Оптимальні розміри раковин для ванної кімнати

Оптимальні розміри раковин для ванної кімнати

Сучасні виробники сантехнічного обладнання пропонують найрізноманітніші моделі раковин для ванних кімнат. Вони відрізняються як формами, так і розмірами, колірною гамою, фактурою поверхні, зовнішнім виглядом, варіантами способів кріплення та іншими додатковими параметрами. Завдяки такому різноманіттю іноді просто розбігаються очі. Тому важливо не упустити «в гонитві» за незвичайним дизайном і красою одну важливу деталь, якою повинна володіти кожна раковина для ванної – це її функціональність. Важливо пам’ятати при виборі, що вам потрібна не просто елегантна, але і зручна модель, оскільки користуватися нею ви будете щодня. Саме тому потрібно звернути увагу на такий параметр, як розмір раковини для ванної кімнати.

Рекомендуємо: Для того, що б взнати як правильно вибирати раковину у ванну кімнату, якими вони бувають, їх характеристики – пропонуємо прочитати публікацію: «Як вибрати умивальник у ванну кімнату».

Попередньо варто виміряти відстань у ванній кімнаті, вільну для встановлення там умивальника, і уявити, якого розміру умивальник вам підійде найбільше. Причому вам потрібно знати не тільки оптимальну ширину раковини, а й висоту, особливо, якщо ви віддаєте перевагу раковинам на п’єдесталі. Звертати увагу слід на такі розміри умивальника:

Ширина раковини для ванної

Оптимальною вважається ширина умивальника, яка становить не менше 50-65 сантиметрів.

Якщо ви виберете більш компактну модель, то швидше за все вам не уникнути бризок води на стінах і підлозі біля раковини.

А ось ширина більше 65 сантиметрів буде вже зайвою, бо такий умивальник буде даремно займати корисний простір у ванній.

Якщо ж ви плануєте купити подвійну раковину для ванної, то простежте за тим, щоб відстань між центрами умивальників становила не менше 90 сантиметрів. У цьому випадку заважати один одному ті, хто здійснює гігієнічні процедури поруч, зовсім не будуть.

Глибина раковини для ванної

Не менш важливим параметром є і глибина умивальника для ванної. Краще всього, якщо вона буде становити 48-61 сантиметр.

Перевірити, наскільки дана конкретна раковина підходить саме вам, дуже просто. Підійдіть впритул до умивальника, який вам сподобався, витягніть над ним руку. Ідеально, якщо раковина буде закінчуватися або посередині долоні, або у кінчиків пальців. Така модель буде зручною саме для вас.

Висота раковини для ванної

Стандартною висотою встановлення раковини вважається висота в 80-85 сантиметрів, проте вона буде зручною далеко не для всіх.

Зрозуміло, якщо ви купуєте умивальник, який вбудований в тумбу або п’єдестал, то ви не можете встановити його на якусь іншу висоту, окрім вже закладеної у самому виробі. Тому, вибираючи подібні моделі раковин, потрібно особливу увагу звернути саме на висоту.

Якщо ж ви зупинили свій вибір на підвісній раковині для ванної, то слід враховувати, що оптимальною висотою розташування умивальника для чоловіків буде 94-102 сантиметри, а для жінок – 81,3-93 сантиметри. У зв’язку з цим рекомендується все-таки вибирати або встановлювати умивальники на рівні 86-93 сантиметрів від підлоги (це середній показник).

Оптимальні розміри раковин для ванної кімнати

Оптимальні розміри раковин для ванної кімнати

Ніколи не варто соромитися виміряти раковину, яка вам сподобалася, якщо про неї представлені не всі дані. Адже ви вибираєте модель саме для себе, тому ви повинні переконатися в її комфортності.

Однак якщо ви підбираєте раковину для гостьового санвузла, то можна звернути увагу на моделі з шириною в 30 сантиметрів, щоб заощадити вільний простір.

Як бачите, параметри раковин для ванної кімнати дуже важливі, причому не тільки тому, що правильно підібраний виріб зможе заощадити простір, але й тому, що це принесе комфорт у використанні. А інші характеристики умивальників оцінити набагато простіше, про це читайте на сторінках нашого сайту.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар