Особливості застосування рідких шпалер у ванній кімнаті

Особливості застосування рідких шпалер у ванній кімнаті

На зміну традиційним облицювальним матеріалам для ванної кімнати приходять нові оригінальні способи оздоблення. До їх числа відносяться рідкі шпалери. Вони являють собою різновид декоративної штукатурки на основі текстильних волокон. Властивості матеріалу дозволяють використовувати його для оздоблення не тільки парадних, але і службових приміщень, в тому числі і ванних кімнат.

Властивості рідких шпалер

До складу рідких шпалер входить розпушена целюлоза, яка надає матеріалу рельєфність, а також шовк і бавовна. Як сполучна речовина використовується желатин. Для отримання різних відтінків у шпалери додаються барвники.

Оригінальний малюнок шпалерам може додати додавання в суміш слюди, сухих морських водоростей, деревної кори та інших натуральних компонентів. 

Популярність матеріалу пояснюється властивими йому позитивними якостями:

Екологічність. Рідкі шпалери виготовляються виключно з натуральних матеріалів, зокрема целюлози. Вони володіють властивостями антистатика, тому таке покриття не накопичує пил;

Зручність нанесення. Еластичність шпалер дозволяє легко наносити їх на поверхню, включаючи виступи, кути, а також реалізовувати будь-які дизайнерські рішення. З причини відсутності візерунка немає необхідності суміщати малюнок, а пошкоджену чимось ділянку легко замінити, не вносячи дисгармонію в загальний вигляд;

Ремонтоздатність. Рідкі шпалери виправляють дефекти стін, заповнюючи невеликі тріщини і утворюючи рівну і м’яку поверхню.

Стійкість до впливів. Рідкі шпалери вологостійкі, звуконепроникні, несприйнятливі до запахів, не вигорають;

Звукопоглинання. Рідкі шпалери здатні поглинати звук та звукоізолювати стіни;

Теплоізоляція. Стіни, оздоблені рідкими шпалерами, краще тримають температуру у ванній кімнаті;

Довговічність. Рідкі шпалери можуть слугувати багато років, без жодного ремонту.

Оригінальний малюнок шпалерам може додати додавання в суміш слюди, сухих морських водоростей, деревної кори та інших натуральних компонентів.

Оригінальний малюнок шпалерам може додати додавання в суміш слюди, сухих морських водоростей, деревної кори та інших натуральних компонентів.

Нанесення матеріалу

Рідкі шпалери в готовому вигляді являють собою пластичну масу. За рахунок цього з ними досить легко працювати навіть не підготовленій людині. Процес нанесення шпалер складається з декількох етапів:

Підготовка поверхні

Видаліть зі стін ванної кімнати старе покриття (фарбу, шпалери, побілку). При необхідності зашпаклюйте щілини та тріщини. Обробіть стіни білою або безбарвною акриловою ґрунтівкою, яка захистить шпалери від агресивних мікроорганізмів, наявних на стінах. Щоб уникнути проступания іржавих плям, видаліть наявні металеві предмети з поверхні або зафарбуйте їх алкідною емаллю.

Підготовка шпалер до використання

Рідкі шпалери можуть продаватися у відрах в готовому до використання вигляді або у вигляді сухого порошку, який містить всі необхідні компоненти: клейовий склад, волокна та декоративні елементи.

Розведіть суміш з водою в пропорціях, зазначених на упаковці, і залиште настоюватися мінімум на 10 хвилин.

Розмішайте розчин до отримання однорідної маси. Готовий склад повинен мати консистенцію сметани середньої густини.

Нанесення шпалер

Зручніше всього наносити рідкі шпалери за допомогою пластикової терки. Нанесіть трохи суміші на тертку і зворотно-поступальними рухами рівномірно розподіліть по стіні шар товщиною 1-2 мм. При роботі з кутами нанесення здійснюється від світлого кута до протилежного. Для полегшення нанесення періодично змочуйте тертку водою.

Щоб отримати рівну поверхню, суміш можна наносити пістолетом або пульверизатором. Фактурна поверхня створюється спеціальними рельєфними валиками.

Температура повітря у ванній кімнаті при нанесенні рідких шпалер повинна бути не менше + 10°С.

Нанесіть трохи суміші на тертку і зворотно-поступальними рухами рівномірно розподіліть по стіні шар товщиною 1-2 мм.

Нанесіть трохи суміші на тертку і зворотно-поступальними рухами рівномірно розподіліть по стіні шар товщиною 1-2 мм.

Сушіння рідких шпалер

На відміну від традиційних шпалер, при сушінні рідких рекомендується влаштовувати провітрювання і протяг. У холодну пору року можна використовувати в приміщенні додаткові джерела тепла.

Час повного висихання складає близько 48 годин. Після повного висихання шпалер нанесіть на їх поверхню шар безбарвного лаку, який захистить їх від вологи у ванній кімнаті.

Ремонт покриття

Рідкі шпалери мають високу ремонтопридатність, тому будь-який фрагмент, пошкоджений механічним способом або шляхом забруднення, можна з легкістю замінити.

Для цього потрібну ділянку змочіть водою та залиште на кілька хвилин. Коли шпалери стануть пластичними, розгладьте їх теркою або видаліть пошкоджену ділянку і нанесіть нові волокна.

Рідкі шпалери ідеально підходять для оздоблення стін у ванній кімнаті. Вони легко наносяться і не вимагають особливого догляду. Багата палітра відтінків і можливість нанесення будь-яких малюнків дозволять створити унікальний стиль ванної кімнати та розкрити свій творчий потенціал.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар