеченні рівномірного освітлення. Правильно підібране і спрямоване освітлення може повністю перетворити дизайн великої ванної кімнати і принести їй індивідуальність.

Найбільш правильним і раціональним буде використання декількох точкових світильників які будуть рівномірно розташовуватися по всій площі стелі. Залежно від розмірів стелі і потужності підбирається оптимальна кількість світильників які будуть забезпечувати рівномірне освітлення всієї ванної кімнати. При необхідності можна встановлювати декілька світильників у верхній частині стін.

Хорошим дизайнерським рішенням буде встановлення м’якого кольорового освітлення в підлогове покриття. Це досить трудомісткий процес який вимагає підготовчих робіт і хорошого рівня герметизації. Включене окремо підлогове підсвічування створить незвичайний світловий ефект і ще більше дозволить насолодитися прийняттям гарячої ванни.

Важливо! Використання різнокольорових світлодіодних стрічок для підсвічування центрального дзеркала і всіх шафок принесе особливий стиль в загальний світловий фон.

При проектуванні, розводки і підключенні освітлення необхідно передбачити можливість окремого включення частини освітлення. При наявності підлогового підсвічування це є обов’язковою умовою, використання його з включеним загальним освітленням втрачає всякий сенс. Монтаж і підключення часткового включення полягає в спеціальній розводці електричних проводів з використанням 2-х і більше окремих вимикачів.

Правильно підібране і спрямоване освітлення може повністю перетворити дизайн великої ванної кімнати і принести їй індивідуальність.

Правильно підібране і спрямоване освітлення може повністю перетворити дизайн великої ванної кімнати і принести їй індивідуальність.

Порядок планування дизайну

При виборі, плануванні та формуванні дизайну для великої ванної кімнати необхідно дотримуватися певної послідовності, це вбереже від грубих помилок і безлічі проблем які можуть виникнути згодом. Не варто нехтувати основними правилами, загальними рекомендаціями по комбінуванню кольорів і форм.

Покроковий приклад правильного порядку планування дизайну:

  • Тип і колір оздоблювальних матеріалів. На початковому етапі планування дизайну великої ванної кімнати необхідно визначитися з типом оздоблення підлоги, стін, стелі та їх кольором. Це дуже важливий етап, який буде задавати загальну стилістику і стиль оформлення. Враховуючи достатню площу приміщення до вибору матеріалу потрібно підходити виходячи з практичності, надійності і особистих переваг. Найбільш популярним і економічно доцільним є використання наливної підлоги, натяжної стелі та стін оброблених кахельною плиткою. При виборі кольору необхідно визначитися загальним фоновим оформленням: темне або світле. Після цього дотримуватися стандартного правила дизайну, підлога темніша, стеля світліша;
  • Планування і розведення труб. Після вибору обробного матеріалу потрібно провести планування проходження труб і при необхідності зробити їх розведення. На даному етапі також необхідно зробити розрахунок і шляхи прокладки електропроводки. Всі виступаючі частини водопровідних та зливних труб обов’язково ховаються під обшивкою або в спеціально сконструйовані декоративні короби;
  • Розташування великих елементів інтер’єру. Після оформлення загальної стилістики і основного фону необхідно вибрати оптимальні з точки зору комфорту і краси місця під основні елементи: ванна, раковина, пральна машина, душова кабіна і головна шафа. Комбінацій і варіантів розташувань цих об’єктів існує велика кількість і більше залежить від особистої зручності і практичності використання вільного простору. При плануванні і розстановці слід уникати надмірного захаращення окремих частин ванної і намагатися якомога рівномірніше розподіляти предмети по всій площі. Вибір кольору сантехніки та меблів залежить від обраного кольору оформлення стін, стелі та підлоги. Тут необхідно підбирати кольори які приємно гармоніюють з фоновим оточенням;
  • Вибір дзеркала і поличок. У великій ванній кімнаті обов’язково повинно знаходитися велике дзеркало, без нього дизайн не буде завершеним. Форма та місце розташування дзеркала залежить від обраного стилю сантехніки та меблів. Для сучасного дизайну з гострими кутами і чіткими лініями краще підійде прямокутне або квадратне дзеркало, для дизайну під старовину – овальне або кругле. Основне дзеркало необхідно встановлювати над раковиною, додаткове при необхідності можна повісити навпроти входу. Маленькі полички під флакони і шампуні кріпляться відповідно до зручності використання, при цьому матеріал, колір і форма повинна підходити під загальний дизайн ванної;
  • Світлове оформлення. Головне освітлення має розташовуватися на стелі і забезпечувати рівномірний і плавний розподіл світла по всій ванній кімнаті без використання додаткових джерел світла. З додаткового декоративного освітлення можна порекомендувати використання кольорових світлодіодних стрічок для підсвічування дзеркала, шафок і поличок.

При необхідності перегородження частини ванної або установки перегородок найкраще використовувати прозорі або матові скла з нанесеним візерунком. Це при необхідності розділить простір без візуального зменшення площі та порушення дизайну всієї ванної кімнати.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар