Нестандартні ванни: якими вони бувають і як вибрати?

Нестандартна ванна: якими вони бувають і як вибрати?

Для того, щоб ванна кімната була дійсно оригінальною, варто підбирати незвичайні предмети інтер’єру, в число яких можуть входити предмети сантехніки, в тому числі і нестандартні ванни. Як правило, такі ванни мають незвичну форму, часто асиметричну, можуть відрізнятися від звичних моделей розміром і кольором. Нестандартні ванни, переважно, виготовлені з акрилу, оскільки цей матеріал легко піддається формуванню. Однак може бути придбана нестандартна модель і з іншого матеріалу, в тому числі і чавунна. У цій публікації зробимо огляд нестандартних ванн, дізнаємось якими вони бувають, та ванну нестандартну якої форми краще придбати.

Якщо раніше ванні кімнати у всіх квартирах були практично однаковими, то сьогодні, за бажанням, можна створити оригінальний інтер’єр. Помітною деталлю такого інтер’єру можуть стати нестандартні ванни, що відрізняються від звичайних моделей розміром, формою, кольором або матеріалом виготовлення.

Такі незвичайні ванни можуть доповнити будь-який інтер’єр, від суворої класики до сміливого авангарду, головне тільки правильно підібрати кольори і форми, а також грамотно розставити акценти. Побачити такі оригінальні інтер’єри можна на фото в журналах, на тематичних ресурсах, або на нашому сайті у розділі «Фотогалерея».

Чим нестандартні моделі ванн відрізняються від звичайних моделей?

Розглянемо, чим саме можуть відрізняти нестандартні ванни від звичних моделей:

Розмір

Велика ванна для пари

Велика ванна для пари

Всі виробники випускають ванни декількох стандартних розмірів. Але що робити, якщо такі моделі ніяк не вписуються в інтер’єр санвузла? Щоб задовольнити попит, багато виробників обмеженими партіями випускають ванни нестандартних розмірів. Така сантехніка необхідна для обладнання санвузлів нетипового планування. Наприклад, в приватних будинках, побудованих за індивідуальними проектами, в квартирах, після проведення перепланування, тощо.

Потрібно сказати, що моделі нестандартних розмірів можуть використовуватись і для облаштування просторих ванних кімнат, і для зовсім маленьких санвузлів. Для невеликих санвузлів пропонуються ванни відповідних розмірів, це так звані «сидячі» моделі. А для просторих кімнат можна придбати велику ванну, яку правильніше було б назвати міні-басейном.

Порада! У досить широкому асортименті магазинів наявні акрилові нестандартні ванни. При необхідності можна замовити виготовлення ванни з цього матеріалу за індивідуальними замовленнями, з урахуванням розміру конкретного санвузла. Також наявні і чавунні ванни, розмір яких відрізняється від стандартної лінійки, проте, асортимент моделей з чавуну все ж менш широкий.

Форма

Ванна нестандартної форми

Ванна нестандартної форми

Стандартна форма ванни відома всім з дитинства. Це овальна або прямокутна модель, яка найчастіше, встановлюється біля стіни. Сьогодні можна зустріти моделі самої різної форми – круглі, квадратні, багатокутні, асиметричні, тощо. Великою різноманітністю форм відрізняються акрилові ванни. Пояснюється це властивостями матеріалу, акрилу легко надати будь-яку форму. Однак і чавунна ванна нестандартної форми не є рідкістю. З чавуну виробляють кутові і асиметричні моделі.

Порада! Кутові і асиметричні ванни не тільки мають оригінальний вигляд, але і займають менше місця. Тому ці моделі часто використовують для обладнання невеликих санвузлів.

Матеріал

Нестандартні ванни зі штучного каменю

Нестандартні ванни зі штучного каменю

Якщо раніше ванни виготовлялись тільки виключно з металу, то тепер можна знайти справді нестандартні ванни, виконані з інших матеріалів. Насамперед, це акрилові моделі, які отримали величезну популярність і вже навряд чи можуть бути віднесені до незвичайних чи нестандартних ванн. Але при бажанні можна знайти дійсно оригінальні варіанти ванн виготовлені з самих різноманітних матеріалів. Наприклад, ванни, виконані з натурального або штучного (литого) мармуру, купелі з дерева, тощо.

Порада! Потрібно сказати, що ванни, виконані з незвичайних матеріалів, коштують значно дорожче звичайних моделей. Тому більшість віддає перевагу ваннам з традиційних матеріалів, до числа яких варто зарахувати і акрил. Однак якщо є бажання придбати дійсно оригінальну сантехніку, то вибір нестандартних моделей досить широкий.

Функціонал

Нестандартна ванна з додатковим функціоналом

Нестандартна ванна з додатковим функціоналом

Нестандартні ванни нерідко доповнюються різним функціоналом – системами гідромасажу, підсвічуванням, пристроями для сеансів аромотерапії, навіть з вбудованими рідкокристалічними панелями, тощо. Перш ніж придбати сантехніку з різними можливостями, варто з’ясувати особливості їх підключення. Бажано ще до придбання ванни виконати ряд підготовчих робіт, необхідних для підключення виробу.

Популярні види нестандартних ванн

Розглянемо, які ванни нестандартні вибирають споживачі найчастіше.

Нестандартні акрилові ванни

Мабуть, найбільше розмаїття розмірів і форм представлено в моделях з акрилу. Завдяки пластичності матеріалу, можна створювати акрилові ванни самої вигадливої форми і практично будь-якого розміру. Крім того, властивості акрилу дозволяють урізноманітнити внутрішнє обладнання ванн. У продажу можна зустріти акрилові ванни наступних видів:

  • Акрилова ванна нестандартної форми з поручнями;
  • З майданчиком для сидіння;
  • З підголовником;
  • З нішами і поличками для розміщення косметики і банних аксесуарів.

Крім того, в асортименті виробників є сидячі і навіть стоячі акрилові ванни. Такі моделі відрізняються високими бортиками і герметично закриваються дверцятами для зручного заходу в ванну. Така нестандартна конструкція дозволяє повністю зануритися у воду, перебуваючи в сидячому або стоячому положенні.

Нестандартна акрилова ванна

Нестандартна акрилова ванна

Що стосується колірного оформлення, то виробники пропонують акрилові ванни найрізноманітніших забарвлень. Причому барвник додається безпосередньо в композицію матеріалу, а не наноситься зверху. Тому колір акрилові ванни зберігають протягом усього терміну експлуатації.

Нестандартні чавунні ванни

Як правило, чавунна ванна вибирається для традиційних інтер’єрів, тому більшість з них випускаються у вигляді овальних купелей-чаш. Однак, незважаючи на складнощі роботи з матеріалом, виробники пропонують і нестандартні моделі.

Сьогодні чавунна кутова ванна не є чимось незвичайним. Така модель – чудовий вибір для невеликого санвузла, оскільки вона займає менше місця. Досить компактна і чавунна асиметрична ванна, форму цих моделей описати неможливо, в них можуть бути присутні кілька вигнутих або прямих ліній. Дизайн таких моделей виглядає незвично і вигадливо.

Для маленького санвузла може бути придбана сидяча чавунна ванна, обладнана спеціальним майданчиком для сидіння.

Які ще бувають нестандартні ванни?

Розглянемо декілька цікавих прикладів нестандартних ванн, які здатні вразити уяву:

Овальні ванни

Овальні ванни

Овальна ванниа

Овальні ванни – це стильно і сучасно, так як абсолютно несхожі на інші моделі. Їх роблять з акрилу, сталі, чавуну або каменю, вони додатково обладнуються аеро  або ж гідромасажем. Внутрішня поверхня абсолютно гладка, немає ніяких виступів, підлокітників. Найдорожчою овальною ванною вважається виріб з натурального каменю. Стосовно розмірів, то вони можуть бути найрізноманітнішими, особливо це стосується кам’яних моделей. Але є в цьому плані і стандарти – від 1.4 до 2.1 метра в довжину.

Круглі ванни

Кругла ванна

Кругла ванна

Круглі ванни – це теж розкішний сантехнічний прилад, так само, як і овальні ванни. Вони ідеально підкреслюють простір великої ванної кімнати, розміщуючись на центральному місті. Більше того, якщо розглядати їх з суто практичної точки зору, то вони ідеально підходять для процедур гідромасажу, навіть для декількох людей одночасно. Часто такі ванни обладнуються системами джакузі. Кругла ванна елегантно підкреслить дизайн приміщення будь якого стилю.

Ванна з дверцятами

Ванна з дверцятами сидяча

Ванна з дверцятами сидяча

Дуже зручна концепція ванни з дверцятами припаде до душі тим, хто втомився переступати через бортик, щоб прийняти ванну. Необхідність такої ванни також обумовлена тим, що є літні люди або люди з обмеженою рухливістю, яким просто необхідна така ванна. Завдяки сучасним технологіям вдалося зробити дверцята настільки герметичними, що вони абсолютно не пропускають крізь себе воду.

 

Ванни з прозорим корпусом

Ванни з прозорим корпусом

Ванни з прозорим корпусом

Скло та прозорість це сучасні тенденції в загальному інтер’єрі, не кажучи про те, що і ванни виготовляють теж зі скла. Скло міцне, хоча частіше зустрічається прозорий акрил на основі фібергласа, який має просто неймовірні відтінки. Не дивлячись на свою ніжність, такі ванні добре оснащуються. У них є гідромассажне обладнання і головне – краса, яка не дасть інтер’єру ванної кімнати бути нудним.

 

Ванни незвичайних форм

Ванна незвичайної форми

Ванна незвичайної форми

Чого тільки не придумають винахідники, щоб в черговий раз вразити нас надзвичайно привабливою пропозицією. Форми ванн бувають настільки химерними та незвичайними, але повинні в ідеалі завжди відповідати вимогам комфорту для власника. У цьому і полягає функціональність дизайну. Незвичайна ванна може гармонійно зливатися з інтер’єром і створювати відчуття цілісності простору, або ж може бути самостійним елементом в центрі загальної сцени і зосереджувати на собі всю увагу.

Розкішні ванни

Розкішні ванни

Розкішна ванна

Під розкішшю можна розуміти різні речі, але ванни тут повинні бути не тільки стильними, але й геніальними роботами. Дизайн елітної ванни є найбільш хорошим рішенням для класичних інтер’єрів. Наприклад у ванни на фото зовнішній корпус оброблений оригінальним різьбленням і підсвічений зсередини лампами м’якого світла. Краса такого предмета мистецтва в повній мірі проявиться в просторому приміщенні.

Ванни з каменю

Ванна з граніту

Ванна з граніту

Використання натурального каменю сьогодні може бути застосовано в будь-якій кімнаті, і дизайн кам’яної ванни бездоганно підходить для ванної кімнати. Більш того, властивості каменю довго зберігати тепло дають особливе відчуття під час купання в такій ванні. Потрібно сказати, що ванни з каменю досить дорогі і важать вони також немало.

Нюанси вибору нестандартної ванни

Ванни такого типу, все ж не користуються широким попитом, так як купуються вони в основному тоді, коли дійсно є багато вільного простору у ванній кімнаті. Для тих, у кого немає зайвих квадратних метрів, вибір ванни – більш відповідальне і трудомістке заняття.

У цьому випадку нестандартну ванну необхідно вибирати, відштовхуючись спершу від квадратури приміщення, а вже потім від своїх особистісних переваг. Ванна повинна бути комфортною, але при цьому не займати багато зайвого простору, який може бути використаний для інших елементів інтер’єру.

Відзначимо, що сміливі дизайнерські рішення не завжди хороший вибір. Якщо у ванни є безліч вигинів або інші рельєфності, це може позначитися на загальній міцності виробу.

Але, все ж таки, бажаючи створити оригінальний інтер’єр санвузла, варто звернути увагу на нестандартні ванни. Але, купивши нестандартну ванну, будьте готові до того, що незабаром вам буде потрібно купувати інші нестандартні аксесуари для ванної кімнати.

Загалом, творіть і не соромтеся, щоб у квартирі була хоча б одна кімната, куди хотілося б повертатися знову і знову!


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар