Дзеркальна стеля у ванній: переваги та недоліки

Дзеркальна стеля у ванній: переваги та недоліки

Вибираючи матеріали для оздоблення та предмети інтер’єру ванної кімнати, ми звертаємо увагу, насамперед, на їх вологостійкість. Не є винятком і стеля. Але, при великій кількості матеріалів оздоблення стелі, часом буває складно зупинити вибір на чому небудь одному. Особливо якщо йдеться про певний особистий чи, навіть інтимний простір, а саме про ванну кімнату. Тут людина може повністю розслабитися і відпочити, тому і інтер’єр тут повинен бути відповідний. Зараз, все більше уваги привертає такий метод оздоблення стелі у ванній кімнаті, як дзеркальні стелі. Про них і піде мова в цій статті.

Переваги та недоліки дзеркальної стелі у ванній кімнаті

Вважається, що дзеркальна стеля складається зі суцільних шматків скла, однак насправді це не зовсім так. Дзеркальна стеля у ванній – це будь яке стельове покриття, яке має глянсову поверхню з відбивним ефектом.

Завдяки водовідштовхувальним властивостям такі стелі часто монтують у ванній, де майже завжди волого. Крім того, дзеркальна стеля у ванній буде особливо актуальною, оскільки ванна кімната зазвичай невелике приміщення, а наявність дзеркал візуально збільшить її простір. Відбиваючись в стелі з дзеркалами, ванна як би «подвоює» свій інтер’єр і створюється враження, що простір збільшився вдвічі.

Загалом, хтось встановлює дзеркальну стелю, бажаючи збільшити візуально приміщення ванної, а хтось обирає її, тому що вона виглядає дуже оригінально і навіть екстравагантно.

Дзеркальні стелі мають свої переваги і недоліки.

Деякі з переваг:

  • Завдяки дзеркальній стелі можна створити безліч композицій і використати багато варіантів підсвічування, чим можна підкреслити неповторність ванної кімнати;
  • Існує безліч варіантів провести оздоблення, поряд зі склом можна застосувати і комбіновані варіанти оздоблення стельового покриття;
  • Можна збільшити простір у ванній кімнаті, особливо це відноситься до малих ванних кімнат;
  • Збільшується освітленість приміщення за рахунок дзеркальної поверхні і відображення променів світла;
  • Простота монтажу. Даний елемент повністю приховає нерівності стіни;
  • У роздрібному продажі є велика кількість композицій;
  • Проста у догляді. Чиститься будь-яким миючим засобом, без абразивних матеріалів.
Існує безліч варіантів оздоблення дзеркальних стель

Існує безліч варіантів оздоблення дзеркальних стель

При наявності безлічі плюсів даної конструкції, дзеркальні стелі мають і свої недоліки:

  • Це досить крихкий елемент оздоблення, тому вимагає дбайливого монтажу. В результаті цієї властивості і є джерелом підвищеної небезпеки;
  • Схильні до забруднення. Хоча це і швидко усувається, але вимагають підвищеної уваги;
  • Ну і, звичайно ж – ціна. Досить висока вартість дзеркальної стелі у порівняні з іншими варіантами оздоблення стель у ванній кімнаті.

Види дзеркальних стель

Коли ви вже віддали перевагу дзеркальному покриттю стелі у ванній кімнаті, тоді треба вибрати вид конструкції. Можна зробити повне покриття стелі дзеркалом, а можна оздобити і частково. Давайте розберемося, які види дзеркальних стель використовуються на сьогоднішній день.

Полістирольні дзеркальні плити на клейовий основі

Цей елемент оздоблення продається в рулонах. Перш ніж зробити покупку, поцікавтеся, як реагує матеріал на підвищену вологість.

Панель складається з дзеркальної плити, яка покривається спеціальною поліетиленовою  плівкою. Даний матеріал є протиударним. Одна частина спочатку вже покрита клейкою основою. Але, є й істотний недолік, даний елемент не варто кріпити в приміщеннях з підвищеною вологістю. Так само не варто робити установку там, де є лампи розжарювання. Плита не повинна мати близького контакту з цим елементом. Заборонено нагрів матеріалу понад 600 градусів цельсія.

Хоча, його не варто використовувати для оздоблення стелі у ванних кімнатах, але все ж таки, він деколи використовується там, де стеля зроблена з гіпсокартону.

Рейкові дзеркальні стелі

Рейкова дзеркальна стеля складається з довгих алюмінієвих смуг з дзеркальним напиленням. Алюмінієві профілі наявні в різноманітній кольоровій гамі, але при установці стелі потрібно враховувати, що колір рейки не повинен контрастувати з відтінками дзеркальних панелей. Хоча алюмінієва рейкова стеля не є дзеркалом в повному розумінні цього слова, вона сама затребуваний серед дзеркальних стель у ванній кімнаті.

Вона зручна і легка у монтажі, не вимагає виконання робіт з вирівнювання поверхні стелі. До стельової площини кріплять підвісні балки і до них потім прикріплюють рейки, на які встановлюють панелі. При необхідності можна замінити частину стелі, не демонтуючи її повністю.

Рейкова дзеркальна стеля

Рейкова дзеркальна стеля

Натяжні дзеркальні стелі

У цьому матеріалі дзеркальний ефект досягається шляхом застосування спеціальної полівінілхлоридної плівки, яка володіє високим відбиваючим ефектом. Тільки відображення в такому покритті на досить чітке, дещо розпливчасте.

У натяжної стелі є своє незаперечна перевага, вона підійде для будь-якого приміщення. У тому числі і ванної кімнати. Це вологостійка конструкція, що не боїться води.

Є можливість виготовлення і багаторівневих конструкцій, наприклад можна зробити сходинку на лінії великого дзеркала.

Натяжні дзеркальні стелі

Натяжна дзеркальна стеля

Класичні скляні дзеркальні стелі

Якщо говорити про відбиваючий ефект, тоді це найкраща конструкція в цьому плані. Цей матеріал найкраще освітлює приміщення, дозволить не тільки розширити візуально простір, але і підкреслить вишуканість інтер’єру.

Виготовляються такі стелі найчастіше у формі касетних конструкцій, що монтуються як підвісна стеля.

Класичні скляні дзеркальні стелі

Класичні скляні дзеркальні стелі

Декоративна роль дзеркальної стелі у ванній

Використання всіх декоративних можливостей дзеркальних стель додасть ванній кімнаті неповторного та ексклюзивного вигляду. Стелю можна оформити в одній колірній гамі – бронзовій, рожевій, малахітовий, бірюзовий, а можна комбінувати декілька відтінків, встановлюючи різнокольорові панелі.

Важливо знати! Дзеркальні стелі підійдуть для будь-якої ванної, але тільки в тому випадку, якщо всі елементи декору в приміщенні будуть гармонійно поєднуватися один з одним. Наприклад, дзеркальна стеля буде виглядати дуже добре з дзеркальною стіною у ванній, але вона буде виглядати безглуздо з потертою раковиною або зі старою плиткою.

Можна встановлювати не тільки дзеркальні рейки або плити, а поєднувати їх з елементами з інших матеріалів, щоб отримати гарні декоративні вставки.

Перегляньте відео, де розказується про монтаж підвісної дзеркальної стелі:


Дзеркальна стеля у ванній допоможе втілити найсміливіші фантазії і створити неповторну красу і затишок. Встановивши у ванній дзеркальну стелю, щасливий господар ексклюзиву має право пишатися – звичайний санвузол перетворився на зразок дизайнерського мистецтва і стане показником хорошого смаку його власника.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар