Безперечно, килимок для ванної кімнати чи туалету – важлива деталь інтер’єру. Але для чого він потрібен, якщо підлога там встелена, наприклад, красивим кахлем? По-перше, килимок зможе захистити від холоду, що йде від підлоги, після того, як ви виходите з ванної чи душу. По-друге, він запобігає падінню на мокрій та слизькій плитці. По-третє, просто приємно ходити босими ногами по теплому і зручному покритті. А найголовніше, такий килимок прекрасно завершує інтер’єр ванної кімнати і туалету, а також надає відчуття домашнього затишку. Тому, у цій статті мова буде йти про те які бувають килимки у ванну кімнату чи туалет і як правильно вибирати такий килимок.
Які бувають килимки для ванної кімнати чи туалету?
Перш за все, при виборі килимка для ванної або туалету найбільш вирішальне значення має матеріал з якого виготовлений такий килимок. Коротко розглянемо килимки з найбільш популярних матеріалів.
Килимки з бавовни
Пухнасті і ніжні килимки, які зроблені з бавовни, відмінно вбирають вологу, добре осушують ступні, а м’які петельки махри пропускають повітря.
Такі килимки теплі, дуже швидко висихають, переважно мають силіконову основу, що не ковзає, досить міцні і довговічні. Вдало підібраний комплект килимків для ванної кімнати із бавовни підкреслить колір плитки і її малюнок, додасть приміщенню затишку і комфорту.
Килимки з «пінки»
Сьогодні популярними є килимки зі спіненого ПВХ. У продажі є як окремі вироби, так і килимки для ванної в рулонах, які можна купувати на метри і навіть сантиметри, залежно від потрібних розмірів.
Такі вироби не вбирають воду, легко миються і не ковзають, їх люблять за всілякі забарвлення, візерунки і малюнки. Важливим моментом є вартість, оскільки килимок для ванної ПВХ – один зі самих недорогих видів такої продукції.
Килимки з дерева або бамбуку
Такі килимки для ванної користуються великою популярністю через свою екологічність. Плюси бамбукових килимків в тому, що вони володіють антибактеріальними і антистатичними властивостями. Вони будуть служити набагато довше, ніж килимки з бавовни. До того ж, такі килими можуть вбирати дуже багато вологи.
Килимки з акрилу
Килимки для ванної з акрилу також мають ряд переваг, мабуть найбільше ніж інші. Вони міцні, стійкі до вологи, не руйнуються під дією високих температур і світла, зручні у догляді.
Їх можна прати як вручну, так і в пральній машинці, такі килимки не втратять свою форму і збережуть свій вигляд. До того ж, килимки з акрилу швидко висихають. На дотик вони м’які і приємні. А завдяки основі з гуми або силікону килимок не ковзає на кахлі.
Гумові килимки для ванної
Можна також вибрати килимок для ванни з гуми. Гумові килимки володіють такими якостями, як міцність і гнучкість. Такий килимок не буде соватися по кахлю або по дні душової кабінки.
Часто в такі килимки додають спеціальний засіб від грибка. Також нерідко додають в них і парфумерні аромати, щоб відбити запах гуми. Після кожного використання їх теж потрібно просушувати, як і мохові килимки.
Килимки для ванної з мікроволокна
Дуже поширені килимки з мікроволокна. Вони не ковзають по підлозі завдяки тому, що мають спеціальну будову нижньої поверхні. Килимки з мікроволокна також швидко вбирають вологу. Прати їх можна також як вручну, так і в пральній машинці з додаванням звичайного прального порошку.
Як правильно вибирати килимок для ванної чи туалету?
Оскільки ванна кімната це особливе місце у помешканні, де часто буває досить висока вологість та підвищена температура, то і до килимка повинні висуватися підвищені вимоги – він повинен, перш за все, добре переносити вплив вологості та бути довговічним. Тому при виборі, ще раз наголошуємо, надзвичайно важливе значення має матеріал килимка. Самим високотехнологічним матеріалом для виробництва килимків у ванну кімнату є акрил.
Переваги даного матеріалу полягають в тому, що він міцний, термопластичних і має високу світлостійкість. На відміну від деяких натуральних матеріалів, наприклад, вовни, яка не переносить високої вологості, втрачає форму і колір, акрилові вироби ідеальні для використання саме у ванних кімнатах. Килимки, виготовлені з акрилу, дуже добре переносять машинне прання, не линяють, не втрачають форми і первинного вигляду, а також швидко висихають.
На відміну від ванної кімнати, до килимка в туалеті пред’являються менш жорсткі вимоги, оскільки саме приміщення, де буде знаходитися килимок, не відноситься до приміщення з підвищеною вологістю і температурою. Для туалету відмінно підійдуть килимки з бавовни, які забезпечують максимальний комфорт, легко перуться і швидко сохнуть.
Килимки для туалету бувають з вирізом, прямокутної і круглої форми. Як правило, частіше вибирають з вирізом під унітаз, але тут все ж вибір більше залежить від дизайну.
Крім матеріалу виготовлення, слід звернути увагу також на колірну гамму і форму.
Перед тим як приступити до вибору колірної гами, необхідно вирішити яку роль килимок у ванній кімнаті буде відігравати, на чому буде акцентувати увагу. Наприклад, килимок може служити певним центром ванної кімнати, може просто створювати відчуття м’якості ногам, а також може навіть візуально збільшувати приміщення. Основні правила:
- Для візуального збільшення ванної кімнати – відмінно підійдуть килимки світлих тонів, допускається навіть з діагональним малюнком.
- Для створення акценту на якомусь предметі, наприклад на красивій тумбі під умивальник, чи шафці для рушників, то краще підбирати однотонний килимок.
- Якщо ж зупинити свій вибір на красивому орнаменті, пам’ятайте, що саме він приверне увагу в першу чергу.
При виборі килимка слід, також, взяти до уваги розміри приміщення. Великий килимок може поміститися у вашій ванній, але якщо він займає 75% площі, то краще розглянути варіант двох невеликих килимків, один перед раковиною, а інший для виходу з душу.
На додачу, пропонуємо переглянути відео про додаткові критерії вибору килимка у ванну та як доглядати за таким килимком:
Ну ось і все, сподіваємось, ознайомившись з цією статтею та порадами, вибрати килимок для ванної чи туалету стане набагато простіше.