Розсувні двері у ванну кімнату: види та особливості

Розсувні двері у ванну кімнату

При виборі дверей для ванної кімнати не прийнято замислюватися над типом відкриття дверей, більша увага приділяється матеріалу виготовлення та якістю фурнітури. Незаслужено обділені увагою двері з розсувною чи складною конструкцією, в багатьох випадках вони більш кращі і володіють більшою практичністю в порівнянні з традиційними розпашними дверима. Особливу увагу на розсувні двері слід звернути власникам малогабаритних або однокімнатних квартир. Правильне планування і розсувна конструкція дозволяє заощадити більше вільного простору, принести практичність і додатково доповнити дизайн будь-якої ванної кімнати.

Види розсувних дверей

Розсувні двері для ванної кімнати можна класифікувати по певним видах, у залежності від їх конструкційних характеристик. Найбільш популярними є такі види розсувних дверей:

За типом монтажу:

 • Прихованого типу, коли полотна встановлюються в отвір стіни на спеціальну фурнітуру, вбудовану в саму стіну. Для цього проводяться підготовчі роботи з деякою деформацією отвору.
 • Зовнішнього типу, коли накладки (полози) встановлюються поверх стіни. Цей варіант більш дешевий і менш довговічний, однак, ефект такий самий.

За типом відкриття:

Кожен з видів відрізняється якістю і функціональністю. При виборі різновидів, необхідно дуже ретельно зважити необхідність в установці певного виду. З їх докладними характеристиками можна ознайомитись із попередніх дописів на нашому сайті.

Популярні види розсувних дверей: двері-купе, двері-гармошка, двері-книжка

Популярні види розсувних дверей: двері-купе, двері-гармошка, двері-книжка

Переваги та особливості розсувних дверей

Головною перевагою розсувних дверей є їх компактність і можливість раціонально використовувати вільний простір. Розсувним дверям для їх відкриття буде достатньо невеликої ділянки уздовж стіни, звичайнім розпашним дверям потрібно близько 1 квадратного метра площі з внутрішнього або зовнішнього боку ванної кімнати, тому різниця суттєва.

Розсувні двері володіють позитивними якостями:

 • Економлять простір у приміщенні;
 • Хороша вологовідштовхуванність;
 • Широкий вибір різновидів, при якому з’являється можливість експериментувати з дизайном;
 • Можливість вибору якісної фурнітури;
 • Високий рівень безпеки при експлуатації: відсутність довільного захлопування при протязі, неможливість прищемити кінцівки, що дуже важливо, якщо в сім’ї є діти.
 • Розсувні міжкімнатні двері часто оснащуються дзеркалами. Це і зручно і практично, особливо в умовах ванної кімнати.

З недоліків можна відзначити:

 • Відносна недовговічність фурнітури;
 • Не велика товщина дверей, при якій будь-який удар призведе до поломки і заміни однієї з половин;
 • При наявності дітей і скляних вставок, двері можуть стати небезпечними.

Матеріали, з яких виготовляють розсувні двері для ванної кімнати

 • Дерево. Дерев’яний короб з подальшим шпонуванням або обробкою поверхневого шару. Рідше використовуються двері з суцільної деревини, вони більш якісні, надійні і довговічні, але їх вартість вища в декілька разів. При виборі дерев’яних дверей для ванної кімнати особливу увагу слід приділити типу і якістю поверхневої обробки. Підвищена вологість і температурні режими вкрай негативно позначаються на такому покритті як дерево. Без вологозахищеної обробки такі двері прослужить не довго, під впливом вологи пори деревини почнуть розбухати і з часом двері прийде в непридатність;
 • Скло. Скляні двері для ванної кімнати вважається одним з кращих матеріалів завдяки своїм особливостям. Скло не піддається впливу навіть прямому попаданню води, пропускає частину свтла у ванну кімнату і має безліч варіантів оформлення. Не варто лякатися прозорості, повністю прозорі двері зустрічаються досить рідко, ступінь прозорості і стиль оформлення можна підібрати індивідуально відповідно до загального дизайну ванної кімнати;
 • Пластик. Пластикові розсувні двері вважаються бюджетним варіантом, але при правильно підібраному забарвленні можуть добре вписатися і доповнити дизайн. Головною перевагою пластика ПВХ є його низька ціна і гарний опір волозі, що дуже важливо для ванної кімнати.

Важливо! У ванній кімнаті категорично заборонено встановлювати звичайні розсувні міжкімнатні двері. Вони не захищені від впливу вологи і прослужать не довго. Слід використовувати лише такі розсувні двері, що передбачені для встановлення саме у ванних кімнатах.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар