Пластикові двері для ванної: недорого і надовго

Пластикові двері для ванної: недорого і надовго

Серед усіх матеріалів, які можуть використовуватись для виготовлення дверних полотен у ванних кімнатах, мабуть, найбільш оптимальним буде пластик – (ПВХ- полівінілхлорид). Двері для ванної з пластику, крім інших позитивних якостей, ще й потішать ціною. Звичайно, і вони не позбавлені недоліків, проте в якості бюджетного рішення кращого варіанту не знайти.

Які експлуатаційні характеристики цих дверей, у яких випадках вартує придивитись до цього виробу, і як підібрати найбільш оптимальний варіант пластикових дверей у ванну кімнату – розповість ця стаття.

Особливості матеріалу ПВХ

До матеріалів, що експлуатуються в умовах підвищеної вологості, висуваються підвищені вимоги по стійкості до водопоглинання та бактеріальним впливав. За цими показниками пластикові двері для ванної та туалету – практично чемпіони.

Якщо решті матеріалів, за винятком, мабуть, скла, необхідна додаткова обробка – як для надання водовідштовхуючих властивостей, так і антисептична обробка, то ПВХ сам по собі вже володіє властивостями, що захищає його від шкідливих впливів.

Основні його конкурентні переваги:

 • Важко запалюється і володіє здатністю самозагашення;
 • Тримає сталу форму у вологому середовищі і при підвищеній температурі;
 • Відносно легкий;
 • Має стійкість до більшості хімічних реагентів – як органічних, так і мінеральних;
 • Не вимагає спеціального догляду;
 • Існує досить широкий вибір кольорів та фактур поверхні.

Порада! Один з небагатьох недоліків, яким наділені двері пластикові для ванної кімнати – це низька пружність, яка може призвести до деформацій полотна при підвищених силових навантаженнях. Для запобігання подібних випадків різні виробники роблять підсилювальні армувальні вкладки, або монтують дверні полотна на металевий чи алюмінієвий профіль. При купівлі слід вибирати саме такі моделі, хоча коштують вони трохи дорожче.

Двері для ванної з ПВХ

Звичайні розпашні ПВХ двері у ванну кімнату і санвузол

Подібно іншим матеріалам, двері для ванної з ПВХ можуть випускатися різної конструкції:

 • Зсувні;
 • Розсувні;
 • Розпашні (одно і двостулкові);
 • Складні (гармошка).

Полотно пластикових дверей може бути:

 • Суцільним;
 • Фільончастим;
 • Комбінованим з декількох матеріалів.

Крім суцільних варіантів, найчастіше двері з ПВХ поєднують зі склом та металом. При цьому, скло може вставлятися як безпосередньо в масив пластика, так і закріплюватися в металевих направляючих.

Характеристики різних конструкцій дверей

Розпашні двері ПВХ для ванної – найпоширеніший варіант. Їх привабливість в тому, що вони не вимагають ніяких переробок дверного отвору, Вам не доведеться турбуватися про розмір дверного отвору у ванну, оскільки випускаються в тих самих типорозмірах, які передбачені для санвузлів будівельними нормами. Відповідно, заміна старих дверей пройде з найменшими втратами.

Важлива інформація! За матеріалом двері для ванної та туалету з ПВХ та міжкімнатні двері з ПВХ не відрізняються, тому теоретично у санвузол за експлуатаційними якостями підійдуть і ті, й інші.

Однак, у типових квартирах дверні отвори житлових кімнат і ванних кімнат по ширині трохи відрізняються. Тому, щоб не створювати зайвих проблем, перед походом за покупкою дверей необхідно зробити виміри ширини встановлених дверей двері (у разі її заміни), або дверного отвору.

Складні пластикові двері у ванну кімнату займають порівняно мало місця у відкритому положенні, при цьому основна їх перевага – можливість створити за рахунок різної кількості панелей, двері будь-якої потрібної ширини.

Складні пластикові двері у ванну кімнату займають порівняно мало місця у відкритому положенні

Складні пластикові двері у ванну кімнату займають порівняно мало місця у відкритому положенні

Розсувні і зсувні пластикові двері у ванну мають приблизно однакову конструкцію, проте відрізняються кількістю стулок: в першому випадку їх дві, розсуваються в обидві сторони, у другому – одна.

Вибір розсувних дверей для ванної визначається, в основному, наявністю вільного простору по сторонах дверного отвору

Використання розсувних чи зсувних дверей, допоможе зекономити вільний простір

Використання розсувних чи зсувних дверей, допоможе зекономити вільний простір

За формою полотна двері пластикові у ванну можуть бути плоскими або заокругленими (як правило, в зсувних і розсувних варіантах).

Вироби з ПВХ часто звинувачують у бідності колірної гами. Звичайно, ж вибір кольорів тут дещо обмежений, але деяка різноманітність все ж спостерігається. У більшості випадків пластикові двері, особливо розпашні, мають білий колір. Однак досить поширені і різні варіанти забарвлення «під дерево», та й кольорові полотна – не така вже рідкість. Додатково слід зазначити, що поверхня ПВХ може бути гладкою, або мати фактуру.

Ці якості дозволяють підібрати двері ванної в тому ж стилі, в якому виконані інші двері в квартирі, особливо – ті, що розташовані в межах прямої спільної видимості. Таке дизайнерське рішення дасть можливість зберегти естетичну цілісність інтер’єру всього житла.

Порада! Для ванної краще вибирати двері із гладкою фактурою, оскільки вона менше збирає бруд, і, відповідно, при необхідності відмити її набагато легше.

Як і в багатьох інших випадках, ПВХ відмінно зарекомендував себе при виготовленні різних виробів для санвузлів. У їх число входять і пластикові двері у ванну кімнату. Якщо відкинути певну упередженість щодо цього матеріалу, а також, не брати до уваги особливі «статусні» запити, то цей варіант дверей для ванної та туалету обійдеться дешевше ніж будь-які  інші, а безвідмовно прослужить – довше багатьох набагато дорожчих і престижніших.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар