Сантехніка для ванної: основні види

Сантехніка для ванної: основні види

Якщо ви вважаєте себе цивілізованою людиною, а це так і є, то побутовий комфорт для вас не на останньому місці. Пройшли вже ті часи, коли туалет на вулиці і відсутність елементарного душа було нормою. Зараз сантехніка для ванної відіграє іншу роль – роль повсякденної необхідності.

Напевне, найскладніше в ремонті квартири або будинку – це упорядкувати ванну кімнату. Оскільки, як відомо, це місце – багатофункціональне, ним користуються кожен день всі домочадці, тому доводиться враховувати побажання всіх мешканців  квартири, та ще й намагатися все розставити красиво і правильно як з технічної сторони питання, так і з точки зору дизайну.

У ванній кімнаті повинні стояти кілька основних предметів сантехніки, а також різноманітні допоміжні предмети, які можуть бути, а можуть бути і відсутніми. Отже, з усього різноманіття сантехніки для ванної кімнати можна виділити такі предмети:

  • Ванна, джакузі;
  • Мийка;
  • Раковина, умивальник;
  • Душова кабіна;
  • Унітаз, біде;
  • Змішувач води, водопровідний кран.

Для ванної кімнати підходять майже всі види сантехнічного обладнання, крім мийки – оскільки, це привілей кухні. Біде з унітазом, звичайно ж, будуть доречні тільки при суміщеному санвузлі.

І так, сантехніки багато, з чого почати?

Почнемо з ванни. Це, так би мовити, найголовніша і невід’ємна частина, без якої, напевне, ванна кімната не називалася б ванною кімнатою.

На даний момент, на ринку пропонується велика кількість різноманітних ванн, різних форм, видів, та матеріалів виготовлення. Розглянемо коротко їх:

Ванни бувають:

  • Акрилові. Легкі в установці своїми руками, добре тримають тепло, вимагають акуратного догляду. Саме завдяки властивостям акрилу конфігурація ванн варіюється від прямої до трикутної, з різними ергономічними нішами. Також ванни з акрилу можуть оснащуватися джакузі.
  • Чавунні. Дуже добре утримують тепло, мають твердий шар емалі. Вони більш зносостійкі, ніж акрилові, але і коштують на порядок дорожче. При цьому форма ванни найчастіше стандартна -овальна.
  • Сталеві. Дешевші, ніж чавунні, але більш міцні, ніж акрилові. Тепло тримають погано, тому іноді їх обробляють із зовнішнього боку монтажною піною та іншими утеплювачами.
  • Мармурові або гранітні. Зазвичай при їх виготовленні використовується натуральний або штучний камінь. Після нагрівання довго утримують задану температуру. Така сантехніка для маленької ванній не підійде, так як вона має дуже велику вагу і габарити.
  • Дерев’яні. Скажімо прямо – ванни на любителя. Через специфічне покриття використовувати їх краще тільки для прийняття релаксуючих водних процедур. В цьому випадку вони проявлять себе чудово.
  • Скляні. Також більше данина особливостям смаку та дизайну.

Зверніть увагу!

При установці ванни сантехніка в приміщенні повинна підбиратися під її концепцію, тим самим все обладнання в ванні складатиме одне ціле, а не набір розрізнених предметів.

Мармурові ванни

Мармурові ванни використовуються при відтворенні ексклюзивного дизайну ванної кімнати.

Раковини бувають:

  • Сталеві. Як правило, при їх виготовленні використовується нержавіюча сталь. Іноді на неї наноситься додаткове покриття. Мають різні форми та розміри. При наливанні води достатньо гучні.
  • Керамічні. Найпоширеніший вид раковин для ванної. Різноманітність конфігурації і розмірів дозволяє підібрати виріб з такого матеріалу під будь-який інтер’єр ванної. Але на відміну від сталевих раковин вони більш крихкі, можуть бути пошкоджені ударом твердого предмета.
  • Мармурові. Теж що і ванни – використовуються при відтворенні ексклюзивного дизайну ванної кімнати.
  • Скляні. Також є дизайнерським шиком.
  • Акрилові. Серед цих раковин варто звернути увагу на ті, що вбудовуються в робочу поверхню меблів, так як акрил, на відміну від кераміки, дозволяє створювати більш витончені форми.

Зверніть увагу!

Сантехніка може бути як кольорова, так і біла. Останній варіант найпоширеніший і застосовується переважно у виробах з акрилу, чавуну і сталі.

Душові кабіни бувають:

  • Збірній конструкції. При її монтажі використовуються окремі комплектуючі: піддон, шторки, стінки і дах (при необхідності);
  • Моноблочні. Являють собою вже підігнані один до одного елементи, укладені в один виріб. Легко встановлюються. Бувають різних розмірів.

Зверніть увагу!

Як і вся перерахована сантехніка у ванну кімнату, піддон для душової кабінки виготовляється з різних матеріалів. Однак його може замінити спеціально підготовлене місце у підлозі для душової кабінки.

Унітази і біде бувають:

Найпоширеніший матеріал виготовлення цих виробів – кераміка. Це обумовлено її властивостями відповідати необхідним санітарно-гігієнічним нормам.

За способом установки унітази і біде діляться на:

  • Підлогові;
  • Підвісні.

Зверніть увагу!

Якщо в одній кімнаті доводиться поєднувати функції ванної та туалету, то необхідно потурбуватись про якісну вентиляцію.

Унітаз та раковина

Унітази та раковини, також бувають різних форм та дизайну

Змішувачі води і водопровідні крани

Установка сантехніки у ванній обов’язково включає пристрої для подачі води. Якщо треба подавати тільки холодну або гарячу воду, то це водопровідний кран, а якщо і холодну, і гарячу, змішуючи їх до необхідної температури – то це змішувач.

Коли будете робити ремонт сантехніки у ванній, то обов’язково замініть роздільні крани на один змішувач.

Змішувачі виготовляють з:

  • Латуні. Такі вироби довговічні.
  • Нержавіючих сплавів металу. Підходять в ролі тимчасових недорогих пристосувань.

Змішувачі бувають:

  • З роздільними вентилями подачі води;
  • Одноважільні з картриджем;
  • З електронною системою подачі та регулювання води.

Зверніть увагу!

Коли підбирається сантехніка у ванну кімнату, ви повинні передбачити способи кріплення змішувача: до раковини – через наявний у ній технологічний отвір, або над раковиною (ванною) до стіни.

Зараз на ринку сантехніки досить багато гравців. Щоб не прогадати з покупкою і насолоджуватися прийомом водних процедур краще дивитися в бік європейських компаній, здатних випускати елітну продукцію: Hafa (Швеція), Grohe і Hansgrohe (Німеччина), Jacob Delafon (Франція), RAVAK (Чехія) та інші. Коли встановлена якісна дорога сантехніка – ванна не потребує ремонту ще довгі роки і буде виглядати завжди актуальною. В теж час це додасть позитивних вражень гостям, що відвідують вас.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар