Шторки кутові для ванної: які бувають?

Шторка кутова для ванної

Шторки для ванної увійшли в життя людей досить давно і стали атрибутом у кожному будинку, і пряме своє призначення – захист предметів інтер’єру від крапель вологи – вони виконують на відмінно. Можна сказати навіть більше, адже саме завдяки ним людина, що виходить з ванної не ступає по мокрій підлозі, що, крім неприємних відчуттів, може мати ще й негативні наслідки, так як сучасна ванна обладнана великою кількістю електричних приладів. Якщо звичайні м’які шторки з різних водонепроникних матеріалів чомусь не підходять – є відмінне рішення, жорсткі душові шторки.

Причому для деяких схем розташування сантехприладів підійде тільки шторка для ванної кутова. Які вони бувають і як влаштовані – далі у цій статті.

Зупинитися на варіанті з жорсткими шторками, наприклад пластиковими шторками для ванної, домовласників можуть спонукати різні мотиви. Найбільш поширений з них – небажання або неможливість замінити або поєднати з ванною звичайну душову кабіну.

Створити варіант «два в одному» дозволяють якраз душові шторки для ванної. Особливо популярні  ванни з кутовими шторками. При цьому обладнуються додатковими панелями і дверцятами як ванни, спеціально розраховані для монтажу на стику стін, так і звичайні, прямокутної форми, для тих випадків, коли один із торців не примикає до стіни приміщення.

Відповідно, і конфігурацій комплектів шторок існує досить багато, під потреби власників сантехніки будь-яких типів.

Порада!

При виборі шторок слід обов’язково врахувати розташування змішувача, і особливо – місце кріплення душової головки. В деяких випадках для визначення напрямку струменя і бризок, можливо, варто навіть навмисно пролити трохи води на підлогу, включивши душ в зафіксованому положенні, щоб уникнути подібної проблеми в подальшому.

В яких випадках установка кутової шторки буде самим практичним рішенням?

Це:

  • Високе розташування кронштейна душової насадки, особливо – на стіні по подовжньому бортику ванни
  • Пристрій гідробоксу
  • Використання змішувача з каскадним виливом («ефект водоспаду»)

Причому, якщо в першому випадку худо-бідно може спрацювати і шторка з м’якого матеріалу, то в останніх двох – її застосування практично не підходить. Вона в змозі захистити від бризок, але серйозного напору не витримає.

Вдобавок, кріплення такої шторки на криволінійному карнизі не завжди надійне і зручне, хоча такі конструкції й існують. Як правило, вони вимагають підвісного кріплення.

Жорсткі шторки роблять з:

  • Загартованого скла
  • Світлопропускаючого пластику
  • Полікарбонату

При цьому поверхня може бути гладкою або рифленою, бути матовою, мати малюнок або різні плівкові покриття.

Важлива інформація!

В плані збереження зовнішнього вигляду оптимальним матеріалом вважається гладке загартоване скло. Однак слід пам’ятати, що при необережному поводженні, в результаті удару воно може досить легко розбитися. Його заміна, особливо в криволінійних шторках, досить проблематично і обійдеться недешево.

Прямокутна ванна з кутовою шторкою

Прямокутна ванна з кутовою шторкою

Конструкція кутової шторки

Конструктивно кутова ванна з шторками може мати рухливі деталі:

  • По криволінійному бортику (для кутових ванн)
  • По подовжньому бортику (для прямокутних ванн)
  • По торцевому бортику (для прямокутних ванн)
  • З огородженням тільки душової зони (існують стаціонарні шторки і конструкції з дверцями для всіх типів ванн)

За принципом роботи рухомих елементів шторки можуть бути:

  • Зсувними («купе») – підійдуть для будь-якого типу ванн, найслабший елемент конструкції – ролики дверцят, на них слід звертати особливу увагу при покупці. Зсувними можуть бути як усі панелі, так і одна або дві з них.
  • Стаціонарні – можуть мати внутрішнє, зовнішнє або універсальне відкривання. Зазвичай використовуються у ванних великої площі. Дверцята можуть поєднуватися зі стаціонарними панелями. Слід звернути увагу на наявність шлейфового ущільнювача, який закриває щілину між низом дверцят і бортиком ванни.
  • Складними («гармошка») – в складеному стані займають небагато місця, відкриваючи весь бортик ванної за місцем установки. Не підходять для тих ванн, де змішувач вмонтований у стіну і заважає складанню шторки.

При установці на прямокутні ванні, як правило, монтуються на поздовжній бортик і з торця доповнюються стаціонарної панеллю.

Залежно від конкретної моделі всі види конструкцій можуть мати різну кількість елементів, стаціонарних панелей і дверцят (від 1 до 5). Вибирати складні дверцята з кількістю елементів більше трьох не рекомендується, так як вони дають підвищене навантаження на елементи кріплення до стіни.

Порада!

Особливу увагу вибору того, як буде влаштована кутова ванна зі шторкою, слід приділити тим домовласникам, які планують використовувати змішувач одночасно і для користування раковиною. Не всі види шторок дозволяють це зробити.

Існують і модифікації шторок для асиметричних ванн, що мають різні розміри бортиків. В таких випадках, як правило, дверцята тієї чи іншої конструкції поєднуються зі стаціонарними панелями.

В цілому ж можна обладнати кутові ванни зі шторками можна практично для будь-якого розміру приміщення і геометрії сантехприладів. Головне – врахувати всі нюанси конкретного виду шторок та їх придатність для інтер’єру даної ванній. І тоді можна без проблем влаштувати без особливих витрат і капітальних перебудов і гідробокс, і домашній водоспад.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар