Ви хочете купити джакузі чи ванну з гідромасажем, але не знаєте, який варіант стане найбільш оптимальним? Це й не дивно, адже сьогодні на ринку в наявності пропонуються різні моделі, що різняться за типом, формою, матеріалом виготовлення та ціною: від недорогих ванн китайського виробництва, до ванн класу «люкс» від відомих американських брендів. Тому дуже легко заплутатись у всіх цих пропозиціях, підходячи до придбання гідромасажної ванни не підготовленим. Щоб цього не сталось, пропонуємо прочитати нашу статтю про вибір ванни з гідромасажем, що потрібно знати про такі прилади та які з них найбільш якісні.
Що ж таке ванна з гідромасажем?
Для початку слід взнати, що терміни «джакузі» і «гідромасажна ванна» – поняття абсолютно рівнозначні. Цими термінами називають спеціальні профілактичні ванни, які призначені для комфортного прийняття водних процедур, масажу і релаксу.
Що цікаво, заморське слово «джакузі» – це неправильне звучання прізвища винахідника цих чудо-ванн. Насправді, «батька» таких сантехнічних приладів звали Кандідо Якуцці (Candido Jacuzzi), і був він італійцем. Сміху заради варто згадати, що на самих початках фірма Jacuzzi займалася розробкою літальних апаратів.
Джакузі бувають звичайні та комбіновані.
У звичайних ваннах гідромасаж здійснюється за допомогою повітряно-водяних струменів. У таких ваннах форсунки розташовані в бортах ванни.
У комбінованих ваннах, масаж тіла відбувається за рахунок повітряно-бульбашкових, а також повітряно-водяних потоків. При цьому задіяні як гідромасажні, так і аеромасажні форсунки. Поєднання двох видів масажу дозволяє отримати найбільш приємний ефект і користь від прийняття водних процедур.
В основі технології ванн джакузі лежить система гідромасажу, що складається з насоса, компресора, форсунок, пульта управління і системи патрубків. Існує пряма залежність між кількістю форсунок і потужністю гідромасажної ванни.
При великому об’ємі ванни необхідний більш потужний насос, а якщо в комплекті присутні також спинні форсунки, то бажано окремо купувати ванну і насос. Для змішування струменів води і повітря служить компресор.
Сучасні джакузі можуть мати до десяти режимів масажу, а також різні додаткові функції, такі як:
система дезінфекції, підсвічування, хромотерапія, ароматерапія, комплектуватися допоміжними змішувачами, тощо.
Також, за допомогою пневматичного та електронного пульта можна з легкістю керувати інтенсивністю і типами масажу.
Як і будь-яка інша техніка, гідромасажні ванни потребують правильного та дбайливого догляду, але про це, поговоримо пізніше.
Виробники гідромасажних ванн
Хоча, головне у ванні не країна-виробник, а технічна складова, на ціні це також позначається. Тут вартує більш уважно придивлятись до дешевших ванних китайського виробництва. Якщо ви вирішили зупинити вибір на такій ванні, то будьте готові до сюрпризів. Природно, зустрічаються і винятки.
Технології виробництва у різних країн схожі. Варто відзначити, що ванни з гідромасажем почали масово випускатись у Німеччині, там отримали спочатку найбільше поширення і розвиток.
Саме німців прийнято вважати законодавцями моди на такі ванни, а також на впровадження технічних інновацій у виробництві та зміні «начинки» обладнання, пов’язаного з водолікуванням.
Інші виробники взяли за основу німецькі технології, щоб далі піти кожен власним шляхом, впроваджуючи власні ноу-хау.
На сучасному ринку гідромасажної техніки лідируючі позиції займає італійська фірма Jacuzzi, і це зрозуміло. Елітні джакузі цієї мега-компанії проектуються згідно рекомендацій авторитетних лікарів зі світовими іменами, для виробництва таких ванн застосовуються лише найкращі матеріали і самі високоякісні комплектуючі. Ванни з функцією гідромасажу vip-класу, фірми Jacuzzi, стануть вишуканою прикрасою будь якої ванної кімнати, хоча і ціна на них порівняно вища.
Матеріали, з яких виготовляються гідромасажні ванни
На показник якості впливає матеріал, з якого виготовлена ванна. Корпус вашої ванної – це її «обличчя», саме на зовнішній вигляд ванної покупець дивиться в першу чергу, коли подумки ставить галочку в графі «подобається – не подобається» і приймає рішення про покупку. У більшості випадків закон один – чим кращий матеріал, тим ціна вище.
Матеріал впливає і на довговічність. Термін служби залежить від самого матеріалу і від його якості. Від матеріалу залежить і зовнішній вигляд вашої ванни, і тактильні відчуття, чи буде ванна приємна на дотик або відчуття будуть нейтральними.
Недорогі гідромасажні ванни зроблені з банального пластику. На пластик може вплинути агресивне середовище – жорстка вода, сіль, вплив світла і тепла.
Так що цей матеріал особливою довговічністю не відрізняється. «Глянець» швидко втрачається, ванна тьмяніє і втрачає презентабельний зовнішній вигляд, на пластику з’являються подряпини, при необережному поводженні – відколи, корпус швидко забруднюється і важко очищається. Саме тому ванни, створені із пластику, найдешевші.
Недорогі моделі, створені зі склопластику, ще один варіант. Якість таких ванн краще, їх важче подряпати, легше чистити.
Найбільш якісні варіанти гідромасажних ванн такі:
- Чавунна ванна з гідромасажем;
- Сталева ванна з гідромасажем;
- Акрилова ванна з гідромасажем.
Розглянемо кожну з них окремо.
Чавунна ванна з гідромасажем
Такі ванни виграють завдяки своїй комплектації і додатковим опціям. Хоча зустрічаються не так часто і матеріал досить дорогий. Головний недолік – їх вага. Таку ванну важко транспортувати, монтувати, робити в ній додаткові отвори.
Але чавунні ванни мають відмінні якісні характеристики, тому вони є популярним товаром на сантехнічному ринку.
Плюси – висока теплоємність і низький рівень шуму, ці ванни називають «класичними». Ванни складають непогану конкуренцію і сталевим, і акриловим варіантами. Такі ванни дуже модні у Європі.
Сталева ванна з гідромасажем
Такий тип ванн зустрічається досить рідко. Сталеві ванни за показниками теплоємності поступаються чавунним варіантами – вода охолоне швидше в ємності зі сталі.
Також, головним недоліком таких ванн є погана звукоізоляція. Звук від роботи гідромасажного обладнання, що встановлене на сталевій ванні буде досить гучним.
Хоча процесу гідромасажу це абсолютно не заважає, оскільки ним можна насолоджуватися нескінченно довго, все ж таки рівень «шумності» – важливий показник для таких ванн.
Потрібно зауважити, що сталеві ванни останнього покоління виготовляють за новими технологіями із застосуванням шумопоглинального матеріалу.
Акрилова ванна з гідромасажем
Це найбільш популярний варіант. Адже професійні гідромасажні ванни, які застосовуються в медицині, виконані саме з акрилу.
Корпус акрилової ванни виконаний особливим способом безшовного витягнення. Поверхня такої ванни найбільш гладка і приємна на дотик, тут немає ніяких стиків або швів.
Акрилові ванни відрізняються гарною довговічністю. Деякі компанії, дають на свої ванни гарантію на корпус до 20 років. Хоча ми вже докладно писали про акрилові ванни у попередній статті, давайте ще раз перерахуємо їх переваги:
- Акрилові ванни досить важко подряпати і нанести інші ушкодження;
- Акрилові ванни легко мити, чистити і дезінфікувати;
- Акрилові ванни не схильні до дії агресивного середовища – сонячних променів, тепла, солей, жорсткої води, тощо;
- Акрилові ванни володіють стійкістю і до температурних перепадів.
Зверніть увагу! Якій би ванні та з якого матеріалу виготовлення ви не віддали би перевагу, запам’ятайте: від матеріалу гідромасажної ванни комплектація систем масажу абсолютно не залежить.
Вибираємо ванну з гідромасажем. Покрокова інструкція.
Починемо з того, що визначимо габарити кімнати, де буде встановлена ванна з гідромасажем. Це дуже важливо, адже про габарити ванної не всі думають завчасно, і дуже даремно. Потім можна зіткнутися з низкою проблем, якщо ванна не влізе в кімнату або не поміститься у ліфт, то доведеться прорубувати двері, заштовхувати її на крані через вікно, чи просто доведеться повернути її продавцеві.
Тут важливо з’ясувати і гранично допустиму площу під установку гідромасажної ванни.
Форма ванни може бути будь-яка – прямокутна, кругла, кутова, овальна. Овальну краще розташувати біля стіни, кутову ванну, яка являє собою чверть кола, слід помістити в кут. Кругла ванна відмінно виглядає в центрі. Для невеликої ванної кімнати краще підійде прямокутний варіант.
Красиво виглядають круглі моделі, які шикарно можна розташувати в центрі кімнати.
Великі моделі слід купувати з урахуванням гранично допустимих розмірів кімнати і антропології людини, адже, перш за все, ванна повинна бути зручною. Людина не повинна зісковзувати у ванні, і не повинна відчувати дискомфорт у постійному пошуку точки опори.
Вирішіть, скільки саме грошей ви готові витратити на ванну, чи потрібен вам бюджетний варіант або ви готові розщедритися на шикарну ванну класу «люкс». У середньому, хорошу гідромасажну ванну можна придбати в районі 1000 доларів.
Вибирайте варіант, виходячи з ваших смакових уподобань, розміру та інтер’єру ванної кімнати та дизайну вашого будинку.
Зверніть увагу! Для звичайної квартири оптимальним вибором стане невелика гідромасажна ванна, якщо у вас велика площі і є де розгулятися – можна купити ванну з функцією гідромасажу будь-якої форми і розміру.
Ванна повинна бути глибокою, але не повинно бути ризику захлинутися в ній.
Ванна повинна бути широкою і довгою, щоб людина добре себе почувала, розташовуючись в ній у положенні сидячи або напівлежачи.
Глибини 42-43 см. при місткості до 200 л. – найбільш оптимальний варіант.
Найкраща довжина гідромасажної ванни в більшості стандартних квартир 1,5-1,7 метра.
Компресор – одна з основних складових гідромасажної ванни. Саме від потужності компресора залежить сила повітряних потоків. Якщо ви бажаєте насолоджуватися якісним масажем, то віддавайте перевагу потужним компресорам. Природно, чим потужніший компресор, тим дорожчою буде ванна.
За функцію гідромасажу також відповідає водяний насос. Для ванни об’ємом 250 літрів потрібен насос потужністю від 1 кВт.
Також важлива кількість форсунок. Від них також буде залежати якість масажу, потужність насоса і компресора, і, в кінцевому підсумку, ціна ванни. При виборі зверніть увагу на моделі з форсунками для масажу основних ділянок тіла. Але чим більше форсунок, тим потужнішим повинен бути насос.
Якщо ви розраховуєте на оригінальний дизайн, то майте на увазі, що за роботу професіоналів також доведеться викласти кругленьку суму.
За всі додаткові примочки: наявність радіо, пульта, підігріву, підсвічування та інших додаткових бонусів до ванни – окрема доплата. Визначтеся, чи потрібна вам така ванна або ви хочете простий бюджетний варіант.
При виборі обов’язково звертайте увагу на наявність гарантії.
І на закінчення пропонуємо знайдене відео з мережі, що може допомогти з вибором джакузі:
Догляд за ванною джакузі
У догляді за ванною джакузі будь-якого розміру необхідно дотримуватися основних гігієнічних вимог, як і для звичайних ванн. Проводити дезінфекцію ванни бажано після кожного сьомого-восьмого сеансу масажу. За допомогою неабразивного миючого засобу, а також поширених харчових кислот треба проводити чистку ванни від вапняного та жирового нальоту та відкладень.
Дотримуйтесь всі перерахованих вище вимог, стежте за станом та чистотою ванни, і приємна покупка буде радувати і балувати вас не один рік.