Ванна кімната в квартирі відіграє велику роль, адже в ній можна, як розслабитися після роботи, так і підбадьоритися рано вранці, набравшись сил на весь день. Дуже важливо продумати всі дрібниці інтер’єру в цьому приміщенні, адже найголовніше, щоб була гармонія у всьому.
Якщо з меблями і стінами все зрозуміло, то, яким чином оздобити стелю у ванній кімнаті багато хто не знає, адже її характеристики повинні відповідати всім технічним вимогам і при цьому стеля у ванній кімнаті повинна вписуватися в загальний дизайн.
Стеля у ванній кімнаті може бути найрізноманітнішою, але повинна, в першу чергу, позитивно впливати на емоційний стан людини.
До вибору стелі слід ставитися серйозно, інакше, не правильний вибір може звести нанівець всі враження від кімнати в цілому.
Сьогодні найбільш популярними залишаються такі види стелі:
Натяжна стеля
Натяжна стеля у ванній – це тканина, що натягнута на спеціальний металевий каркас. Виготовлятися стеля може або з поліефіру або з пластику.
Саме натяжна стеля має максимально позитивні характеристики. Вона чудово переносить вологу і не реагує на перепади температур.
Крім того, її колір і малюнок може бути настільки різноманітним, що підійде під будь-який дизайн, починаючи від класичного і закінчуючи дизайном хай тек.
Важливо, що доглядати таку стелю досить легко, її достатньо всього лише зрідка протирати м’якою тканиною.
Підвісна стеля.
Така стеля має явну перевагу – вона приховує під собою всі комунікації, а також електричну проводку. Але є і один мінус, який полягає в тому, що приміщення стає меншим приблизно на 15-20 см.
У ванній кімнаті підвісна стеля може бути встановлена двома способами: каркасним і модульним. Все залежить від власних уподобань або ж від особливостей приміщення.
Навісна стеля з пластикових плит.
Стельові плити кріпляться безпосередньо до стелі, але вони не є підвісними. В сімдесяти відсотках випадків ремонту ванної кімнати використовують установку навісних стель. Відмова від такої конструкції в інших тридцяти відсотках обумовлена недостатньою висотою приміщення. Якщо професійно зробити таку стелю, то вона буде максимально правильно підкреслювати інтер’єр як маленькою, так і великої ванної кімнати.
Кожну з цих стель можна зробити своїми руками. Правда варто розуміти, що оздоблення чи ремонт стелі у ванній кімнаті – процес тривалий і може зайняти весь день, а іноді навіть і більше, але це варто того.
Особливо якщо враховувати, скільки можна на цьому зекономити, адже послуги професійних майстрів коштують відповідно.
Монтаж натяжної стелі в ванній кімнаті своїми руками
Отже, як вже говорилося вище, натяжна стеля має масу переваг, а тому її цілком можна встановлювати в ванне приміщення.
Не варто думати про те, що зробити це можуть тільки фахівці, оскільки і звичайній людині це цілком під силу.
Самостійно встановити натяжну стелю в маленькій ванній, та й у великій теж, зовсім не проблематично. Натяжна стеля монтується легко, але тільки для цього необхідно певне обладнання – знадобиться газова теплова гармата, перфоратор, шуроповерт, болгарка, дриль і спеціальні шпателі. Якщо у вас є весь цей набір інструменту, то можете спробувати змонтувати натяжну стелю самостійно.
Технологія установка натяжної стелі виглядає наступним чином.
- Спочатку монтується профіль – встановлюється він горизонтально і ніяк інакше. Тут є декілька нюансів: по-перше, профіль кріпиться до стіни за кроком 100-150мм, по-друге, в кутах він не розрізається, а надрізається і згинається, по-третє, стики окремих профілів проклеюються спеціальною металізованою стрічкою, по-четверте, всі різані стики профілю потрібно ретельно зачистити і видалити задирки.
- Якщо ви плануєте встановлювати світильники у натяжну стеля у ванній, то саме час подумати про закладні деталі. Вони являють собою пластикове кільце, закріплене за допомогою пластин до стелі – такі деталі повинні знаходитися чітко в площині стелі.
- Далі натягується і сама стеля.
- Для початку вона підвішується за кути.
- Потім повітря в приміщенні розігрівається за допомогою газової гармати.
- Коли плівка розм’якшиться, її починають кріпити в профіль – спочатку за допомогою шпателя заправляють кути, потім середини сторін.
- Потім незаправлену в профіль плівку ділять навпіл і знову заправляють її середину.
- Загалом, таким способом і пресують натяжну стелю в профіль.
- Завершальним етапом установки натяжної стелі у ванній кімнаті є установка багетів – тут складного нічого немає, багет просто запресовується в профіль, перекриваючи таким способом з’єднання плівки зі стінами.
На завершення теми кілька слів про те, як монтуються самі світильники, тут весь секрет полягає в правильному вирізанні отворів. Щоб полотно не розходилося в процесі вирізання отвору, рівно під заставною деталлю за допомогою клею приклюється кільце з тонкого пластику. Середина цього кільця вирізається, і в отвір встановлюється точковий світильник.
Монтаж підвісної стелі у ванній кімнаті своїми руками
Підвісні стелі у ванній кімнаті володіють певними плюсами: по-перше, це їх розмаїття, по-друге, вони досить стійкі до дії вологи на них, по-третє, під підвісною стелею можна приховати всі комунікації та нерівності самої стелі, по-четверте, їх легко монтувати, а по-п’яте, за ним дуже легко доглядати.
Технологія монтажу підвісної стелі:
- Варто знати, що підготовляти стелю зовсім не потрібно, це ще один плюс підвісних плит.
- Перед тим, як монтувати у ванній кімнаті підвісну стелю, потрібно встановити рівень, враховуючи при цьому всі комунікації і інженерні особливості.
- Якщо для підвісної стелі були обрані алюмінієві рейки, тоді варто просвердлити отвори. Робити це необхідно за допомогою перфоратора, який варто заздалегідь встановити на режим свердління, щоб не пошкодити кахель, якщо він вже є.
- В отвори необхідно вставити дюбеля і закріпити профіль.
- Обов’язково варто відзначити на рейках місця, де будуть розташовуватися світильники.
- І ось тепер, можна закріплювати плити. Залежно від того з чого вони зроблені, може застосовуватися клей, дюбеля або інші речовини та предмети. Найчастіше виробник плит вказує, що краще використовувати для їх кріплення.
Монтаж такої стелі у ванній кімнаті може зайняти цілий день, але в підсумку результат буде радувати вас довгі роки.
Монтаж пластикової навісної стелі у ванній кімнаті
Такі стелі найкраще підходять для стандартної ванної кімнати у невеликій квартирі.
Для того, щоб встановити у ванну стелю з пластику необхідно:
- Придбати на будівельному ринку готовий металевий профіль для установки навісних пластикових стель.
- Тепер варто провести вимірювання за допомогою рівня, для того щоб зрозуміти, як саме кріпити профіль, але поспішати починати кріплення не варто.
- Велику роль відіграють світильники, адже від них залежить наскільки необхідно опускатися вниз при кріпленні рейок. Найчастіше висота може дорівнювати від 5 до 10 см, але не менше й не більше цих показників. Загалом, якщо відступити 10 см, тоді точно не помилишся, та й відчуття, що стеля занадто низько, також не буде.
- Тепер можна кріпитися профіль до стіни за допомогою дюбелів. Зараз на ринку можна придбати спеціальні пластини, які відразу кріплять профіль до стелі, але якщо стеля у ванній кімнаті встановлюється вперше, краще цього не робити, оскільки в подальшому можуть виникнути труднощі.
- Таким чином, каркас готовий і можна переходити до монтажу самої стелі.
- Беруться пластикові панелі, і вимірюється їх довжина, щоб взнати чи потрібно їх обрізати або нарощувати. І перший, і другий процес необхідно проводити під спеціальним кутом, щоб потім можна було вставити панелі в спеціальний плінтус, що приховує нерівності і кути.
- Панелі легко вставляються одна в одну, не створюючи ніяких незручностей.
- До профілю панелі кріпляться за допомогою спеціальних саморізів, які мають так звану прес-шайбу.
- Не варто в процесі монтажу стелі забувати про висвітлення і по ходу можна закручувати світильники. Це, до речі, дуже зручно.
- Установка стелі у ванній завершена.
Якщо вам необхідно провести ремонт стелі у ванній кімнаті, то хочеться сказати, що простіше просто замінити саму стелю. Хоча кожен з перерахованих вище варіантів легко ремонтується. Так, у випадку з натяжною стелею, замінюється шматочок пошкодженого матеріалу, тобто тканини. У випадку з підвісною стелею, легко змінюється ушкоджена плита. А у випадку з навісною стелею, просто замінюється панель. До речі, підвісну навісну стелі не можна плутати або порівнювати. Так як це дві абсолютно різні речі.
Також ремонт стелі у ванній, можна зробити за допомогою сучасного білого, глянцевого пластика. Зробити це не просто, але, все ж, якщо слідувати інструкціям, то можна приховати всі недоліки і нерівності.
До речі, не забувайте про те, що стеля у ванній може стати родзинкою всього приміщення. Пам’ятайте про те, що дизайн стелі у ванній може бути таким же різноманітним, як і у всіх інших кімнатах. Не варто думати про те, що дизайн обмежений через особливості приміщення. Якщо хочеться чогось незвичайного, варто поекспериментувати, або просто звернутись до дизайнерів, а потім просто втілити це в життя.
Потрібно пам’ятати, що стеля у ванній кімнаті відіграє таку ж роль в інтер’єрі, як і стіни приміщення, тому, варто приділити її належну увагу. Інакше навіть найуспішніший ремонт ванни, може бути зіпсований!