Сталеві ванни: переваги та недоліки

Сталеві ванни: переваги та недоліки

Продавці сантехніки часто переконують покупців у вигідності покупки сталевої ванни, згадуючи лише її переваги (ціна, легка вага, тощо). Створюється враження, що недоліків у неї немає. Однак позитивні якості сталевої ванни ані скільки не перекривають її мінусів. Але, якщо мова йде про бюджетний ремонт ванної кімнати, то звичайно, вартує придивитись і до сталевих ванн, оскільки, завдяки сучасним технологіям, майже всі недоліки такого сантехнічного приладу можна усунути. Отже, давайте з’ясуємо всі переваги та недоліки сталевих ванн.

Як виготовляються сталеві ванни

Сталь – це метал, що володіє достатньою міцністю і високою теплопровідністю. Сьогодні сталеві ванни виробляються з листового металу товщиною 1,6-3,5 мм. методом штампування.

Виготовлення сталевої ванни проходить у кілька етапів.

  • Сталевий лист подається по транспортеру – в гідравлічний прес великої потужності (1500 тонн), де відбувається витягування ванни.
  • Під час другого етапу обрізаються надлишки на верхній частині ванн і підгинаються края.
  • На наступному етапі пробиваються верхній і нижній отвір для зливу і переливу, борти загинаються всередину.
  • Після штампування всі вироби проходять попередню обробку (очищення, сушіння).
  • Далі ванну в декілька шарів покривають емаллю, що являє собою тонке й міцне склоподібне покриття, яке наплавляється на поверхню металу. Шар емалі в сталевій ванні значно тонше, ніж на чавунних ваннах.
  • Зовні ванну покривають також тонким шаром емалі, щоб забезпечити корозійну стійкість.

Довгий час сталеві ванни залишалися практично єдиною альтернативою ваннам з чавуну. Тому їх часто порівнюють одну з одною.

Стандартні варіанти сталевих ванн

Стандартні варіанти сталевих ванн

Переваги сталевих ванн

В основному, у мережі Інтернет, можна прочитати лише про недоліки сталевих ванн, але вони володіють і рядом переваг.

  • Головна перевага сталевих ванн – це їхня низька вартість і легка вага. Вони важать у 4 рази менше, ніж їх чавунні аналоги. А вага є вагомим аргументом, якщо покупець живе на верхньому поверсі. Крім того, завдяки невеликій вазі, вони придатні для установки в старих будинках, де навантаження на перекриття обмежені.
  • Сталева ванна дуже швидко нагрівається, що є важливим плюсом, якщо є діти.
  • Крім низької ціни, сталева ванна відрізняється і високою гігієнічністю. Її емалеве покриття майже не містить пор, тому на її поверхні нічого не накопичується, а регулярне чищення допомагає легко позбавлятися від забруднень. У якісних ваннах емаль ніколи не відшаровується, тому що емалювання проходить при високих температурах у спеціальних печах.
  • Сталева ванна з часом не втратить свого первісного блиску і білизни. Сталь є дуже пластичним матеріалом, а це надихає дизайнерів на сміливі і несподівані рішення.
  • Можна знайти багато варіантів дизайну сталевої ванни: з посадковим місцем на одну людину або двох, низьким чи високим кутом в підйомі бортиків, ширина коливається в межах 50-110 см., тощо. Будь-який покупець серед сталевих ванн знайде саме ту, яка підійде йому за формою і рівнем комфорту, таку, що ергономічно впишеться у ванну кімнату. Навіть якщо ви шукаєте ванну з нестандартними розмірами, то швидше відшукаєте її серед сталевих ванн, ніж серед інших видів. Крім того, такі ванни представлені і стандартними розмірами. Їх середня глибина майже півметра.
  • Крім того, сталева ванна дуже проста в монтажі: її можна встановити як окремо, так і вмонтувати у будь яку основу.

Недоліки сталевих ванн.

  • Якщо стінки у сталевої ванни дуже тонкі, то з часом при навантаженні вони можуть піддаватися деформації, що призведе до відколів і тріщин на емалі. А адже саме тонкостінні ванни продаються за найнижчою ціною і становлять більшість на ринку. Сталеві ванни з більш товстими стінками, при яких деформація практично неможлива, вартують на порядок вище. Фахівці радять вибирати ванну з товщиною стінок не менше 3 мм. Такі ванни прослужать довше, зберігши свою форму і досконалий зовнішній вигляд.
  • У такій ванні при тривалому купанні доведеться постійно додавати гарячу воду, оскільки вона погано утримує тепло, і вода швидко в ній остигає. Процес остигання відбувається тим швидше, чим тонші стінки сталевої ванни.
  • Неприємним мінусом такої ванни, який може створити дискомфорт, є наявність гучного шуму при наповненні її водою. Деякі виробники хоч і намагаються боротися з ним, закріплюючи різні шумоізолюючі прокладки під дном і зовні ванни, але це тільки частково вирішує їх проблему.
  • Крім того, сталеві ванни вимагають обов’язкового заземлення.
  • Для чистки таких ванн не можна використовувати чистячі порошки, інакше вони можуть пошкодити емаль.
  • Головним недоліком невеликої ваги сталевої ванни є її нестійкість. Її можна відчути, якщо встати ногами в порожню ванну. Особливо це помітно в тонкостінних моделях. Чавунна ванна, наприклад, в таких випадках нерухома. Тому, вибираючи сталеву ванну, орієнтуйтеся на більшу вагу. Ванна з великою вагою прослужить довше, зберігши свій первісний бездоганний вигляд.
Також бувають сталеві ванни різних форм і нестандартних розмірів

Також бувають сталеві ванни різних форм і нестандартних розмірів

Як самостійно зробити шумоізоляцію ванни зі сталі

Шумоізоляція сталевих ванн передбачена найчастіше у іноземних виробників, і то не у всіх. Тому покупцям доводиться самостійно про це дбати, використовуючи такі матеріали, як монтажна піна, технічна пробка і спінений поліетилен.

Дуже добре з роллю шумоізолятора справляється монтажна піна. Для цього необхідно виконати декілька простих дій:

  • Ванна перевертається верх дном, закріплюють ніжки і будівельним скотчем обклеюють місця, де буде під’єднуватися система каналізації.
  • Поверхню знежирюють ацетоном і наносять у вигляді сітки клейовий склад, схожий на «рідкі цвяхи».
  • Потім наносять монтажну піну, починаючи з краю і піднімаючись вгору до дна. Цей процес виконують у декілька шарів, даючи кожному з них висохнути.

Технічна пробка є класикою будівельних робіт, і відрізняється екологічною безпекою і вологостійкістю, їй не страшний вогонь. Єдиним недоліком такого методу, як втім, і метод з монтажною піною, є непривабливий зовнішній вигляд ванни. Але його можна закрити екраном для ванни.

Для звукоізоляції краще вибирати технічну пробку в рулонах. Обклеюють ванну пробкою по інструкції на упаковці.

Поліетилен є не тільки хорошим звукоізолятором, але так само і гідроізолятором. Для зменшення шуму сталевої ванни достатньо придбати звичайні мати або рулонний поліетилен на клейових основах. Крім того, завдяки особливостям будови, він здатен довго зберігати тепло, що вирішує ще одну проблему сталевої ванни.

Можна просто купити підставку для ванни з полістирола (схожий на пінопласт) і забути про проблеми з шумом.

Самостійна шумоізоляція сталевої ванни

Самостійна шумоізоляція сталевої ванни

Ціни і виробники.

Вартість сталевої ванни залежить, в основному, від товщини сталевого листа, з якого вона виготовляється. Саме від товщини листа залежить і якість кінцевого продукту – ванни.

Також впливає на кінцеву вартість:

  • Розмір. Чим більша ванна, тим вище ціна.
  • Дизайн. Звичайної форми ванна буде коштувати дешевше, ніж нестандартної.
  • Колірна гамма ванни. Ціна білої ванни нижча, ніж кольорової.
  • Наявність додаткових елементів (підголовники, ручки та інші). Чим більше ванна буде наближена до анатомічних форм людини, тим вище на неї буде ціна.
  • Виробник (країна, бренд). Найнадійнішими виробниками вважаються DUSCHOLUX, HOESCH, GALATEA (Німеччина), ALBATROS, TEUCO, GUZZINI, JACUZZI (Італія), JACUZZI, TEUCO (Італія).

У середньому ж вартість сталевої ванни коливається в межах від 130 до 500 доларів.

Якщо Ви все таки вирішите зупинити свій вибір на ванні зі сталі, то при покупці обов’язково звертайте увагу на товщину стінок. Так само не варто забувати, що ванна повинна гармонійно вписуватися в інтер’єр кімнати.

А на додачу, пропонуємо переглянути відео, про порівняння сталевої та акрилової ванни:


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар