Ремонт у ванній своїми руками. Етапи робіт.

Ремонт у ванній своїми руками

Ремонт, що виконується у ванній кімнаті – завдання досить складне. По-перше, в цій кімнаті присутні практично всі інженерні комунікації (водопровід, каналізація, вентиляція, електропроводка) і встановлена сантехніка. І все це в процесі ремонту, як правило, змінюється. По-друге, підбирати матеріали для виконання ремонту у ванній слід з урахуванням того, що в цьому приміщенні часто буває підвищена вологість і температура, тому всі покриття повинні бути стійкими до подібних впливів.

Тому, незважаючи на те, що ванна – це, як правило, приміщення невелике, ремонт у ній потребує великих затрат праці, часу і коштів. Які ж роботи доведеться провести при виконанні ремонту? Розглянемо, процес поетапно.

Планування та визначення обсягу робіт

Перший етап ремонту – планування. Потрібно провести заміри в ванній і розробити дизайн-проект ремонту, тобто, представити, як буде виглядати приміщення після закінчення всіх робіт. Визначившись з об’ємом робіт, можна складати список необхідних покупок – матеріалів і, можливо, якихось інструментів.

Підготовчий етап

Тепер можна приступати до підготовчого етапу, він включає в себе наступні операції:

  • Демонтаж сантехніки. Необхідно зняти і винести з приміщення раковину і ванну. Якщо ванна чавунна, то, ймовірно, її доведеться розколоти, так як цілою її не у всіх випадках вдається винести з приміщення.
  • Демонтаж труб. Слід демонтувати труби підведення води і каналізації.
  • Демонтаж старих покриттів стін, підлоги і стелі. Якщо у ванній була покладена плитка, то ця робота буде досить трудомісткою. Хоча й стару масляну фарбу видалити зі стін досить важко.
  • Демонтаж старих дверей. Навіть якщо двері міняти не планується, на час ремонту їх варто зняти з петель.

Після видалення всіх покриттів потрібно уважно оглянути всі поверхні на предмет виявлення слідів цвілі. Якщо грибок буде виявлений, то потрібно буде використовувати спеціальні антисептичні розчини для боротьби з цвіллю.

Ще один серйозний етап – підготовка поверхонь до обробки. Процес підготовки залежить від обраного типу обробки.

Монтаж труб

На етапі планування потрібно буде вирішити, як виконуватиметься монтаж труб – приховано або на поверхні. Як правило, більшість господарів вибирають перший варіант, оскільки він більш естетичний, і кімната буде виглядати більш привабливою.

Стояки, якщо вони розташовані у ванній, ховають, споруджуючи навколо них короба. Монтаж труб з пластику не становить особливої складності і може бути виконаний самостійно.

Якщо запланований прихований монтаж труб, то перед тим, як виконувати обробку, потрібно випробувати зібрані системи в дії, щоб виключити протікання.

Монтаж електропроводки

При складанні дизайн-проекту не можна забувати про планування схеми освітлення. Як правило, сьогодні мало хто обмежується установкою єдиного світильника, більшість планує монтаж декількох джерел світла.

А якщо у ванній буде встановлений підвісна або натяжна стеля, то можна буде вмонтувати вбудоване освітлення. Крім того, слід передбачити установку розетки із заземленням для підключення пральної машини чи електрообладнання душової кабіни.

Монтаж електропроводки – один з найбільш складних етапів ремонту в ванній, тому якщо немає впевненості у своїх силах, краще звернутися за допомогою до професіоналів.

Зверніть увагу!
Поетапний ремонт ванної кімнати не повинен таїти в собі шкоди для вашого здоров’я, тому чітко дотримуйтеся всіх загальноприйнятих заходів щодо забезпечення безпеки. Струмопровідні і електричні елементи вимагають особливо обережного поводження. Відключайте напругу перед відповідними роботами. Всі електромеханічні інструменти, мають інструкції з безпечного використання, обов’язково читайте їх перед експлуатацією будівельного обладнання.

Оздоблювальні роботи

Потім слід виконати облицювання стелі, стін і підлоги. Матеріали для обробки підбираються на етапі планування, головне, щоб вони були вологостійкими і міцними.

Найчастіше, у ванній для стін і підлоги використовується плитка керамічна, але можна вибрати й інші варіанти. Стіни можна пофарбувати вологостійкими фарбами або покрити декоративною штукатуркою. Можна встановити на каркас або наклеїти безпосередньо на основу панелі з пластику.

При виборі варіантів обробки варто продумати і способи прикраси інтер’єру. Наприклад, можна використовувати мозаїку, щоб зробити фартух у ванні або «раму» для дзеркала. Цікавий і оригінальний декор можна створити за допомогою скляної або дзеркальної плитки.

Стелю у ванній, як правило, або фарбують, або монтують якусь підвісну конструкцію. Для підшивки на каркас можна використовувати вологостійкий гіпсокартон, панелі з пластика, металеві рейки або інші матеріали.

Багато уваги доведеться приділити і виконанню обробки підлоги. Тут так само можливі варіанти, але в будь-якому випадку, підлогу слід попередньо гідроізолювати. Для обробки підлоги, найчастіше, застосовують керамічну підлогову плитку, останнім часом набуває популярності технологія виготовлення полімерних наливних підлог.

Монтаж нової сантехніки

Після завершення робіт з оздоблення можна приступити до встановлення нової сантехніки – ванни, душової кабіни, умивальника, тощо. При виборі сантехніки варто звертати увагу на те, щоб вона була виконана в єдиному стилі, який гармоніював би зі зробленим оздобленням.

Завершення ремонту

Завершальний етап ремонту ванної полягає у розстановці меблів та оздобленні інтер’єру. Тепер ремонт у ванній кімнаті можна вважати закінченим.

Резюме

Як видно з описаного вище, виконання ремонту у ванній – справа клопітка. Однак якщо з’ясувати розцінки на виконанні описаних робіт, пропоновані спеціалізованими фірмами, то буде нескладно з’ясувати, яку значну суму з сімейного бюджету можна буде заощадити, виконавши всі (або більшу частину) робіт самостійно. Навіть з урахуванням того, що, можливо, доведеться докуповувати деякі інструменти і витратити значну частину відпустки на ремонт, вигода буде очевидною.

Крім того, виконання ремонту своїми руками – це можливість все зробити за власним смаком. Адже наймані працівники часто намагаються зробити роботу не так, як запланували господарі, а так, як їм простіше. А результат такого «спрощення» задуму господарям може зовсім не сподобатися.

А тепер, рекомендуємо переглянути відео: Тонкощі ремонту ванної кімнати:


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

1 коментар до “Ремонт у ванній своїми руками. Етапи робіт.”

  1. Необхідно ремонт у ваній нового будинку квартири, но нажаль у ваній вже покладено плитку забудовником. Буду рад вислухати пропозиції.

Залишити коментар