Особливості оздоблення підлоги у ванній кімнаті корковим матеріалом

Підлога з коркового матеріалу - особливості оздоблення

Коркові оздоблювальні матеріали з’явилися на будівельному ринку не так давно, але вже завоювали інтерес споживачів завдяки таким якостям, як екологічність, практичність і простота укладання. Покриття для підлоги виготовляється з кори коркового дуба за різними технологіями в залежності від якості вихідного матеріалу. Таке підлогове покриття володіє багатьма перевагами, що дозволяє використовувати його в якості оздоблювального матеріалу для підлоги у ванній кімнаті. У цьому матеріалі ми розглянемо основні плюси коркової підлоги, саме для використанні його у ванній кімнаті.

Види коркової підлоги

Існують наступні типи коркового покриття для підлоги:

Коркова дошка. Є найбільш якісним і дорогим оздоблювальним матеріалом, яке являє собою цільний зріз кори коркового дерева товщиною 4-6 мм. Вона може випускатися в рулонах або у вигляді плиткового покриття. Корковий шпон зверху покритий зносостійкою фарбою, а знизу – вінілової плівкою.

Корковий ламінат або паркет. Це деревно-волокнисті панелі розміром 900 × 185 мм, основу яких становить пресована коркова крихта, а зверху розташовується корковий шпон товщиною 2-4 мм, розкритий лаком або вінілової плівкою.

Коркова крихта. Виробляється з агломерату коркового матеріалу, шляхом обробки і пресування. Виготовляються плити квадратної або прямокутної форми невеликого розміру. Завдяки стандартним розмірам з плиток різних кольорів можна викладати різноманітні візерунки.

Найбільш стійкий до впливу вологи і перепадів температур коркова крихта. Тому саме вона рекомендується як підлогове покриття для ванних кімнат.

Властивості коркових підлогових покриттів

Матеріали для оздоблення підлоги, зроблені на основі корку, володіють рядом позитивних якостей:

  • Вологостійкість. Корковий матеріал на 87% складається з газу, завдяки чому він практично не вбирає вологу і не піддається гниттю;
  • Низька теплопровідність. Коркова підлога товщиною 3 см по теплопровідності рівносильна 40 см цегли і 1,5 м залізобетону. Вона дуже довго зберігає тепло, тому ідеально підходить для ванних кімнат, де часто доводиться ходити босоніж;
  • Пружинистість. Повітряна структура матеріалу забезпечує здатність відновлювати форму після стиснення, завдяки чому ходити по корковій підлозі не тільки комфортно, але й корисно;
  • Висока звукоізоляція. Дана властивість покриття має свою особливість – коркова підлога убезпечить від зайвого шуму сусідів знизу, але пропустить звуки у зворотному напрямку;
  • Антистатичність. Коркова підлога не накопичує статичну електрику на відміну від інших матеріалів, наприклад, ламінату;
  • Екологічність. Коркове покриття виготовляється з натуральних матеріалів з мінімальним додаванням хімічних речовин;
  • Вогнетривкість. Вироби з корку не підтримують горіння, а при дії високих температур не виділяють шкідливих речовин;
  • Стійкість до деформацій. Корковий матеріал здатний відновлювати форму після деформації, наприклад, після вм’ятин від важких меблів.

Недоліком коркової підлоги є її несумісність з гострими предметами (жіночими каблуками, кігтями тварин, тонкими ніжками меблів).

Технологія виробництва коркового покриття забезпечує високий коефіцієнт тертя, що робить використання матеріалу у ванних кімнатах не тільки комфортним, але і безпечним. Щоб переконатися в безпеці матеріалу і дотриманні технології виробництва, при покупці варто поцікавитися санітарним сертифікатом на товар.

Покриття для підлоги виготовляється з кори коркового дуба за різними технологіями в залежності від якості вихідного матеріалу.

Покриття для підлоги виготовляється з кори коркового дуба за різними технологіями в залежності від якості вихідного матеріалу.

Технологія укладання коркової підлоги

Існує два способи монтажу коркової підлоги: клейовий і плаваючий. Слід відразу зазначити, що для укладання плаваючої підлоги використовується замкова технологія за аналогією з ламінатом. Такий замок боїться вологи, тому не рекомендується для установки у ванній кімнаті.

Клейова технологія укладання більш трудомістка, але забезпечує належну гідро та теплоізоляцію, а також чудовий зовнішній вигляд. Клейовий метод укладання коркової підлоги має такі особливості:

  • Підлога укладається на цементно-піщану стяжку, добре просушену і оброблену акриловою грунтівкою;
  • Для адаптації матеріалу до приміщення його потрібно за добу занести і залишити у відкритій упаковці;
  • Приміщення ділиться на 4 рівні частини, і укладання починається від центру;
  • Перед нанесенням клею моделюється візерунок, розклавши плитки по підлозі.
  • Не забудьте залишити зазор шириною 3-4 мм між стінами і корковими плитами;
  • Нанесіть клей на поверхню перекриття і залиште на вказаний в інструкції час;
  • На зворотню сторону коркової плитки також нанесіть клей і притисніть її до основи, постукуючи гумовим молотком або придавлюючи притискним валиком;
  • Надлишки клею слід негайно прибирати вологою серветкою;
  • Через дві доби поверхню очистіть від пилу, знежирте і нанесіть декілька шарів водостійкого лаку;
  • Заносити меблі в приміщення можна не раніше, ніж через 2 тижні.

Дотримуючись рекомендації щодо вибору і укладання коркової підлоги у ванній кімнаті, можна отримати красиве і довговічне покриття. Тому, вибираючи матеріал для обробки підлоги, обов’язково придивіться до виробів з коркового матеріалу.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар