Скляна раковина та її особливості

Скляна раковина та її особливості

Поступово раковини з кераміки, каменю, граніту або композитних матеріалів стають буденними. Однак, виробники не стоять на місці і запропонували ще одну новинку – раковини зі скла. Цей матеріал завжди асоціювався з неміцністю і крихкістю, проте сучасні технології спростували цей стереотип, в результаті скляна раковина-чаша не поступається міцністю аналогічній керамічній сантехніці. У цій публікації поговоримо про раковини зі скла, якими вони бувають, про їх переваги та недоліки, а також про правила експлуатації скляної сантехніки.

Особливості скляних умивальників

Завдяки спеціальному склу, в яке при виготовленні додаються певні компоненти й застосуванню технології загартовування, виріб має виняткову міцність. При цьому товщина стінок становить не менше 15 мм, що також впливає на міцність виробу.

Шви скляних раковин під час виготовлення піддаються спеціальній обробці та запайці, в результаті чого на корпусі сантехніки вони абсолютно непомітні. Поверхня виходить гладкою і рівною, а краї закруглені та відшліфовані, щоб об них не можна було порізатися.

За способом монтажу такі умивальники бувають трьох типів:

  • Консольного типу,
  • На опорі;
  • Кутового типу.

Кожен тип виробу володіє певними перевагами. Приміром, умивальник у вигляді чаші на підставці стане справжньою прикрасою у ванній кімнаті.

Порада! Скляні умивальник консольного типу є відмінним варіантом для малогабаритної ванни. Вони кріпляться безпосередньо до стіни, в якій необхідно зробити отвір лише під змішувач. У результаті така сантехніка здатна візуально розширювати простір.

Умивальники зі скла відрізняються достатньою міцністю

Умивальники зі скла відрізняються достатньою міцністю

Переваги скляних умивальників

Крім візуальних якостей, скляні умивальники володіють наступними перевагами:

  • Скло не гниє;
  • Не горить;
  • Скло не піддається впливу грибків та мікроорганізмів;
  • Не схильне до корозійних процесів;
  • Скло здатне витримувати перепади температур;
  • Ціна на цю сантехніку цілком доступна;
  • Якщо дотримуватися простих правил експлуатації, то раковина може радувати своїм виглядом протягом багатьох років;
  • Раковина зі скла є монолітною конструкцією, яка не має тріщин і мікропор, які можуть забруднюватися і псувати зовнішній вигляд сантехніки.

Таким чином, поняття раковина і скло є цілком сумісними. Про це свідчить зростаюча популярність такої сантехніки.

Недоліки скляних раковин

Недоліків у цих виробів зовсім не багато, однак, для об’єктивності про них не можна не згадати:

  • Скляні умивальники не підійдуть людям, які не звикли щодня своїми руками наводити чистоту, оскільки вони вимагають щоденного догляду.
  • У багатьох власників квартир ванні кімнати мають скромні розміри, в результаті чого тумбочки під умивальниками обладнані під зберігання різних побутових дрібниць. Прозора раковина не приховує все, що зберігається в такий міні-коморі. В результаті вид виходить аж ніяк не презентабельним.

Ось, мабуть, і все, що можна сказати про недоліки.

Скляні раковини володіють рядом беззаперечних переваг порівняно з їх фарфоровими аналогами

Скляні раковини володіють рядом беззаперечних переваг порівняно з їх фарфоровими аналогами

Дизайн раковин зі скла

Скляні умивальники відрізняються різноманітністю дизайну. Залежно від індивідуальних переваг, можна придбати виріб будь-якого кольору, конфігурації і форми.

Наприклад, раковина для ванної кімнати може бути прямокутна, овальна або мати якусь іншу форму. Пігментація досягається за рахунок додавання барвників до складу скла при виготовленні.

Існують вироби з різними типами поверхні:

  • Матовою,
  • Глянсовою;
  • Прозорою.

При цьому на корпус може бути нанесено суцільний або локальний малюнок. Так як забарвлюється зовнішня поверхня, виключається вицвітання малюнка і його стирання в результаті постійної експлуатації.

Завдяки цьому, скляний умивальник може вписатися в будь-який інтер’єр ванної кімнати, наприклад, якщо хочеться розкоші, то можна вибрати раковину з позолоченими вставками.

Звичайно ж, можна підібрати найбільш відповідний розмір виробу або придбати самий традиційний – 40x25x10 см.

Примітним фактом є те, що скляні раковини робляться вручну. В результаті кожен окремо взятий виріб є ексклюзивним. Зокрема, унікальними будуть штрихи, колірні рішення та відтінки.

В цілому, скляні умивальники здаються візуально легкими, тому інтер’єр, в якому присутній цей виріб, сприймається більш стильним і елегантним. Самі ж вироби виглядають як твори мистецтва.

Порада! Вибираючи форму виробу у вигляді чаші або асиметричного каскаду, слід мати на увазі, що виглядають вони більш елегантно, але при цьому менш практичні, ніж традиційні форми.

Скляна раковина з матовою поверхнею

Скляна раковина з матовою поверхнею

Правила експлуатації скляної сантехніки

Незважаючи на всю заявлену міцність скляних раковин, при поводженні з ними необхідно дотримуватися певної обережності.

Інструкція з експлуатації виглядає наступним чином:

  • Не можна допускати падіння металевих предметів на раковину, так як це може призвести до псування сантехніки.
  • Не можна допускати точковий вплив на корпус виробу. Скляні раковини добре витримують навантаження на всю площу, однак, від локального натиску вони лопаються і перетворюються на осколки.
  • Слід приділяти особливу увагу догляду за сантехнікою. Не можна використовувати миючі та чистячі засоби, які містять абразивні речовини, так як вони можуть подряпати виріб і тим самим зіпсувати його зовнішній вигляд.
  • Крім того, як уже було сказано вище, необхідно щодня мити умивальник, щоб не допустити вапнякового нальоту і мильних розводів, які псують естетику виробів.

Висновок

Ознайомившись з особливостями скляних раковин, можна з упевненістю сказати, що це не лише модний елемент, але і зручний і практичний сантехнічний прилад. За своїми експлуатаційними властивостями вони не поступаються виробам з більш традиційних матеріалів, а в чомусь навіть перевершують їх.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар