Гідроізоляція стін у ванній кімнаті: як зробити своїми руками?

Гідроізоляція стін у ванній кімнаті: як зробити своїми руками?

Ванна кімната – це приміщення, в якому постійно використовується гаряча вода. В результаті повітря у приміщенні, навіть за наявності хорошої вентиляції, практично завжди має високий рівень вологості. Грамотно виконана гідроізоляція стін у ванній кімнаті допоможе захистити конструкції будинку від шкідливого впливу вологи, а значить, продовжить термін служби будови. Крім того, за відсутності гідроізоляції швидше виходять з ладу оздоблювальні матеріали, тобто, якщо полінуватися гідроізолювати стіни, то ремонт у ванній доведеться робити частіше.

Ванна – приміщення зі специфічними умовами експлуатації і особливим мікрокліматом. Використання гарячої води у ванній призводить до утворення пари, яка осідає на холодній поверхні стін у вигляді крапельок конденсату.

Така постійна вологість, проникаючи під оздоблення, сприяє руйнуванню матеріалу стін. Тому, роблячи ремонт у ванній, слід вжити заходів щодо захисту огороджувальних конструкцій. Важливо, щоб була виконана не тільки ізоляція ванни від стіни, але і повна гідроізоляція стін.

Для чого потрібна гідроізоляція?

І так, для чого ж потрібна гідроізоляція стін? Так, якщо гідроізоляція підлоги допомагає запобігти протікання у квартиру, розташовану нижче, при попаданні води на підлогу, то заходи по гідроізоляції стін цю функції виконати не можуть. Навіщо ж тоді витрачати гроші і час на виконання цієї роботи?

По-перше, навіть якщо стіни оброблені водонепроникним матеріалом (наприклад, кахлем), на поверхні обробки є шви, у які може безперешкодно потрапляти вода. Волога на стіни потрапляє, як у вигляді бризок, при користуванні водою, так і осідає у вигляді конденсату при осадженні водяної пари. Вода, проникаючи у шви, потрапляє під оздоблення, в результаті матеріал стіни намокає, що сприяє його руйнуванню.

По-друге, вода, що потрапила під оздоблювальний матеріал, практично не випаровується, створюючи ідеальні умови для росту і розвитку цвілевих грибків. Так що, якщо на стінах немає гідроізоляції, не варто дивуватися, що через деякий час шви між плитками стануть неприємного чорного кольору. І це не тільки естетичний дефект, дихати спорами цвілевих грибків дуже шкідливо! Це може привести до появи проблем зі здоров’ям.

Перегляньте відео, знайдене у мережі, де наглядно дана відповідь – чи потрібно гідроізолювати стіни ванної кімнати:

Матеріали, що використовуються для гідроізоляції стін

Для захисту стін від вологи використовують гідроізоляцію двох типів:

  • Обклеювальну.
  • Обмазувальну.

Розглянемо характеристики цих матеріалів докладніше.

Обклеювальна гідроізоляція

Це матеріали, зроблені на основі бітуму, нанесеного на склотканину або поліестер. Для додання гідроізоляції кращих якостей бітум модифікується спеціальними полімерними добавками. Обклеювальні матеріали випускають в рулонах.

За способом нанесення цей тип ізоляції можна розділити на:

Самоклеючі матеріали. Цей тип гідроізоляції відрізняється легким монтажем, оскільки його досить просто розкласти по місцю і пригладити.

Направляємі матеріали. Для того щоб даний матеріал приклеївся до основи необхідно розігріти бітум, використовуючи газовий пальник.

Даний вид гідроізоляційних матеріалів має такі переваги:

  • Швидкий і легкий монтаж, особливо якщо мова йде про застосування самоклеючих матеріалів.
  • Відмінна фіксація на поверхні, що виключає можливість зміщення полотнищ.
  • Економність. Матеріали коштують недорого, а наклеїти їх на стіни зможе кожен домашній майстер.
Гідроізоляційний матеріал

Гідроізоляційний матеріал

Але є у даного матеріалу і недоліки:

  • Матеріал виготовляється на основі бітуму, тому має характерний запах, який досить довго не вивітрюється.
  • Використання рулонної гідроізоляції передбачає ретельну підготовку основи стін. Основа повинна бути рівною і абсолютно сухою. Так що при виборі цього методу, доведеться витратити час на вирівнювання стін, які вкрай рідко бувають ідеальними.
  • Виконувати роботу по наклейці полотнищ слід максимально акуратно, тому що найменша недбалість зведе до нуля результативність роботи.

Порада! Для захисту від вологи стіни у ванній кімнаті – гідроізоляція обклеювальна застосовується не дуже часто, більшість майстрів віддає перевагу обмазувальним матеріалам.

Гідроізоляція обмазувальна

Готові матеріали обмазувального типу випускають на основі бітуму, який розчиняється органічним розчинником і доповнюється різними модифікуючими добавками.

Як добавки можуть бути використані наступні матеріали:

  • Латекс.
  • Крихта гумова.
  • Різні пластифікатори.

Сенс використання добавок – додання бітуму кращих характеристик. А саме, поліпшення еластичності, підвищення надійності і стійкості до різних несприятливих факторів.

Залежно від типу добавок розрізняють бітумно-полімерні і бітумно-гумові мастики.

Мастики можна наносити на стіни у ванній – гідроізоляція буде ефективнішою, якщо використовувати обмазувальні матеріали в поєднанні з фібровою армуючою стяжкою. Фібра, встановлена на основу з бетону, робить покриття більш стійким до стирання і знижує ризик утворення тріщин при висиханні шару мастики.

Порада! Для гідроізоляції можна використовувати не тільки готові суміші, але і полімерно-цементні мастики, які готують самостійно з цементу, мінеральної добавки і води. Така мастика має консистенцію підталого пластиліну і має відмінну адгезію з поверхнею стін.

Гідроізоляція обмазувальна - найпопулярніший вид гідроізоляційного матеріалу для стін

Гідроізоляція обмазувальна – найпопулярніший вид гідроізоляційного матеріалу для стін

Як проводяться роботи по гідроізоляції стін ванної кімнати?

Розглянемо, як проводиться робота по захисту стін від дії вологи, а також як виконується гідроізоляція між ванною і стіною.

Готуємо стіни для нанесення гідроізоляції

Для того, щоб матеріали змогли на сто відсотків виконувати свої захисні функції, поверхні стін слід ретельно підготувати:

  • Стіни ретельно очищають від пилу та сміття.
  • Якщо поверхня стін нерівна (перепади по висоті складають більше 2 мм), слід вирівняти її за допомогою штукатурних складів.
  • Незалежно від матеріалу стін, потрібно обов’язково нанести на них грунтівку. Ця операція сприяє кращій адгезії гідроізоляційних матеріалів з основою.
  • На місця примикання стін до підлоги і в кутах кімнати наклеюють скріплюючу-герметизуючу стрічку.

Використання рулонних гідроізоляційних матеріалів

Застосовуючи самоклеючі гідроізоляційні матеріали, легко всі роботи виконати самостійно.

Процес проходить так:

  • Від рулону відрізається пласт необхідної довжини.
  • З поверхні матеріалу знімається захисна плівка, і пласт прикладають до основи.
  • Щоб матеріал приклеївся краще, по ньому «проходять» важким валиком, з особливою старанністю обробляють краї.
  • Наступні пласти матеріалу наклеюють внахлист.

Порада! Величина нахлиста між полотнищами – 4-5 сантиметрів.

Використання проникаючої обмазувальної гідроізоляції

Цей варіант гідроізоляції не вимагає настільки ретельного вирівнювання стін, але оскільки поверх гідроізоляції встановлюватимуться оздоблювальні матеріали, то процесу вирівнювання, швидше за все, не уникнути.

Наносити мастику на стіни можна будь-яким зручним способом – шпателем, пензлем або валиком. При бажанні, можна використовувати і розпилюючі пристрої.

При нанесенні гідроізолюючих складів важливо не допускати прогалин, з особливою ретельністю матеріал наносять в місцях примикання.

Як провести гідроізоляцію місця примикання ванни до стіни?

Місце, в якому ванна примикає до стіни, є найбільш уразливим з точки зору попадання води на стіни і підлогу. Тому ізоляція між ванною і стіною повинна бути обов’язково.

Для виконання роботи потрібно:

  • Мастика в тюбику або мастика в комплекті з плунжерним пістолетом.
  • Самоклеючий шнур.
  • Ножиці

Робота проходить так:

  • Стіну слід добре очистити від забруднень і просушити.

Порада! Перед виконанням роботи вартує не користуватися ванною декілька днів.

  • Стик слід знежирити за допомогою легколетких рідин.
  • Якщо використовується силіконова маса в тюбику, то потрібно зрізати носик пристрою. При цьому потрібно враховувати, що ширина шва буде залежати від кута зрізу. Так, якщо кут зрізу буде гострим, то шов вийде більш тонким. А при тупому зрізі буде виходити широкий шов.
  • Натискаючи на тюбик, слід викласти рівну і безперервну лінію силікону. У тому випадку, якщо мастика наноситься за допомогою плунжерного пістолета, то носик інструменту поєднується з початковою точкою утворення шва. Натискаючи на спуск, слід провести по всьому стику, викладаючи рівну безперервну лінію.
  • Мастику слід акуратно розгладити тонким шпателем або просто пальцем, змоченим в мильній воді. Якщо на стіни потрапили бризки речовини, то їх слід негайно видалити за допомогою ганчірки.
  • Якщо для герметизації використовується самоклеючий шнур, то його слід просто накласти на стик і просто пригладити пальцем. Однак у цьому випадку, стик вийде менш герметичним і міцним.

Отже, гідроізоляція стін ванної – це обов’язковий захід при виконанні ремонту санвузла. Виконання цих робіт сприяє збереженню оздоблювальних матеріалів і перешкоджає розвитку і росту цвілі.

Пропонуємо переглянути відео, про те, як проводити гідроізоляцію стін у ванній кімнаті:


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар