Скляні двері для ванної кімнати: сучасні тенденції

Скляні двері для ванної кімнати: сучасні тенденції

Двері для ванних кімнат традиційно виготовляються з дерева. Але деревина у вологому середовищі, яким і є приміщення ванної, прослужить не довго. Та й дизайн дерев’яних дверей залишає бажати кращого. Метал також не підходить для ванних унаслідок все тієї ж вологості, в результаті чого він швидко піддається дії корозії. Навіть пластик, за деякий час втрачає свій первісний вигляд і міцність. Тому в даний час розвивається тенденція встановлювати скляні двері для ванної як розсувні так і розпашні. Мода на скляні двері прийшла в Україну із західних країн, де вже протягом десятиліть квартири обладнуються саме такими дверима. Тому, у цій статті ми поговоримо саме про скляні двері у ванну кімнати, які вони бувають, їх переваги та недоліки, а також, про те, як доглядати за такими дверима.

Переваги та недоліки скляних дверей

Незалежно від форми і конструкції скляні двері, від дверей з інших матеріалів, відрізняються наступними характеристиками:

  • Екологічна чистота матеріалу;
  • Стійкість до вологи і грибків;
  • Довговічність;
  • Завдяки міцності матеріалу мають меншу об’ємність;
  • Візуально розширюють простір як ванної кімнати, так і суміжного приміщення;
  • Легкий і простий догляд;
  • Можливість виготовлення криволінійних форм;
  • Естетичний вигляд;
  • Великий вибір дизайну.

Двері для туалету та ванної зі скла, якщо вони розташовані поруч, можуть стати не тільки додатковим дизайнерським рішенням розширити візуально коридор або передпокій, які зазвичай в наших квартирах невеликих розмірів, але й своєрідною прикрасою цих приміщень.

Якщо когось бентежить сам матеріал дверей через його прозорість, то сучасні технології дозволяють робити скло напівпрозорим або зовсім непрозорим.

Усунути прозорість скла можна різними способами:

  • Обробити скло піскоструминними апаратами;
  • Нанести на нього малюнки спеціальними водостійкими фарбами;
  • Обклеїти різними плівками;
  • Напилити матеріали, що імітують золото і срібло;
  • Зробити вставки з різнокольорових шматків на зразок вітражів;
  • Ф’юзинг – виготовлення вітража без напрямних вставок методом розплавлення скла різних кольорів і подальшої їх сполуки.
Матові скляні двері у ванну кімнату

Матові скляні двері у ванну кімнату

Сучасні двері скляні у ванну мають підвищену міцність, оскільки виготовляються із загартованого скла. Крім цього, двері можуть додатково посилюватиметься броньованими плівками. Така плівка витримує численні удари значної сили та потужності, розподіляючи рівномірно по склу силу удару і оберігаючи його від утворення мікротріщин. Броньовані плівки випускаються різної товщини і виду, від чого залежить і міцність скла укріпленого такою плівкою.

Технологія «триплекс», що використовується при виготовлення скла для дверей, не дозволяє осколкам розлітатися при ударі на всі боки, що створює додатковий захист для оточуючих. Всі осколки залишаються на спеціальній плівці, вбудованій у структуру скла. Триплекс відрізняється підвищеною міцністю в порівнянні зі звичайним загартованим склом. Тому фахівці радять перш, ніж купувати скляні двері у ванну кімнату, дізнатися за якою технологією вони виготовлялися.

Як бачите, скляні двері відповідають усім сучасним вимогам, що ставляться до подібних конструкцій.

Єдиний їхній недолік, який легко усувається – це осідання конденсату на їх поверхні після прийняття ванни або душу.

Уникнути цього можна, якщо використовувати примусову систему вентиляції або відкривати двері ванної після того, як закінчена процедура миття. Волога, що утворилася внаслідок випаровування гарячої води, природним чином зникне.

Не рекомендується витирати конденсат на поверхні скляних дверей серветками або рушниками, щоб уникнути появи розводів на склі. Можна використовувати тільки серветки, спеціально призначені для таких цілей. А щоб назавжди забути про конденсат, існує альтернативний варіант – установка дверей зі скла з антиплаковим покриттям, яке позбавить вас вологи на дверях. Але вартість такого покриття досить висока.

Скляні двері у ванну кімнату бутуть органічно доповнювати загальний дизайн всього помешкання

Скляні двері у ванну кімнату бутуть органічно доповнювати загальний дизайн всього помешкання

Різновиди скляних дверей

По конструкції скляні двері можуть бути:

  • Розпашними, з однією або двома стулками, однакового або різного розміру по ширині;
  • Маятникові двері – коли стулка або стулки відкриваються у будь-яку сторону;
  • Зсувні – коли стулка закріплена на верхній і нижній направляючих, а відкривання або закривання відбувається за допомогою роликів зверху і знизу дверей;
  • Розсувні – принцип роботи, як і у зсувних дверей, але відкочуються дві стулки у різні боки.

Незалежно від конструкції, двері можуть мати плоску форму або криволінійну. Криволінійні двері називають ще радіусними дверима, оскільки їх форма закруглена. Такі двері відмінно підходять для різних за своєю геометрії ванних кімнат.

Скляні двері у ванну кімнату виготовляються за таким же типовими розмірам, як і всі інші міжкімнатні двері, за винятком розмірів дверної коробки.

Слід знати, що скляні двері не мають традиційної дверної коробки. Їх кріплення відбувається безпосередньо до стін, але всі інші елементи фурнітури – замки, засувки, ручки та інше, такої ж конструкції, як і в дверях інших видів. Однак, гарантією надійності кріплення скляних дверей до стіни є використання фурнітури від виробника дверей.

Скляні двері чудово поєднується в дизайні з наявністю у ванній великої кількості хромованих елементів – кранів, рушникосушок, душових стояків, поличок та інших аксесуарів, створюючи свій стиль скла і металу (хай-тек).

Розсувні двері зі скла виглядають досить стильно

Розсувні двері зі скла виглядають досить стильно

Але скло може гармонійно поєднуватися і з іншими матеріалами, що використовуються в інтер’єрі приміщень – каменем, текстилем, шкірою, натуральним деревом та іншими. Якщо у ванній є шторки для ванни зі скла або душова кабіна зі скляними дверцятами, то скляні двері у ванну допоможе створити завершену композицію у єдиному стилі.

Якщо ви виберете матові скляні двері для ванної, то, крім того, що вони вирішують певні дизайнерські питання, вони ще є додатковим джерелом світла, дозволяючи економити частинку фінансових витрат на освітлення. Крім цього, двері, що пропускають хоч трохи світла, допомагають впоратися з такою фобією, як страх закритого приміщення, який притаманний багатьом маленьким дітям і деяким дорослим.

Цілком зрозуміло, що скляні двері за своєю вартістю стоять на порядок вище, ніж всі інші. Але мати скляні двері з унікальним дизайном, виготовлені на замовлення – це доказ вашого добробуту і художнього смаку. Ціна скляних дверей для ванної залежить від багатьох факторів – конструкції, кольору, дизайну, фурнітури, розмірів та іншого.

Догляд за скляними дверима

Оскільки двері кріпляться за допомогою механізмів, виготовлених з металу, то слід періодично змащувати дверні петлі, ролики та інші рухливі металеві елементи, запобігаючи тим самим утворення на них корозії.

Скляну поверхню дверей рекомендується обробляти один чи два рази на місяць спеціальними миючими препаратами. Деякі з них вимагається змивати водою, деякі випаровуються природним чином. Хромовані деталі також потребують періодичного чищення. Але не рекомендується проводити їх чистку тими ж препаратами, що і скляні поверхні, оскільки в них можуть міститися речовини, що викликають псування хромованих виробів.

Якщо скляні двері декоровані фарбами або іншими матеріалами, то чистку та догляд за такими дверима здійснюється згідно інструкції виробника.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар