Самостійне встановлення та підключення унітазу до каналізації

Самостійне встановлення та підключення унітазу до каналізації

Далеко не кожен домашній майстер береться за роботу з сантехнікою, особливо, якщо мова йде про такий делікатний предмет, як унітаз. Багато хто вважає цю роботу занадто складною, хоча насправді, нічого особливого, такого, що мало би вимагати якогось високого рівня професіоналізму, в цьому немає. У цій статті, ми розглянемо, як саме здійснюється підключення унітазу до каналізації, які нюанси і тонкощі потрібно знати при виконанні цієї операції, для того, щоб вона пройшла успішно.

Ремонт у санвузлі, як правило, включає в себе не тільки обробку стін, підлоги і стелі, а й заміну сантехніки. Робота по установці кожного сантехнічного приладу повинна виконуватися грамотно, так як неправильний монтаж може привести до появи протікання і інших неприємних моментів, наприклад до появи запахів каналізації у ванній кімнаті.

Щоб не зіткнутися потім з необхідністю переробляти ремонт, варто заздалегідь вивчити питання, що стосуються установки і подальшого підключення унітазу до систем подачі води і каналізації.

Що буде потрібно для встановлення унітазу та підключення до каналізації?

Перш за все, потрібно придбати відповідну модель унітазу. І мова тут йде не про зовнішнє оформлення сантехніки, а про організацію зливу води з самого приладу. Існує три різновиди зливів:

  • Вертикальний.
  • Косий.
  • Горизонтальний.
Унітази з різними варіантами зливу

Унітази з різними варіантами зливу

Порада! Якщо передбачається не перший монтаж унітазу в новобудові, а заміна старої сантехніки, то слід придбати модель, у якої випуск організований так само, як і у старому унітазі. Для того, щоб вибір оптимальної моделі унітазу не створював труднощів, рекомендуємо ознайомитись зі статтею – “Критерії вибору унітазу. Як не помилитися“.

Для підключення до комунікацій, буде потрібно мати таке обладнання:

  • Гофра;
  • Гнучкі шланги для води;
  • Герметик на основі силікону.

З інструменту варто мати під рукою:

  • Болгарку;
  • Перфоратор;
  • Викрутки;
  • Молоток;
  • Ключ розвідний і ключі гайкові.

Методи установки і фіксації на місці унітазу

Перед тим, як приступати до установки унітазу, варто перевірити горизонтальність підлоги. І, якщо буде потрібно, то зробити нову стяжку. Але якщо підлога досить рівна, то можна унітаз встановлювати. Можна використовувати один з трьох прийнятих способів фіксації унітазу:

  • За допомогою довгих шурупів, вкручених в цементну основу підлоги.
  • За допомогою тафти – дошки, яка втоплюється і закріплюється у виїмці підлоги.
  • За допомогою епоксидного клею.

Установка за допомогою тафти

Тафту, ретельно прооліфлену дошку твердих порід, встановлюють в підлогу на місце, призначене для унітазу. Поверх неї наносять шар розчину

Тафту, ретельно прооліфлену дошку твердих порід, встановлюють в підлогу на місце, призначене для унітазу. Поверх неї наносять шар розчину

Це традиційний спосіб монтажу унітазу. Для нього знадобиться тафта, так називається дошка з твердих порід деревини, що монтується під сам унітаз. Її укладають у підлогу під основу унітазу так, щоб вона перебувала врівень з покриттям підлоги або трохи піднімалася над нею.

Для виготовлення тафти використовується міцна деревина – дуб, ясінь, тощо. Перед тим, як вмонтувати дошку на місце, її покривають оліфою, цей матеріал послужить захистом від вогкості. На нижній частині тафти встановлюють анкера, які забезпечують зчеплення дошки з підлогою.

Порада! Найчастіше, в якості таких анкерів використовуються цвяхи, які забиваються в тафту так, щоб вони виступали із зворотного боку на 30 мм. Для установки тафти поглиблення в підлозі заливається цементом, потім в ще незастиглий розчин встановлюється дошка, цвяхами вниз. При установці тафти потрібно стежити, щоб вона розташовувалася на одному рівні з підлогою.

Після того як розчин повністю застигне, можна буде приступати до закріплення унітазу. Робиться це так:

  • Унітаз ставлять на місце, де він повинен стояти, і на дошці відзначають місця кріплення.
  • Потім сантехніку тимчасово відставляють убік, а в намічених точках висвердлюють отвори.
  • Унітаз знову ставлять на місце так, щоб отвори в тафті збіглися з кріпильними отворами в моделі унітазу.
  • Кріплять сантехніку спеціальними анкерами чи дюбелями, вони можуть бути виконані під викрутку або під ключ. Анкера повинні бути разом з прокладками, що запобігають пошкодженню унітазу при затягуванні.

Порада! Дуже важливо не перетягнути анкера, в іншому випадку, унітаз може тріснути в місці кріплення і його залишиться тільки викинути.

Установка унітазу, методом кріплення на дюбеля,  на бетонну або викладену плиткою підлогу

Монтаж унітазу на дюбелі припускає кріплення пристрою безпосередньо в підлогу, без попередньої установки будь-якої конструкції під його основу

Монтаж унітазу на дюбелі припускає кріплення пристрою безпосередньо в підлогу, без попередньої установки будь-якої конструкції під його основу

  • Розмітка місць кріплення робиться описаним вище способом, за допомогою олівця або маркера.
  • Отвори робляться дрилем зі свердлом з побідитовим наконечником, яке підходить для роботи з плиткою та бетоном.
  • В виконані отвори вбиваються дюбеля, після цього проводиться установка і кріплення унітазу.

Порада! Перевагою цього методу є його швидкість, так як не потрібно буде чекати, коли застигне розчин під тафтою.

Кріплення на епоксидний клей

  • Епоксидний клей дозволяє отримати надійне кріплення унітазу до підлоги. Головне, щоб склеювані поверхні (підлога і нижня «підошва» унітазу) були чистими і знежиреними. Якщо поверхня підлоги гладка (наприклад, це глянсова керамічна плитка), то потрібно обробити місце установки корундовим каменем, щоб надати їй шорсткості.
  • Епоксидна смола наноситься на місце кріплення на підлозі шаром 4-5 мм, після чого встановлюють унітаз.

Порада! При використанні цього методу установки, унітазом можна починати користуватися не раніше, ніж через 12 годин, щоб клей встиг застигнути.

Підключення унітазу до системи каналізації

Потрібно зауважити, схема підключення унітазу до каналізації залежить від того, як організовано злив унітазу.

Монтаж унітазу з вертикальним зливом

Каналізація з вертикальним зливом зустрічається в будинках, які в народі називають «сталінки», крім того, цей варіант використовується і в приватному будівництві, так як він дозволяє заощадити площу в санвузлі.

В цьому випадку, схема з’єднання унітазу з системою каналізації дуже проста, так як унітаз встановлюється прямо на розтруб. А щоб запахи каналізації не проникали в дім, для з’єднання використовується гумова манжета.

Як правило, використовується ексцентрикова манжета, яка являє собою два патрубка, які мають зміщені відносно один одного центри. При використанні таких манжет користуватися герметиком необов’язково, так як гумова деталь створює надійне ущільнення.

При виконанні ремонту в будинках старого планування, можна зіткнутися з тим, що випуск каналізаційної труби розташований занадто далеко від стіни. Тобто для того щоб унітаз не опинився розташованим практично впритул до дверей, потрібно шукати модель не просто з вертикальним зливом, а з вертикальним зливом, зміщеним вперед.

Якщо придбана модель унітазу з вертикальним зливом ззаду або навіть з косим зливом, то встановити її буде складніше. Для цього: потрібно придбати коротку трубу з розтрубом і дві кутові, діаметром 110 мм. Із них збирається конструкція у формі букви Z, при цьому, один з кутів повинен бути щільно вставлений в трубу каналізації, а другий розташовувався там, де планується поставити в унітаз. Щоб підняти унітаз на потрібну висоту, використовують цеглу, унітаз встановлюється випуском на розтруб зробленої раніше деталі. Робиться опалубка і заливається бетоном. Після того, як розчин застигне, місце кріплення можна викласти плиткою.

Якщо потрібно встановити унітаз з косим зливом, то для приєднання використовується гофра. Гофрована манжета зручна тим, що вона розтягується і гнеться, тому їй можна надати будь-яку форму.

Порада! Для підключення унітазу до каналізації слід використовувати армовану гофру з нержавіючим покриттям, такий виріб прослужить набагато довше.

При підключенні унітазу до каналізації, будь яким способом, майже завжди використовується гофра

При підключенні унітазу до каналізації, будь якого унітазу, майже завжди використовується гофра

Монтаж унітазу з косим зливом

Такий випуск каналізації використовується в більшість будинків, побудованих після 1960 року. Щоб підключити унітаз до каналізації, застосовують такі методи:

  • Традиційний (для чугунного каналізаційного стояка) – в розтруб каналізації опускається злив унітазу, зазор замазується розчином. При виконанні цієї роботи потрібно стежити, щоб розчин не попадав у стояк.
  • З’єднання виконується за допомогою манжети з гуми, її надягають на патрубок і створюють з’єднання з трубою каналізації. Якщо раніше розтруб був залитий розчином, то його потрібно попередньо очистити від залишків цементу, інакше складно буде забезпечити герметичність з’єднання. У тому випадку, якщо унітаз потрібно змістити від каналізаційної труби, використовується гофра.
  • Підключення унітазу до пластикової каналізації проводиться аналогічно, тільки варіант з заливкою труби цементом виключається, оскільки розчин має погану адгезію до пластика і щільного з’єднання не вийде.

Монтаж унітазу з горизонтальним зливом

Горизонтальне розташування зливу характерне для імпортної сантехніки, вибір такої моделі може бути обумовлений такими причинами:

  • Каналізація в будинку має відповідну розводку.
  • Площа санвузла і його планування дозволяє здійснити установку унітазу на деякій відстані від розтруба каналізаційної труби.

Розводка з горизонтальним зливом у багатоповерхових будинках практично не зустрічається, оскільки потрібно або укладати трубу в штробу в підлозі, а для труби розміром 110 мм це важко, або ховати трубу в короб або інший декоративний елемент.

Для підключення унітазу використовується гофра або манжета. Застосування герметика обов’язкове в обох випадках, оскільки необхідно запобігти не тільки появі запаху, а й протіканню з горизонтально розташованої труби.

Якщо був придбаний унітаз з горизонтальним випуском, а розтруб каналізації розташований вертикально або під кутом, то для з’єднання слід застосовувати гофру або кутник у поєднанні з короткою трубою. З’єднується унітаз з цією трубою за допомогою гумової манжети, а підвищити герметичність з’єднання дозволить використання герметика.

Отже, встановлення та підключення унітазу до каналізації виконується різними способами. Всі вони дозволяють отримати відмінний результат, але тільки в тому випадку, якщо при установці будуть дотримуватися всі тонкощі технології. Для полегшення завдання при заміні унітазу, найкраще купувати аналогічну модель. В цьому випадку, не буде потрібно міняти схему підключення.

А на додаток, відео урок, про самостійне встановлення унітазу:


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар