Пластикова стеля у ванній: покрокова інструкція по монтажу

Пластикова стеля у ванній

Займаючись ремонтом, власники квартир велику увагу приділяють ванній кімнаті. І це зрозуміло, адже в цій невеликій кімнаті господар буває по кілька разів на день, оскільки там власник житла і члени його сім’ї приймають гігієнічні процедури. Крім цього дане приміщення використовується для відпочинку та релаксації. Тому й атмосфера у ньому повинна бути відповідна.

В ході ремонтних робіт зазвичай велику увагу приділяють стінах та підлозі. Але потрібно не забути і про стелю. Адже людина, заходячи у ванну, також, мимоволі кидає погляд на стелю. Даний елемент інтер’єру в значній мірі формує вигляд цього приміщення, тому з усією відповідальністю потрібно підійти до його ремонту.

Роздумуючи над оформленням стелі, багато хто хоче, щоб у кінцевому підсумку у них з’явилась гарна та надійна стеля, яка служитиме довгі роки. Сьогодні є декілька варіантів стель, які можна використовувати у ванній кімнаті. Одним з таких варіантів є пластикова стеля. Процес її монтажу не містить складних моментів, тому провести його можна своїми силами. Про те, як правильно зробити пластикову стелю у ванній кімнаті – про це мова піде далі.

Як вже говорилося раніше, існує декілька варіантів сучасних видів стель у ванній кімнаті. Побілена стеля є у багатьох людей в квартирах і більшості власників осель вона вже «приїлась». Хоча вона білосніжна, але все ж не така красива як хотілося б. А все тому, що нерівності та інші дефекти на такій стелі добре видно.

Робити у ванній стелю з гіпсокартону багато хто не зважується з тієї причини, що її монтаж справа досить клопітка. Багато хто схиляється в сторону натяжної стелі. Вона красива і модна. Ванна після установки такої стелі стильно перетворюється. Але й у неї є недоліки. Основний полягає в тому, що її вартість досить висока. І не всі можуть дозволити собі таку стелю. Особливо якщо всі кошти були витрачені на придбання квартири і зайвих коштів немає.

Тим, хто опинився у подібній ситуації або у кого недостача коштів можна порекомендувати досить недорогий варіант – стелю з пластикових панелей. Плюсом даної стелі є те, що вартість панелей, з яких вона складається, невисока. Крім того, технологія її монтажу, не містить складних моментів і ви цілком можете скласти її своїми силами, при цьому ще й серйозно заощадити.

Приклад готової пластикової стелі

Приклад готової пластикової стелі

Монтаж пластикових панелей на стелю у ванній

  1. Перш ніж приступати до робіт, потрібно визначитися з тим, на якій відстані від основної стелі розташовуватиметься підвісна пластикова стеля. Якщо у нову стелю ви плануєте вбудувати освітлювальні прилади, тоді відстань доведеться брати з запасом – близько 10-15 см. А все тому, що 7-10 см становить висота самого маленького світильника.
  2. Далі необхідно провести розмітку на стінах ванної. Потрібно розмітити лінії нової стелі по всьому периметру. В ході даної роботи необхідно використовувати рівень.
  3. Завершивши цю роботу, можна займатися монтажем каркаса підвісної стелі. Заздалегідь потрібно придбати необхідні елементи для його кріплення. Потрібно купити профіль двох видів. Перший – 2,5 см на 2,5 см. Даний профіль буде кріпитися на стіну по всьому периметру. Другий – 2,5 см на 6 см. Це несучий профіль.
  4. Наступний етап робіт – це закріплення профілю. Перш ніж приступати до нього, необхідно зробити в стінах отвори. Найкраще для цієї роботи використовувати перфоратор.
  5. Зробивши отвори, виконується закріплення профілю 2,5 на 2,5 см. Для кріплення використовують шурупи. За допомогою шурупів профілі закріплюються до стіни. Потім виконується робота по закріпленню несучого профілю до стінового. Саморізи використовуються в якості кріплення. Уздовж стелі з кроком в 40 -50 см і повинно виконуватися кріплення профілю.
  6. Закінчивши з профілем можна переходити до кріплення до стіни пластикового плінтуса. Ви повинні під кутом підрізати стики плінтусів. Це дозволить приховати нерівності. Ножівку по металу можна використовувати для розрізання плінтусів. Спеціальні поглиблення для кріплення пластикових панелей вже присутні на плінтусах.
  7. Наступною дією виконуємо нарізування пластикових панелей за розміром стелі. Перша панель вставляється в плінтус, у поглиблення, яке якраз призначене для розміщення панелі. Для її кріплення використовуємо саморізи, якими і закріплюємо її до профілю стелі. Аналогічно кріпимо інші панелі нашої стелі.
  8. На панелях потрібно розмітити місця для монтажу світильників. Для розмітки найкраще користуватися олівцем. Потім необхідно взяти канцелярський ніж, яким і вирізається отвір. Потім в зроблений отвір вставляється світильник. А потім його з’єднують з проводом. Під стелю запускають дроти. Якщо в стелю буде вбудовано декілька світильників, то їх підключають паралельно. Підрізати ножем потрібно останню панель підвісної стелі. Далі вона вставляється в пластиковий плінтус.
Монтаж металевого каркасу для пластикової стелі

Монтаж металевого каркасу для пластикової стелі

Потрібно нагадати, що панелі із пластику – це особливо надійний матеріал для облицювання стелі, він підійде для ремонту як великих, так і невеликих ванн. Пластик – це взагалі вологостійкий матеріал, на якому рідко виникає цвіль. За ним також нескладно доглядати, і якщо навіть вас затоплять сусіди, пластмасова стеля не зможе сильно постраждати.

Пропонуємо переглянути відео по монтажу панелей ПВХ на стелю:


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар