Підлога у ванній кімнаті: як зробити своїми руками

Підлога у ванній кімнаті

Вода при всій своїй нешкідливості є потужним руйнівним фактором, адже не даремно існує приказка про краплю, яка здатна проточити навіть камінь. Тому, ремонтуючи підлогу у ванній кімнаті, потрібно бути дуже уважним. Необхідно правильно підбирати оздоблювальні матеріали і проводити ретельну підготовку поверхні підлоги перед настилом фінішного покриття. Розглянемо, як можна відремонтувати підлогу в санвузлі своїми руками.

Як правило, підлога в санвузлі заливається нижче рівня підлоги в інших приміщеннях квартири, до того ж, вона повинна бути огороджена високим поріжком. Ці запобіжні заходи аж ніяк не є зайвими, оскільки в разі виникнення протікання основна частина води залишиться у ванній, а не розтечеться по всіх кімнатах.

А для того щоб вода не хлинула на голови сусідам знизу, виконується ретельна гідроізоляція підлоги в санвузлі. Звичайно, від серйозних протікання вона не врятує, але при незначному попаданні води на підлогу ремонт в сусідській квартирі не постраждає. Розглянемо, як зробити підлогу у ванній кімнаті своїми руками.

Вибір покриття підлоги у ванній

Як і будь-яка будівельна робота, ремонт підлоги повинен починатися з розробки проекту. Необхідно вибрати варіант підлогового покриття та розробити дизайн підлоги у ванній.

Лінолеум

Це досить поширене покриття для підлоги в санвузлі. Потрібно зауважити, що якісний лінолеум коштує недешево, але зате укладати його нескладно, тобто, можна заощадити на оплаті монтажних робіт.

 

Порада! Натуральний лінолеум – це якісний і дорогий матеріал, однак, для ванної кімнати він категорично не підходить. В це приміщення слід стелити матеріал на водостійкій ПВХ основі. А щоб виключити можливість травм на мокрій підлозі, слід віддати перевагу рельєфним покриттям.

Плитка

Це, мабуть, найпоширеніше покриття на підлогу для ванної. Для санвузлів вибирають керамічну плитку або керамограніт. Причому перевагу слід віддавати ректифікованої плитці, оскільки вона утворює безшовне покриття, не залишаючи «лазівок» воді.

Порада! Плитку, також, бажано, підбирати з рифленою структурою, на ній не можна буде посковзнутися, навіть якщо підлога буде мокрою.

Ламінат і дерево

Ці підлогові покриття у ванній застосовуються рідко, оскільки швидко псуються під дією води. Звичайно, можна підібрати вологостійкий ламінат 33 класу міцності або взяти дошку з модрини, але в цьому випадку, підлогове покриття вийде дуже дорогим.

Підлога у ванній кімнаті з ламінату

Підлога у ванній кімнаті з ламінату

Наливні підлоги

Це досить нова технологія створення безшовних підлогових покриттів. Такі підлоги гігієнічні, міцні, вологостійкі, а головне – виглядають надзвичайно ефектно. Таке покриття допускає практично необмежену кількість варіантів оформлення, під прозорим полімером можна розмістити все, що завгодно – фотографічні зображення, пісок, гальку та інші природні матеріали. Наливні підлоги можна використовувати з будь-яким стилем інтер’єру.

Інші варіанти підлогових покриттів у ванній

Крім перерахованих матеріалів, для обробки підлоги застосовують натуральний камінь, мозаїку, сланець, бамбук. Все це, безумовно, гарні види покриттів, але їх можна віднести до категорії елітних, оскільки коштують вони досить дорого.

Вибір кольору підлогового покриття для ванної

Після того, як вид оздоблювального матеріалу буде обраний, варто визначитися з кольором підлогового покриття. Ось основні рекомендації:

  • Колір підлоги повинен або поєднуватися з кольором інших елементом інтер’єру, або бути нейтральним. Контрастні поєднання можуть бути рекомендовані тільки для просторих приміщень, до числа яких ванна, як правило, не відноситься.
  • Вибираючи темну підлогу у ванній (наприклад, чорну глянсову плитку), будьте готові до того, що на такій поверхні видна кожна порошинка, в тому числі і сліди від висохлих крапельок води. Так що прибирати в санвузлі доведеться по декілька разів на день.
  • Не менше проблем створить і біла підлога у ванній, крім того, надлишок білого кольору у багатьох породжує відчуття перебування у лікарняній палаті.

Порада! Таким чином, краще для підлоги вибирати нейтральні (сірі, відтінки бежевого) тони. При бажанні, можна зробити підлогу кольоровою – блакитною, бірюзовою. Втім, вибір кольору – це справа особистого смаку господарів, і їм слід покладатися тільки на свої відчуття.

Варіанти кольорових рішень для підлоги у ванній кімнаті

Варіанти кольорових рішень для підлоги у ванній кімнаті

Як відремонтувати підлогу в ванній кімнаті?

Розглянемо, як зробити підлогу у ванній, не вдаючись до допомоги фахівців. Робота складатиметься з декількох етапів:

  1. Підготовки чорнової поверхні.
  2. Виконання гідроізоляції.
  3. Проведення вирівнювання (стяжки).
  4. Настил обраного підлогового покриття.

Розглянемо, як проходить ремонт підлоги у ванній кімнаті докладніше.

Підготовка чорнової основи

Підготовка чорнової основи

Підготовка чорнової основи

  • Демонтується старе покриття, стяжка та гідроізоляція. Якщо старе покриття було зроблене з плитки, доведеться скористатися перфоратором.
  • Оцінюється стан поверхні, при виявленні щілин і інших дефектів, їх слід закласти плитковим клеєм. Якщо цього не зробити, то виконана згодом стяжка на місці дефекту може провалитися.
  • Ретельно очищається поверхню від сміття і пилу. Слід скористатися пилососом.

Гідроізоляція підлоги

  • Гідроізоляцію можна виконати обмазувальним або обклеювальним способом. Перший варіант зручний, якщо необхідно виконати тільки гідроізоляцію підлоги. Якщо потрібна додаткова гідроізоляція стін (наприклад, при установці душової кабіни), то слід віддати перевагу обклеювальному способу.
  • Матеріали для гідроізоляції підлоги, як правило, двокомпонентні, тому їх готують безпосередньо перед нанесенням.
  • Підготовлена суміш наноситься на підлогу рівним шаром за допомогою валика, в важкодоступних місцях використовується пензлик.
  • Витрата розчину приблизно 2-3 кг на метр поверхні.
  • В місцях примикання стін укладається гідроізоляційна стрічка.
  • При нанесенні покриття слід сформувати «корито», тобто нанести гідроізоляцію і на стіни на висоту 5-10 см вище рівня підлоги.
  • Після просушки першого шару (на це піде близько 6 годин), потрібно буде аналогічно нанести другий шар. Подальші роботи з підлогою можна буде здійснювати тільки через добу після нанесення останнього шару гідроізоляції.

А про гідроізоляцію стін у ванній кімнати можна прочитати у статті «Гідроізоляція стін у ванній кімнаті: як зробити своїми руками?»

Вирівнювання підлоги

Вирівнювання підлоги

Вирівнювання підлоги

  • Подальший ремонт підлоги у ванній кімнаті полягає у створенні нової стяжки. Якісна стяжка – це гарантія того, що підлогове покриття ляже рівно. Розглянемо, як виконується ця частина робіт:
  • За допомогою будівельних гідравлічних рівнів намічається рівень, на якому буде знаходитися підлога. По всьому периметру кімнати встановлюються позначки на цій висоті.
  • На очищеній і попередньо загрунтованій поверхні чорнової підлоги встановлюються маячки, виконані з профілю в формі літери «Т». Вирівнювання профілів здійснюється за допомогою шнурів, натягнутих на рівні зроблених раніше відміток.
  • Готується розчин з сухої суміші для вирівнювання підлоги, відповідно до інструкції на упаковці.
  • Проводиться заливка підлоги, тут необхідно заповнити простір до рівня маяків.

Порада! Якщо планується виконати приховану прокладку каналізаційних труб, то це потрібно зробити до заливки підлоги.

  • Використовуючи спеціальний інструмент – правило, слід провести остаточне вирівнювання підлоги, орієнтуючись по сусідніх маяках.
  • По ще не застиглому розчину рекомендується пройтися валиком з голчастою насадкою, це дозволить видалити бульбашки повітря з суміші.
  • Термін сушки стяжки залежить від того, яка вирівнювальна суміш була використана. Рекомендується точно слідувати вказівкам виробника з проведення сушки стяжки, а також уникати утворення протягів у приміщенні.

Якщо планується установка теплої підлоги, то заливка стяжки проходить у два етапи. Спочатку заливається перший шар, потім укладається теплоізоляція і нагрівальні елементи. Потім відбувається заливка верхнього шару. Про те, який варіант теплої підлоги вибрати і як саме укладати теплу підлогу, можна прочитати у статті «Як зробити теплу підлогу у ванній: два варіанта вирішення проблеми»

Покладення фінішного покриття

Покладення фінішного покриття

Покладення фінішного покриття

Багатошарова конструкція підлоги у ванній дозволяє забезпечити найкращі експлуатаційні якості. Останнім шаром «пирога» є фінішне підлогове покриття.

Алгоритм роботи з установки підлогового покриття залежить від його виду. При виконанні роботи своїми руками, найпростіше, впоратися з настиланням лінолеуму. Установка плитки – це копітка і досить важка робота, що вимагає досвіду. Хоча, можна і її покласти своїми силами, так, як описано у статті «Як покласти плитку на підлогу у ванні своїми руками».

При бажанні, можна самостійно зробити і наливну підлогу, докладний описи процесу створення такої підлоги також можна знайти на нашому сайті, у статті «3D підлога у ванній кімнаті: технологія створення наливних підлог». Що ж стосується монтажу елітних покриттів, то цю роботу слід доручити професіоналам.

Отже, підлога у ванній кімнаті – це складна конструкція, що складається з декількох шарів. Виконуючи ремонт самостійно, потрібно уважно вивчити будівельні норми, в яких сформульовані вимоги до підлоги в приміщеннях, що відносяться до категорії «мокрих». Помилки в роботі можуть привести до швидкого руйнування покриттів і виникненню проблем з мешканцями квартир, розташованих нижче по стояку.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар