Італійська плитка для ванної кімнати: яка вона, її переваги та властивості

Італійська плитка для ванної кімнати: яка вона, її переваги та властивості

При всьому різноманітті оздоблювальних матеріалів для санвузлів немає кращого варіанту, ніж керамічна плитка. Цей матеріал стійкий до вологи, прекрасно переносить термічні впливи, відрізняється міцністю і зносостійкістю. Крім того, покриття з плитки привабливо виглядає, особливо, якщо обраний якісний кахель. Одним з кращих оздоблювальних матеріалів для Вашої ванної кімнати може стати саме плитка виробництва Італії.

Ті, хто любив у школі географію, напевно, пам’ятають, що Апеннінський півострів багатий родовищами глини. А саме цей мінерал є основною сировиною для виробництва керамічної плитки. Виробництво цього оздоблювального матеріалу в Італії розпочато дуже давно і, на сьогоднішній день, в країні діє близько трьох сотень підприємств, що займаються випуском плитки з кераміки. Завдяки віковому досвіду і найсуворішому контролю якості, італійська керамічна плитка для ванної вважається однією з найбільш якісних і красивіших у світі.

Трохи історії

Більшість нині діючих в Італії фабрик з виробництва плитки були засновані 100 і більше років тому. При цьому багато з них продовжують залишатися у власності членів сімей засновників. Тому традиції виробництва плитки зберігаються дуже дбайливо. Багато підприємств випускають ексклюзивні колекції, при створенні яких досі широко застосовують ручну працю.

Але з іншого боку, на італійських фабриках постійно впроваджують інноваційні технології і використовують тільки найсучасніше обладнання.

Потрібно зауважити, що багато чого, що сьогодні застосовується при виробництві плитки, було винайдено саме в Італії. Наприклад, італійськими майстрами був придуманий спосіб фарбування глазурі, яка застосовується для покриття плитки.

Фаянс і глазурований фаянс – це, також, чисто італійський винахід. Тосканські майстри вперше застосували для створення плитки білу глину, яка є основою фаянсових виробів. Завдяки збереженню традиційних технологій і постійному впровадженню нових розробок, керамічна плитка для ванної з Італії відрізняється високим рівнем якості і визнана в усьому світі.

Італійська плитка у інтер'єрі ванної кімнати

Італійська плитка у інтер’єрі ванної кімнати

Основні властивості італійської плитки

Відмітимо основні властивості, які притаманні керамічній плитці, виробленій в Італії.

Універсальність

На італійських фабриках випускається плитка практично будь-якого призначення:

  • Для оздоблення приватних будинків.
  • Для оздоблення громадських будівель, готелів.
  • Для використання в басейнах, лазнях, душових кімнатах.

Порада! Якщо вибирається плитка для ванної кімнати з Італії, то слід звертати увагу на те, що існує матеріал призначений для оздоблення стін або для облицювання підлоги. Втім, є й універсальна плитка, якою можна покрити всі поверхні у ванній кімнаті.

Стійкість

Вибираючи матеріали, можна бути впевненим у тому, що італійська плитка у ванну відрізняється стійкістю:

  • До вологого повітря та води.
  • До УФ випромінювання.
  • До змін температури.
  • До впливу хімічних речовин.
Наприклад, для обробки італійської керамічної плитки нерідко використовується природний камінь, яким також багата Італія. Подивіться на фото, яка незвичайна текстура у плитки, декорованої даним матеріалом.

Наприклад, для обробки італійської керамічної плитки нерідко використовується природний камінь, яким також багата Італія. Подивіться на фото, яка незвичайна текстура у плитки, декорованої даним матеріалом.

Екологічна чистота

Виготовляється італійська кахельна плитка для ванної з натуральних компонентів. При її виготовленні не застосовується летких органічних розчинників, тому плитка не виділяє токсичних речовин ні під час укладання, ні при подальшій експлуатації.

Плитка не вбирає запахи, вона не горюча і не виділяє продуктів, які могли б підтримувати горіння. Більше того, стару плитку, що відслужила свій термін, можна використовувати, як вторинну сировину для виробництва нових керамічних виробів.

Порада! Для укладання італійської плитки рекомендується застосовувати фірмові клейові склади та затирки. До їх складу не входять токсичні речовини, вони не пахнуть і не виділяють летких сполук.

Ефективність та енергозбереження

Італійська плитка має здатність ефективно накопичувати тепло, а потім випромінювати його в кімнату. Тому цей вид оздоблювального матеріалу рекомендується використовувати в комбінації із системами теплої підлоги.

Гігієнічність

Догляд за італійською плиткою гранично простий, її миють водою з додаванням звичайних миючих засобів.

Висока міцність, надійність і довговічність - відмінна риса італійської керамічної плитки для ванної кімнати.

Висока міцність, надійність і довговічність – відмінна риса італійської керамічної плитки для ванної кімнати.

Якій плитці віддати перевагу – італійській чи іспанській?

Іспанія, поряд з Італією, є найбільшим світовим виробником керамічної плитки. Потрібно сказати, що іспанська плитка для ванної кімнати користується постійним та стійким попитом.

Звичайно, ніхто не зуміє відповісти однозначно, плитка якого виробника є кращою, оскільки і той і інший матеріал має свої переваги. Потрібно сказати, що основних відмінностей між виробами іспанських та італійських майстрів всього два. Це ціна і дизайн. Розглянемо їх докладніше.

Відмінності в оформленні

Іспанські та італійські виробники приділяють багато уваги дизайну своїх колекцій. Як правило, італійська плитка виглядає більш стримано. Місцеві дизайнери воліють мінімалістичний стиль і витончене оформлення.

А ось керамічна плитка для ванної іспанія практично завжди більш контрастна. Якщо мова йде про матеріали для підлоги, то навіть у плитці, виготовленої «під камінь» в іспанському варіанті буде більше прожилок, а кольори будуть більш насиченими. Іспанська плитка, створена для стін, більш яскрава, життєрадісна, моментально привертає до себе увагу.

Італійські дизайнери і при оформленні настінної плитки воліють стриманість і спокійні тони. При бажанні, можна порівняти, як виглядає іспанська й італійська плитка для ванної – фото зразків матеріалів нескладно знайти в мережі.

Відмінності в ціні

В загальній масі італійська плитка обходиться дещо дорожче, ніж іспанська. І причин тут декілька:

  • Більш висока собівартість італійського продукту, оскільки в Іспанії загальний рівень цін нижче, ніж в Італії.
  • Іспанці частіше економлять на маркетингу, а ось італійці витрачають багато коштів на розробку і рекламу нових колекцій.

Отже, італійська плитка – це відмінний вибір для виконання оздоблення стін і підлоги у ванній. Вона трохи дорожче іспанської, але зате відрізняється великою різноманітністю колекцій.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар