Комахи у ванній: ефективні методи боротьби і профілактики

Комахи у ванній

Крім усім відомих домашніх тарганів, зустрічаються також і інші великі і не дуже, чорні і білі комахи, що можуть жити у ванній кімнаті. Незалежно від кольору і розміру, їх поява часто пов’язана з певними умовами мікроклімату в приміщенні, сприятливого для їхнього життя і розмноження. Незважаючи на те, що у більшості своїй, такі комахи не шкідливі для здоров’я людини, але вони все ж таки викликають відразу і шкодять самій ванній кімнаті, тому з комахами у ванній кімнаті обов’язково потрібно боротись.

У даній статті ми розглянемо різновиди комах, що найчастіше зустрічаються у ванній кімнаті, розберемося з причинами їх появи, а також методами боротьби з ними.

Про причини появи у ванній кімнаті комах

Причин появи комах у будинку, насправді, не так вже й багато. А що стосується саме ванної, то з’являються комахи тут, як правило, з причини порушення нормального мікроклімату в приміщенні, в результаті чого створюються певні умови, які й заманюють їх сюди.

У ванній комахи з’являються досить передбачувано: проникають в приміщення через балкони, по вентиляційних трубах, через тріщини у стінах, тощо. Основною причиною появи комах є недотримання елементарних правил гігієни приміщення. Крім того, пряма причина їх появи – висока вологість і вогкість, що привертають увагу лусочниць (чешуйниць по рус.), мокриць, павуків і стоніг.

Боротьба з лусочницями у ванній

Лусочниця – вид комах, що найбільш часто зустрічається у ванній. Це маленькі безкрилі комахи з довгастим тілом, вусиками спереду і ззаду і великою кількістю ніжок. Їх тільце зазвичай забарвлене у сріблястий колір, хоча можуть бути варіації в сторону коричневого. Лусочниця дуже швидко пересувається по стінах і підлозі і може забитися навіть у найдрібнішу щілину.

Харчується лусочниця крохмалем, що перебуває в шпалерному клею і книжкових палітурках, цукровмісними речовинами. Крім цього, такі комахи не гидують бавовняними виробами – одягом, білизною, льоном, шовком і навіть синтетичними матеріалами.

Іноді лусочницю помилково називають мокрицею, мабуть тому, що вона зазвичай зустрічається у ванній і туалеті: комахи такого типу у вологому середовищі почувають себе найбільш комфортно. Даний вид комах не створює небезпеки ні людям, ні домашнім тваринам, однак ваші шпалери, від неї серйозно постраждати.

Набір засобів для боротьби з лусочницями у ванній кімнаті виглядає наступним чином:

  • хлоровмісні речовини;
  • тепловий вентилятор;
  • мідний купорос;
  • інсектицидні аерозолі.

Так виглядає лусочниця

Так виглядає лусочниця


Позбутися від лусочниці або не допустити її появи можна, виконавши наступний алгоритм дій:

  1. Для запобігання появи і розмноження лусочниці слід дотримуватися найпростіших правил – не допускати скупчення на трубах конденсату і постійно витирати пил, оскільки волога і пил є улюбленими місцями проживання лусочниці.
  2. Також необхідно періодично проводити заходи, що сприяють усуненню загальної вогкості у ванній, так як, наприклад, сирі кути послужать місцями кладки яєць комах.
  3. Для усунення вогкості рекомендується передбачити вентиляцію у ванній кімнаті (якщо стара не справляється), прочистити наявну шахту вентиляції.
  4. Вологі місця просушують тепловентилятором не тільки в туалеті і ванній – комахи можуть селитися і інших сприятливих для цього місцях по всій оселі. В сухому кліматі яєчні кладки комах просто загинуть. В якості профілактики, після кожного прання або миття потрібно провітрювати ванну.
  5. Сприятлива температура для життя лусочниці становить +21- +27 градусів, тому можна вжити метод короткочасного охолодження квартири.
  6. У холодну пору року досить відкрити балконні двері і вікна в будинку і залишити його не менш ніж на 2 години в такому вигляді. Даний спосіб сприяє не тільки знищенню яєчних кладок, а й винищенню дорослих особин.
  7. Слід провести в приміщенні генеральне прибирання: очистити від пилу і можливої цвілі, що з’явилася від вогкості, всі кути.
  8. З цією метою готують висококонцентрований розчин хлоровмісної речовини і обробляють нею місця, покриті цвіллю. Далі наносять на них розчин мідного купоросу і просушують тепловентилятором. Виконують вологе прибирання підлоги з додаванням у воду розчину оцту.
  9. При наявності в квартирі великої бібліотеки, потрібно приділити їй особливу увагу, забезпечивши повну сухість всіх книг. Для цього потрібно частіше проводити в бібліотеці провітрювання та профілактичну просушку тепловентилятором.
  10. При розташуванні стелажів з книгами в безпосередній близькості зі стіною, потрібно відсунути їх від неї приблизно на 30 см, щоб вони не сиріли. Якщо можливо, книги слід тримати на самих верхніх полицях, в максимальній віддаленості від підлоги, де завжди більш висока температура і менша вологість.
  11. Крім просушування кімнат, у ванній комаха може бути винищена використанням інсектицидних аерозолів. Ними обробляють підвладні вогкості місця і через дві години провітрюють приміщення наскрізним повітряним потоком.
  12. Також непогано себе зарекомендував такий засіб, як суміш борної кислоти (у порошку) з крейдою в пропорції 1: 4.
  13. Нею посипають можливі місця проживання комах у ванній – в кутах, в плінтусах, біля щілин, під ванною і скрізь, де коли-небудь вони були помічені.
  14. Суміш залишають приблизно на тиждень, а через місяць процедуру бажано повторити, оскільки до цього моменту, швидше за все, з’явиться виводок з раніше відкладених яєць лусочниці.

Інші види комах у ванній і методи боротьби з ними

А так виглядає мокриця

А так виглядає мокриця

Також досить частим мешканцем ванної кімнати є мокриця – невелика за розмірами комаха сірого кольору з опуклою спинкою і хітиновим покриттям. Мокриці швидко бігають, а позбутися їх буває деколи дуже складно.

До когорти найпоширеніших мешканців ванною можна віднести і павуків, хоча вони часті «гості» і в інших кімнатах.

Як же боротися з усіма цими комахами?

Мабуть, головним методом боротьби все-таки є профілактика. Потрібно стежити, щоб ванна була завжди чистою. Виконуючи в ній вологе прибирання, слід протирати не тільки стіни, але і підлогу у ванній кімнаті водним низькоконцентрованим розчином миючого засобу.

Далі варто подбати про відсутність у ванній вогкості, організувавши часте провітрювання і просушування кімнати. Приміром, такі дрібні шкідники, як мокриці не терплять сухості і свіжого теплого повітря, втікаючи або гинучи в таких умовах.

Вихід вентиляційної шахти повинен бути закритий спеціальною решіткою з сіткою, встановленою без найменших зазорів. Під час водних процедур у ванній в обов’язковому порядку слід використовувати витяжний вентилятор для ванних кімнат і туалетів, а якщо його немає – необхідно придбати і встановити його.

Якщо у вас оселилися домашні комахи у ванній кімнаті – головною зброєю в боротьбі з ними буде чітке дотримання санітарних норм і правил. Пам’ятайте про це, і такого роду шкідники будуть обходити ваш будинок стороною.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар