Кутові раковини для ванної кімнати: економія простору

Кутові раковини для ванної кімнати

Оформлення невеликої ванної кімнати повинно бути таким, щоб кожне дизайнерське рішення було направлено на візуальне розширення простору. Одним з таких рішень і повинні стати кутові раковини для ванної кімнати. Це дуже практичний і оригінальний за естетичними показниками предмет сантехніки, який добре зарекомендував себе з точки зору затребуваності серед покупців. Саме про особливості кутових умивальників, про їх види та про те як вписати кутову раковину в інтер’єр ванної кімнати і піде мова у нашій статті.

Кутові раковини в інтер’єрі ванної кімнати

Незалежно від стилю оформлення ванної кімнати, кутові раковини зуміють відмінно вписатися у інтер’єр, непогано доповнять собою як сучасну ванну кімнату в стилі хай-тек, так і ванну, виконану в античному стилі.

Власне допомогти «вписатися у загальну картину» ванної кімнати навіть класичній моделі кутової раковини білого кольору здатні такі елементи оздоблення, як мозаїка, різні полички, надбудови, виконані в певному стилі незвичайні змішувачі для ванної, тощо.

Безсумнівно, полегшити завдання гармонійного розміщення кутової раковини у ванній кімнаті дозволить чималий вибір моделей, наявний сьогодні на ринку. Безліч матеріалів, фактур і кольорів кутових умивальників розширює простір польоту фантазії у плануванні дизайну ванної кімнати. Темні відтінки, біла класика, скляні вироби, натуральний камінь і його імітація дозволять підібрати умивальник, який гармонійно впишеться у дизайн будь якої ванної.

Кутова раковина відмінно впишеться у інтер'єр невеликої ванної кімнати

Кутова раковина відмінно впишеться у інтер’єр невеликої ванної кімнати

Види кутових раковин для ванної

Залежно від типу п’єдесталу виділяють такі різновиди кутових умивальників:

  • Кутові раковини для ванної кімнати з відкритою нижньою частиною. Труби в таких моделях часто закривають спеціальним чохлом з імітацією латуні або іншого металу. Завдяки такому прийому можна вдало вписати умивальник, наприклад, у середземноморський стиль, що характеризується великою кількістю елементів з металу і використанням масивних змішувачів.
  • Заслужену популярність здобули трикутні раковини типу «тюльпан». У ніжці, на якій розміщують раковину, можна приховати каналізаційну та водопровідні труби, при цьому елемент сантехніки має обриси квітки, від якого модель і отримала свою назву. Раковини на ніжці стримано привабливі і здатні вписатися в більшість стилів оформлення ванної. Єдиним мінусом таких умивальників служить непрактичність таких ніжок. Вони крадуть місце в кутку, яке можна було б використовувати більш раціонально.
  • Любителям раціонального використання вільного простору, напевно, припаде до душі кутова раковина, вбудована в тумбу. Даний прийом дозволить повністю реалізувати потенціал простору в кутку ванної, безпосередньо під чашею. У тумбі для ванної кімнати з кутовою раковиною розміщують миючі та інші засоби по догляду за ванною кімнатою і помешканням у цілому.
Любителям раціонального використання вільного простору, напевно, припаде до душі кутова раковина, вбудована в тумбу.

Любителям раціонального використання вільного простору, напевно, припаде до душі кутова раковина, вбудована в тумбу.

Що стосується матеріалів для виготовлення кутових раковин, то тут також є досить непоганий вибір:

  • Фаянсові й порцелянові умивальники кутового типу відрізняються досить високою міцністю, гладкістю поверхні і гігієнічністю. Моделі із зазначених матеріалів дуже довговічні і можуть прослужити двадцять і більше років. При цьому стилістичне оформлення умивальників не дозволить їм з роками втратити свою актуальність.
  • Альтернативою фаянсу і фарфору служать раковини для ванної кутові, виготовлені з висококласних полімерних матеріалів. Безсумнівним плюсом подібних раковин є міцність, практичність в експлуатації і термостійкість. Вироблені з полімерів моделі не схильні до появи подряпин, не бояться корозії і впливу хімічних сполук.
  • Раковини, виконані зі скла, натурального і штучного каменю, оцінять ті, хто звик оточувати себе оригінальними і красивими речами. Зовні надзвичайна витонченість і навіть крихкість таких виробів є оманливою, оскільки по міцності та іншим аналогічним характеристикам вони не поступаються аналогам з інших матеріалів.

Особливості кутових раковин

Чому саме кутова раковина у ванну? Тому що це, мабуть, ідеальний варіант для маленької ванної кімнати. Завдяки їй ви зумієте заощадити дорогоцінні сантиметри площі, задіяти порожній кут в приміщенні, звільнивши тим самим місце для вільного проходу і комфортного перебування у ванній. При цьому моделі такого типу відмінно поєднуються з більшістю стилів в дизайні ванних.

У ванній кімнаті, в кутку якої буде стояти раковина, звільниться місце під установку чого-небудь ще, наприклад пральної машини, шафи для зберігання білизни та рушників. Можливо, перенесення раковини в кут дозволить встановити більш простору трикутну ванну або замість душової кабіни використовувати звичайну повноцінну ванну.

Ну і, звичайно, кутові раковини мають привабливий зовнішній вигляд. Часто вам доводилося бачити такі раковини в гостях у своїх друзів?

Спосіб кріплення кутових раковин

Відносно способу кріплення, можна відзначити, що практично всі умивальники кутового типу володіють консольним кріпленням, іншими словами – їх підвішують до стін у ванній. Кріплення кутової раковини подібним чином виходить більш надійним у порівнянні зі звичайним методом, оскільки в даному випадку задіюються дві стіни замість однієї. Такий метод кріплення надає необхідну жорсткість всій підвісній конструкції.

Як ви зрозуміли, найчастіше кутові умивальники використовуються в малогабаритних ванних кімнатах. Однак це далеко не вердикт, оскільки їх можна використовувати у ванних абсолютно будь-яких розмірів і планування. У будь-якому інтер’єрі такі вироби будуть виглядати свіжо і досить оригінально.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар