Стеля з гіпсокартону у ванній кімнаті: поради щодо вибору дизайну та монтажу

Стеля у ванній з гіпсокартону

Про те, що гіпсокартон є одним з найбільш практичних матеріалів для оздоблення стелі, сьогодні знають всі. Однак багато хто помилково вважає, що цей спосіб оздоблення варто застосовувати тільки для жилих приміщень – віталень, спалень, їдалень, тощо. Насправді, це не так. Наприклад, чому б не зробити стелю у ванній кімнаті з гіпсокартону? Цей варіант ремонту дуже практичний, зручний і довговічний, просто потрібно дотримуватися деяких тонкощів монтажу.

Ванна кімната – це, мабуть, саме складне приміщення в будинку в плані підбору оздоблювальних матеріалів. Справа в тому, що тут специфічний мікроклімат – постійні перепади вологості і температури. Тому і матеріали оздоблення слід підбирати такі, які можуть витримати такі специфічні умови.

Здавалося б, гіпсокартонні стелі у ванній кімнаті – не самий найкращий варіант, адже цей матеріал гігроскопічний і жолобиться під дією води. Але якщо взяти для ремонту спеціальний вологостійкий гіпсокартон, то покриття стелі буде довго служити та милувати око господарів.

Плюси використання гіпсокартону для ремонту ванної кімнати

Гіпсокартон – це екологічно чистий матеріал, в середині якого знаходиться гіпсова основа, покрита з двох сторін картоном підвищеної щільності. Ось список переваг цього матеріалу:

 • Натуральність. У складі матеріалу виключно природні складові – гіпс, картон. Для додання вологостійкості матеріалу в гіпсову масу додають невелику кількість пластифікаторів, що знижують гігроскопічність матеріалу, а також використовують спеціальні просочення для картону.
 • Вогнестійкість. Матеріал не відрізняється горючістью, тому є безпечним з точки зору пожежної охорони.
 • Гіпсокартон – це матеріал, з якого можна конструювати стелі будь-якої форми, у тому числі і дуже складної з криволінійними фігурами.
 • Як інші варіанти підвісних конструкцій, стеля у ванній кімнаті з гіпсокартону дозволяє виконати приховану прокладку труб і проводки. У такій стелі зручно монтувати вбудовані світильники.
 • Монтаж гіпсокартону на стелю не є особливо складним, тому цю роботу можна виконати і самостійно.
 • За умови виконання роботи своїми руками, монтаж стелі у ванній з гіпсокартону обійдеться зовсім недорого, оскільки комплектуючі можна придбати за цілком доступними цінами.

Факт! У процентному співвідношенні лист гіпсокартону складається з 93% гіпсу, 6% картону і всього 1% додаткових присадок.

Гіпсокартон - це матеріал, з якого можна конструювати стелі будь-якої форми, у тому числі і дуже складної з криволінійними фігурами

Гіпсокартон – це матеріал, з якого можна конструювати стелі будь-якої форми, у тому числі і дуже складної з криволінійними фігурами

Поради щодо вибору дизайну гіпсокартонної стелі у ванній кімнаті

Сьогодні встановлюють самі різні гіпсокартонні стелі у ванній – фото різних варіантів дизайну можна навіть подивитися у нашій фотогалереї. Однак при виборі дизайну не можна забувати про такі об’єктивні обставини, як розмір приміщень і висота стель.

Якщо ванна має невелику площу і невисокі стелі, то не варто планувати якихось складних багаторівневих конструкцій. У цьому випадку, варто віддати перевагу простим рішенням.

Можна зробити просто гладку поверхню на одному рівні і прикрасити її безліччю вбудованих світильників. Адже у ванній, зазвичай, немає вікна, тому обмежуватися встановленням однієї лампочки буде не резонно.

Порада! У ванній кімнаті потрібно встановлювати світильники, що випускаються у вологозахищеному виконанні, і обов’язково потрібно проводити ізоляцію стиків гіпсокартону до корпусу світильника.

Варіант оздоблення стелі невеликого санвузла гіпсокартоном

Варіант оздоблення стелі невеликого санвузла гіпсокартоном

При бажанні створити дворівневу конструкцію, можна вибрати варіант з облаштуванням низького перепаду по периметру кімнати. Якщо зробити стелю в центрі більш світлою, ніж поверхня іншого рівня, то така конструкція зробить кімнату візуально просторішою.

Монтаж стелі з гіпсокартону у ванній кімнаті

Розглянемо, як зібрати стелю для ванної з гіпсокартону, розглянувши процес монтажу поетапно.

Підготовка листів гіпсокартону

Купленний гіпсокартон потрібно звільнити від упаковки і залишити в приміщенні на кілька днів для «акліматизації». Укладати листи слід плазом, стопкою. Ставити листи на зберігання на ребро забороняється.

Якщо є бажання додатково захистити листи від дії вологи, варто провести додаткову обробку матеріалу спеціальною аологозахисною ґрунтівкою. Така обробка додає матеріалу таких властивостей:

 • Грунтуючий склад глибоко проникає в пори матеріалу, закриваючи капіляри, захищаючи поверхню від вологи.
 • На поверхні матеріалу після нанесення грунту утворюється еластична міцна плівка, яка не пропускає воду і пару.
 • На лист, що оброблений ґрунтівкою, може бути нанесено будь-яке декоративне покриття.

Порада! Грунтівку краще наносити в два шари. Перший шар наносять, використовуючи склад на п’яту частину розбавлений водою. Другий раз грунт наносять після повного висихання першого шару, цього разу використовують не розведений грунт.

Спорудження каркасу

Для того щоб побудувати стелю для ванної кімнати з гіпсокартону, потрібно зібрати каркас, на який будуть підшиватися листи. Алгоритм роботи наступний:

 • Намічається нульовий рівень (приблизно на рівні очей), за яким по периметру кімнати проводиться лінія.
 • Потім від наміченої лінії відміряється вгору однакова відстань, щоб отримати рівень монтажу стелі.
 • На яку відстань слід відступити від стельової плити? Це залежить від того, як буде використовуватися підстельового простір. Якщо у ньому розташовуватимуться комунікації і вбудовані світильники, то слід залишити місце, щоб все необхідне можна було вільно розмістити. Наприклад, якщо висота світильника 8-9 см, значить, стелю потрібно опустити не менше ніж на 10 см.
 • Щоб перенести зазначений рівень на інші стіни, слід скористатися будівельним рівнем. Зручніше користуватися лазерним приладом, але можна обійтися і звичайним гідравлічним рівнем.
 • На наміченій лінії слід розмістити UD профіль (розмір 28 на 27), для кріплення використовуються дюбель-цвяхи, крок їх розташування 50 см.
 • Далі потрібно намітити лінії, на яких будуть кріпитися підвіси. Для цієї мети зручно використовувати малярний шнур. На стелі з протилежних сторін намічаються точки кріплення, після чого через них відбивається лінія за допомогою малярського шнура. Наступна лінія розміщення підвісів намічається з відступом 50 см від попередньої.
 • Тепер можна приступати до зміцнення підвісів. Перфоратором виконують отвори, в які вставляють дюбель-цвяхи.
 • Після цього можна починати кріпити CD профілі (розмір 28 на 60). Цей профіль вставляється в UD профіль, заводиться між смугами підвісу і прикручується до них саморізами.
 • Якщо проект вимагає установки поперечних профілів, то їх кріплять до напрямних поздовжніх профілів за допомогою спеціальних деталей, які будівельники називають «крабами».
Каркас гіпсокартонної стелі у ванній кімнаті

Каркас гіпсокартонної стелі у ванній кімнаті

Підшивка листів

На готовий каркас слід підшити листи гіпсокартону. Робота виконується з дотриманням таких правил:

 • Листи слід розташовувати так, щоб поперечні стики знаходилися в шаховому порядку. Для цього в першому ряду від стіни встановлюють цілий лист, а в другому – половину, у третьому – знову цілий лист.
 • Гіпсокартон кріплять до профілів за допомогою саморізів. При цьому дуже важливо, щоб кожен саморіз був закручений на певну глибину. Якщо закрутити саморіз недостатньо, то його капелюшок буде стирчати над площиною листа, що перешкодить виконанню шпаклювальних робіт. У тому випадку, якщо саморіз закручений занадто глибоко, то його капелюшок може порвати верхній шар картону і викликати розтріскування гіпсового сердечника.
 • Саморізи закручують спочатку по периметру листа, потім прикручують до решти профілям.
Процес спорудження стелі з гіпсокартону у ванній кімнаті

Процес спорудження стелі з гіпсокартону у ванній кімнаті

Оздоблювальні роботи

Для того щоб стеля ванної кімнати з гіпсокартону виглядала привабливо, необхідно провести оздоблювальні роботи. Алгоритм наступний:

 • Спочатку проводиться шпаклювання місць установки саморізів і стиків листів. Для цього використовуються спеціальні шпаклювальні склади і стрічка-серпянка, яка накладається на місце стику.
 • Після висихання шпаклівки на всю поверхню наносять фінішну шпаклівку тонким шаром.
 • Далі потрібно провести шліфування поверхні за допомогою наждачної шкурки з дрібним зерном.
 • Наступний етап обробки – нанесення ґрунту. Ця операція необхідна для того щоб оздоблення краще трималося на стелі.
 • Завершальний етап обробки – фарбування стелі або наклейка на нього шпалер або плитки.

Отже, гіпсокартонні стелі у ванній кімнаті – це відмінний варіант оздоблення, тільки вибирати слід не звичайний матеріал, а вологостійкий (відрізняється від звичайного кольором покриття – вологостійкий гіпсокартон має зелений відтінок).


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар