Шторки для ванної кімнати: види, характеристики, встановлення та догляд

Шторки для ванної кімнати: види, характеристики, встановлення та догляд

Імітація душової кабіни за допомогою спеціальних шторок не тільки зручна, але і дуже практична. Якщо ви любите приймати душ, але не хочете, щоб бризки розліталися по всій ванній кімнаті, вам найкраще буде придбати шторки для ванної. Шторки у ванну кімнату, за статистикою виробників, купує кожен другий власник квартири або приватного будинку. Це своєрідний розмежувач простору, за допомогою якого дуже просто влаштувати зручну душову кабінку в самій ванній. Сьогодні ми хотіли б підняти дану тему і приділити їй кілька рядків, так як ще не кожна людина розуміє комфорт подібної шторки, її переваги, а також, не знає, які саме шторки для ванної кімнати існують в продажу.

Навіщо потрібні шторки у ванній?

У першу чергу, для того щоб підвищити зручність і практичність використання душа для кожного мешканця вашого будинку. Якщо у вас немає душової кабінки, ви навряд чи відмовляєте собі в радості освіжитися вранці приємними струменями прохолодного або теплого душу, але при цьому вода розлітається в різні боки і завдає шкоди. Бризки потрапляють на дорогі меблі, дзеркало, електричні прилади, косметику і так далі, приводячи це все в непридатність. А що вже казати, якщо велика кількість води протекла по стіні під ванну або за пральну машину, де висохнути їй самостійно буде дуже складно, і на це знадобиться декілька днів, а за цей час вода спокійно проникне в шов між плиткою і почне свою руйнівну дію на матеріали ремонту та оздоблення. Чи не правда, дуже неприємно?

Але всього цього можна уникнути дуже просто, встановивши у ванній спеціальні шторки, або, як ще кажуть, фіранки для ванної. Крім того, шторки для душу  – це завжди певний обмежувач простору, візуальна перешкода, яка обмежує огляд. Звичайно, кожна людина приймає душ індивідуально, але ми зараз звертаємо увагу саме тих людей, які влаштували в своєму будинку суміщений санвузол, вони-то відмінно розуміють, до чого ми хилимо.

Також, правильно встановлена фіранка у ванній, не допустить обширного поширення пари по приміщенню, що також дуже важливо. Якщо у ванній встановлена витяжка, і вона знаходиться на «території» простору імітованої душової кабінки, то пара буде розповсюджуватися тільки тут, і відразу ж потрапляти у витяжку. Відповідно, вона буде менше йти в решту приміщення ванної кімнати, а значить, не підвищувати до критичного рівня вологість приміщення.

Види фіранок для ванни

Сьогодні ми поговоримо саме про шторки, і трохи оминемо пластикові або скляні дверки, які мало стосуються теми. І, почнемо ми, мабуть, з найпростіших і затребуваних.

Шторки для ванної з поліестеру

Поліестер є щільним і міцним матеріалом з високими водовідштовхувальними властивостями. Він відмінно підходить для ванних кімнат, оскільки піддається обробці та очищенню, нанесенню різноманітних малюнків, не мнеться і не стирається, не линяє та не боїться перепадів температури.

Але, обов’язково пам’ятайте, що поліестер не можна прати в машинці і сушити, гладити праскою з температурою вище 140-150 градусів.

Цілком реально вибрати з пропозицій, які запропоновані у магазинах і незвичайні шторки для ванної з поліестеру, які будуть не просто однотипними, а з яскравим і багатим малюнком, певної форми або навіть текстури. Тому, якщо ви хочете прикрасити ванну або навіть доповнити її, то можете не переживати, шторки з поліестеру вам в цьому тільки допоможуть.

Шторки для ванної з ПВХ

Популярні та досить якісні шторки, пропозиція яких на ринку значно полегшує вибір подібного товару. Можна відзначити, що це соціальні шторки для ванної, оскільки вони відрізняються досить низькою вартістю і дозволити їх собі може кожен бажаючий.

Серед асортименту наявні і прозорі шторки для ванної з ПВХ, і навіть нестандартні шторки для ванної, так як працювати з полівінілхлоридом досить просто і наносити на нього різноманітні зображення для профі зовсім не проблема.

Шторки ПВХ відмінно поводяться у вологому середовищі, не реагують на гарячий пар і постійне потрапляння струменів води, нейтрально ставляться до перепадів температур. Але, є і кілька досить істотних мінусів у даного виду фіранок для ванної – швидке забруднення і невеликий термін експлуатації.

Зараз існує великий вибір різноманітних шторок для ванної, які підкреслять стиль вашої ванної кімнати

Зараз існує великий вибір різноманітних шторок для ванної, які підкреслять стиль вашої ванної кімнати

Інші шторки для ванної

Насправді, ринок зараз переповнений різноманітними пропозиціями від виробників, які намагаються зайняти свою нішу будь-яким способом. Тому, в асортименті є вінілові шторки для ванної, полівінілацетатні шторки (із замінників ПВХ), і навіть тканинні шторки для ванної та текстильні шторки для ванної, які взагалі не підходять для вологого середовища.

Звичайно, є й інший вид фіранок з текстилю, які використовуються для оформлення вікон у ванній кімнаті, але вони ніяк не можуть бути застосовані для імітації та обмеження душового простору.

Як повісити фіранку у ванній?

Крім того, що ви купите красиві шторки для ванної кімнати, підберете їх в стиль і наблизите до загального інтер’єру, необхідно ще й правильно повісити шторки. Зробити це дуже просто, варто тільки прочитати інструкцію, дізнатися про алгоритм дій на місці покупки, або ж, прислухатися до наших порад.

  • У першу чергу, під час покупки шторки, ви повинні точно знати розмір, щоб вона точно підійшла для установки у вашій ванній.
  • Далі, необхідно перевірити комплектацію набору шторки, які зараз дуже рідко продаються окремо. Це штанга для шторки у ванній, спеціальні кільця і, природно, сама фіранка з люверсами для навісу на кільця.
  • Коли комплект перевірений, ви оплатили покупку та привезли її додому, можна приступати до так званого монтажу шторки у ванній.
  • Якщо тримач для шторки у ванній статичний, тобто не розкладний і не пружинного типу, то вам доведеться вішати його за допомогою деяких інструментів.
  • Виберіть висоту установки, просверліть в стіні отвори для кріплення шторки, одягніть на тримач шторки у ванній кільця і, далі, просто навісьте на кільця фіранку, одягаючи на них люверси (металеві або пластикові обмежувачі отворів в завіски).
  • Все, фіранка на місці, можна користуватися !!!

Але, є й спосіб трохи простіший, без свердління, якщо, звичайно, ви купуєте фіранку для ванної, в комплекті якої йде штанга для шторки на пружині. Все, що необхідно буде зробити для її установки, це зібрати дві частини штанги в одну, скрутивши їх по різьбі, і встановити між протилежними стінами.

Для цього необхідно надіти кільця для навішування шторки на штангу, уперти штангу в одну стіну, трохи здавити пружину і уперти другу сторону штанги в протилежну стіну.

Після, тільки відрегулювати висоту і рівень штанги, акуратно пересуваючи її краю по стіні, і навісити фіранку за допомогою кілець і люверсів шторки.

Якщо ж вам необхідно встановити фіранку для кутової ванни, доведеться скористатися першим способом, так як штангу просто уперти в протилежні стіни просто не вийде.

В даному випадку, тримач шторки закріплюється на сусідніх стінах, а далі на нього навішується фіранка для кутової ванни.

Повісити шторки просто, варто тільки прочитати інструкцію, дізнатися про алгоритм дій на місці покупки, або ж, прислухатися до наших порад

Повісити шторки просто, варто тільки прочитати інструкцію, дізнатися про алгоритм дій на місці покупки, або ж, прислухатися до наших порад

Догляд за шторками у ванній

Вибравши і встановивши шторки у ванній кімнаті, ви отримали практичне рішення використання ванної у вигляді душової кабінки. Це, звичайно, дуже добре, але варто не забувати приділяти час і догляду за фіранками, інакше ваше щастя може скоро закінчитися, оскільки вони швидко прийдуть в непридатність при неправильному використанні.

  • Шторки у ванній слід добре просушувати після кожного використання (після кожного прийняття душу). Для цього їх не варто відразу збирати по штанзі, нехай залишаться в розтягнутому положенні на певний час, можна тільки трохи відкрити шторки, щоб за ними не збирався пар, і вологість у ванній швидше знизилася.
  • Далі, звернути увагу слід і на чистку фіранок. Через деякий час їх потрібно чистити або прати. Робити це необхідно щадними засобами, бажано вручну.
  • Щоб шторки не м’ялися, їх не варто сильно терти при пранні або чищенні, не варто і викручувати.
  • Сушити шторки можна безпосередньо на місці, у ванній, відразу після прання повісивши на штангу і розтягнувши в робоче положення.

В принципі, тепер вам залишилося тільки реалізувати задуманий план і далі використовувати шторки в своє задоволення.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар