Причини появи запаху каналізації у ванній і способи його нейтралізації

Причини появи запаху каналізації у ванній

Ванна кімната – це приміщення, у якому проходять основні гігієнічні процедури. Але як же буває неприємно, коли в цій обителі чистоти з’являється неприємний запах. Причини появи цього явища можуть бути різними. Наприклад, цвіль, яка з’являється від надлишку вогкості. Але, найчастіше, мешканців турбує запах каналізації у ванній, що виходить із зливних отворів сантехнічних приладів. Розглянемо, як усунути цю неприємність і повернути повітрю у ванній свіжість.

Поява запаху каналізації у ванній може стати наслідком різних несправностей системи відводу. Позбутися неприємного аромату можна тільки в тому випадку, якщо буде усунута причина його появи. А от використання різних освіжувачів і ароматизаторів повітря дає тільки короткочасний ефект.

Таким чином, якщо з’явився в ванній запах каналізації, в першу чергу потрібно зосередитися на виявленні несправності самої системи каналізації, а потім вибрати спосіб усунення неполадок.

Несправність сифону

Однією з найпоширеніших причин виникнення непотрібних запахів у ванній кімнаті є порушення в роботі сифону, або, як його ще називають – водяна пробка. Перш за все, варто відзначити, що сифоном прийнято називати спеціальний пристрій у вигляді зігнутої труби, заповненої чистою водою. Докладніше про сифон, про те, які бувають сифони, а також самостійний його монтаж – читайте у матеріалі «Як зібрати сифон для раковини своїми руками»

Водяна пробка служить надійною перешкодою на шляху газів з системи каналізації, не даючи їм проникати в квартиру. Кожен сантехнічний прилад повинен бути обладнаний гідрозатвором. За умови правильної роботи цього пристрою запах в житлових приміщеннях навряд чи з’явиться.

Іноді в процесі експлуатації системи трапляється так, що тиск в системі каналізації може стати вище атмосферного, або смердючі гази під дією внутрішнього тиску «прориваються» через водяну пробку, нерідко з характерним сплеском. При виникненні в системі розрядження повітря, водяна пробка «зривається», тобто вода йде в злив і трубка сифона стоїть порожньої, не створюючи перешкод на шляху газів. Зрив водяного клапану часто буває, коли каналізаційна система будинку не обладнана фановою вентиляцією.

Принцип дії сифонів

Принцип дії сифонів (для ванної, для унітазу, для раковини)

Заходи профілактики

Нерідко до порушення роботи сифонів призводять помилки, допущені при проектуванні або складанні системи каналізації. Ось правила, які в жодному разі не можна порушувати:

  • Не можна використовувати для прокладки каналізації труби малого діаметру. Справа в тому, що при маленькому діаметрі труби існує висока вірогідність повного заповнення її діаметра стічними водами, в результаті чого виникає вакуум. В результаті, вода з сифону йде разом зі стоками, тобто бар’єр, що стоїть на шляху газів руйнується.
  • Для складання систем каналізації потрібно використовувати труби з ідеально гладкою внутрішньою поверхнею. Наявність шорсткостей призводить до утворення відкладень, які звужують внутрішній діаметр труби.

Порада! Щоб запобігти появі запаху каналізації, рекомендується періодично проводити профілактичну чистку труб, використовуючи засоби побутової хімії. Сучасні засоби не тільки дозволяють прибрати відкладення, але і дезінфікують труби зсередини.

Причиною появи запахів можуть стати і затори, утворені в самих сифонах.

Причиною появи запахів можуть стати і затори, утворені в самих сифонах.

Причиною появи запахів можуть стати і затори, утворені в самих сифонах. Різноманітні органічні відкладення на стінках сифона – це прекрасна живильне середовище для бактерій, а їх життєдіяльність може стати додатковою причиною утворення запаху.

Порада! Приблизно раз на півроку рекомендується знімати сифон і промивати його. Цей захід допоможе не тільки запобігти появі запахів, але і знизить ризик виникнення засмічень.

Причини, які можуть привести до порушення роботи сифонів

Але навіть якщо сама система каналізації зібрана правильно, а господарі регулярно виробляють промивку сифонів і труб, все одно запах може з’явитися. Ось основні причини порушень у роботі:

  • Неправильна установка сифона. Якщо після промивки сифона, встановити його неправильно, то запах в кімнаті з’явиться дуже скоро. Тому слід бути уважним, встановлюючи сифон на місце. Дуже важливо надати гофрованій трубці правильне положення, не витягуючи її. В іншому випадку, водяній пробці просто ніде буде утворитися.
  • Знос і провисання гофрованої трубки, якщо сифон трубчатого типу. Трубка сифона з часом може втратити свою жорсткість і провиснути. В результаті, рівень води в коліні знизитися і гідрозатвор перестане працювати ефективно. Виправити ситуацію зможе установка фіксаторів, які утримуватимуть трубку в потрібному положенні.

Порада! Якщо спеціальних фіксаторів під рукою немає, зафіксувати трубку в потрібному положенні можна буде за допомогою скотча або ізоляційної стрічки.

  • Випаровування води в сифоні. Причиною порушення роботи гідрозатвору може стати його пересихання. Відбувається це в тому випадку, якщо сантехнічним приладом довго не користуються. Наприклад, якщо господарі поїхали в тривале відрядження або на відпочинок. Усунути причину появи запаху дуже просто – потрібно просто відкрити кран з водою і коліно сифона буде заповнено. А в тому випадку, якщо тривалі відлучення відбуваються регулярно, можна перед самим від’їздом влити в зливні отвори невелику кількість рослинного масла. Масло утворює плівку на поверхні водяної пробки, і вода буде випаровуватися набагато повільніше.

Інші причини появи запаху

Якщо гідрозатвор справний, потрібно буде шукати інші причини появи у ванній запахів.

Невидимі протікання і конденсат

Місце можливого підтікання  і утворення запаху

Місце можливого підтікання і утворення запаху

Ванні кімнати, як правило, досить компактні, тому в них мало вільного простору. Та й при прокладанні трубопроводу, зазвичай, намагаються розташувати труби не на виду. Тому далеко не завжди господарі відразу помічають появу невеликих протікань.

Рідина з труб може вбиратися в міжповерхові перекриття, сприяючи поширенню запаху. Усунення цієї причини появи запаху досить затратно, адже потрібно виконання великого ремонту, що включає заміну трубопроводів та виконання якісної гідроізоляції підлоги та стін.

При виконанні заходів по гідроізоляції важливо, щоб матеріал не просто був розстелений по підлозі, але заходив на стіни. Це дозволить захистити найвразливіше місце – примикання підлоги до стіни. При виконанні монтажу трубопроводу потрібно намагатися мінімізувати кількість стиків, так як саме в місцях з’єднань найчастіше виникають протікання.

Тріщини у трубах

Ще одна причина поширення неприємного запаху каналізації у ванній кімнаті – це тріщини в трубах. Таке найчастіше можливо в старих будинках, зі старими трубами. Тріщину можна виявити навіть на основному квартирному стояку!

Тому, якщо видимих причин появи запах немає, але запах все ж стійкий – ретельно перевірте труби вашої каналізаційної системи. Причому варто перевіряти не тільки місця стиків, тріщини можуть з’являтися від старості металу, через заводський брак і з багатьох інших причин.

Нові каналізаційні трубопроводи з’єднуються за допомогою ущільнювачів гумок. Це далеко не найнадійніший спосіб, тому стикам труб варто приділити особливу увагу.

Неправильне під’єднання пральної машини до системи каналізації

Подібна ситуація виникає і тоді, коли відбувається неправильне підключення пральних машинок до системи зливу. Запах з’являється після того, як врізка зливного шланга від автоматичної пральної машини, робиться після сифона. Перепона для неприємного запаху при такому неправильному монтажі залишається відсутня і він вільно заповнює барабан вашої пральної машинки.

Погана вентиляція

Недостатня вентиляція – ще одна причина виникнення запаху, яка зустрічається досить часто. Оскільки у ванній постійно користуються водою, при поганій роботі вентиляції наявність затхлого повітря в приміщенні забезпечено. Крім того, висока вологість сприяє зростанню цвілі, що не додає свіжості.

Для усунення причини слід стежити за роботою вентиляції, регулярно прочищати її. Ще краще, влаштувати в кімнаті примусову вентиляцію, встановивши у вентиляційний канал електровентилятор. Вимикач вентилятора можна об’єднати з вимикачем світла, тоді він буде включатися одночасно зі світильником.

Отже, причини, що викликають неприємний запах каналізації у ванній можуть бути різними, але всі вони виникають від неправильного функціонування якогось з приладів. Для ефективного вирішення проблеми слід визначити, де саме виникла неполадка. Тоді стане ясно, як потрібно діяти, щоб запах більше не турбував.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар