
Більшість господинь любить сушити випрані речі або у ванній кімнаті, або на балконі. Якщо ж йдеться про приватний будинок, то ймовірно ще сушать білизну на вулиці. Але, враховуючи те, що такого роду можливість є не у всіх, як і наявність самого балкону, оптимальним варіантом буде купити сушарку для білизни у ванну кімнату. На ринку пропонується багато різних видів сушарок, що різняться між собою конкретними габаритами, рівнем і зручністю використання, максимальним навантаженням, тощо. Без проблем підібрати оптимальну сушарку можна, якщо спершу розібратися в особливостях кожного типу. Прочитайте цю статтю, і тоді у Вас не виникне проблем з вибором такого атрибуту у ванну кімнату.
Які бувають сушарки для білизни
Сміливо можна стверджувати, що сучасні конструктори умудрилися розробити і створити сушарку для білизни, яку можна встановити в будь-якому місці ванної кімнати.
Сушарки для білизни бувають таких видів:
- Стельові;
- Підлогові ;
- Інерційні (настінні);
- Консольні;
- Електричні;
- Сушарки на батарею;
- Сушарки на ванну.
Кожна з них відрізняється:
- Максимальним ступенем навантаження;
- Зручністю експлуатації;
- Матеріалом, з якого вона виготовлена;
- Прийнятними габаритами, тощо.
Характеристика та особливості сушарок
Стельові сушарки.
Стельова сушарка для ванної відрізняється тим, що може витримувати великі навантаження – близько 21 кілограм мокрої білизни. Така сушарка досить зручна в експлуатації, оскільки:
- Не потрібно дотягуватись до шнурків чи трубок, на які необхідно повісити білизну, вони опускаються на потрібну висоту;
- Сушарка кріпиться під саму стелю, де білизна, яка сохне, нікому заважати не буде;
- Кожна трубка і опускається і піднімається незалежно одна від одної.
Важливо: білизна сохне набагато швидше на трубках, ніж на мотузках, бо поверхні білизни не стикаються.
- Такі сушарки можна встановлювати або на стелі у ванній кімнаті, або на стіні.

Фото сушарки, яка кріпиться на стелю
Підлогові сушарки.
Сушарка у ванну підлогова не вимагає спеціальної установки, не треба ні свердлити стіни, ні займатися будь-якими монтажними роботами. Після покупки такої сушарки її відразу можна використовувати для сушіння білизни.
Підлогові сушарки можна встановлювати не тільки на підлозі у ванній кімнаті, але і на лоджії або балконі, а також у дворі.
Залежно від матеріалу, підлогові сушарки виготовляються:
- З металу, що покритий емальованою фарбою;
- З полірованого алюмінію;
- З нержавійки.
Перегляньте відеоролик, з порадами для вибору підлогової сушарки:
Сушарка інерційна барабанного типу для ванної кімнати є компактним, недорогим і зручним в експлуатації пристроєм для сушіння білизни.
Як користуватися інерційної сушаркою:
- На пружинний барабан, що розміщений у невеликому корпусі, намотується міцна мотузка (чотири, п’ять, шість ліній залежно від придбаної моделі);
- Корпус сушарки кріпиться на одній стіні;
- З протилежної стіни кріпляться гачки;
- Для того, щоб повісити білизну, необхідно витягнути рейку з мотузками і закріпити на гачках;
- Після того, як білизна висохла, рейка знімається, і мотузки затягуються в барабан автоматично.
Таким чином, у ванній кімнаті немає обвислих мотузок і громіздких конструкцій.

Інерційна настінна сушарка
Консольні сушарки для білизни.
Консольна сушарка у ванну кімнату – це свого роду металева гармошка. Вона кріпиться тільки на одну стіну ванної кімнати і максимально виступає на півметра. Такі сушарки зручні у малогабаритних ваннах, вони бувають різні від 0,6 до 1,2 метрів.

Консольна сушарка – гармошка
Порада: консольну сушку можна закріпити у ванній і як сушку, і як тримач для рушників. А встановивши її над батареєю опалення, рушники завжди будуть сухими.
На таку сушарку можна вішати до десяти кілограм мокрої білизни.
Електричні сушарки
Електричні сушарки для ванної кімнати зручні тим, що вони гріються, але не вимагають підключення до централізованого водопостачання. Необхідно всього лише встановити у ванній розетку на 220 В, яка повинна бути захищена від струменів води і бризок. Електросушарки оснащені нагрівальними елементами, які мають потужність звичайної лампи розжарювання.
Такий електричний обігрівач наповнюється всередині мінеральним або рослинним маслом, можна також застосовувати інші суміші, які володіють високою теплопровідністю. Це дозволяє поверхні сушарки прогріватися рівномірно. Є моделі, де всередині встановлено нагрівальний кабель.
Переваги електросушарок для білизни:
- Можливість установки у будь-якому місці ванної кімнати, незалежно від тепловодопостачання;
- Можливість включення пристрою у потрібний момент;
- До приладу можна торкатися, так як максимальна температура нагрівання поверхні становить + 60 ° С.
Порада: якщо у ванній кімнаті погана вентиляція і вологість, то електросушарку також можна використовувати, як і обігрівальний прилад.
Деякі моделі електросушарок можна встановити і підключити своїми силами, не вдаючись до допомоги фахівців. Необхідно всього лише мати мінімум технічних знань, а також чітко керуватися інструкцією по експлуатації.

Один з прикладів електричної сушарки
Сушарки на батарею.
Є відмінним варіантом для опалюваних ванн. Основний її недолік – це невеликі габарити. Сушити на ній простирадла і наволочки буде вкрай незручно, їх доводиться складати декілька разів, що не дуже добре для самої білизни. Особливої установки така сушарка для білизни у ванну не вимагає – по суті, вона просто навішується на батарею або на край ванни.

Навісна сушарка на батарею
Сушарки на ванну.
Це пристосування являє собою набір трубок або рейок, які просто ставляться на краї ванни, забезпечуючи таким способом місце для розвішування білизни. Пристосування вкрай незручне в плані зберігання – якщо ним не користуєшся, то знадобиться досить габаритне місце, для того, щоб заховати таку сушарку. Так само, як і в попередньому випадку, сушарка на ванну не вимагає ніякої складної установки з використанням електроінструменту.

Сушарка для білизни, яка накладається на ванну
Як вибирати сушарку для білизни
Ось декілька порад, які допоможуть вам правильно вибрати сушарку для білизни для домашнього використання у ванній кімнаті:
- Вибираючи сушарку, виходьте насамперед з ваги, яку вона здатна витримати.
- Дуже важливо також враховувати місце, в якому буде розташовуватися сушарка. Так, для ванної кімнати кращим варіантом будуть настінні сушарки або стельові, а для кімнат – підлогові.
- При виборі особливу увагу звертайте на якість виробу. Металеві елементи повинні бути якісними і стійкими до вологи. Найнадійнішими вважаються сталеві та алюмінієві конструкції.
- Мотузка – це теж важливий елемент сушарки для білизни. Вона повинна бути особливо міцною, здатна витримувати великі навантаження.
Наприклад, якщо у вашій ванній кімнаті сиро і погано працює вентиляція, то, вибравши електросушарку, можна вбити відразу ж двох зайців: сушити і білизну, і приміщення. Якщо ж, наприклад, просто не хочеться захаращувати простір габаритними пристроями, можна підібрати інерційний мотузковий прилад. При наявності високих стель встановити можна вибрати стельовий вид сушильного пристрою. Якщо наприклад габарити приміщення великі, можна обійтись і звичайним варіантом підлогової системи. Враховуючи все вище сказане, необхідно також співвідносити свій вибір з наявним дизайном та оформленням ванної кімнати. І ось тоді все буде ідеально і функціонально.
Як зробити сушарку для білизни своїми руками: найпростіший спосіб
Погодьтеся, заводські сушарки, особливо ретельно підібрані під інтер’єр приміщення ванної кімнати, можуть стати не тільки функціональним пристосуванням, але і відмінною прикрасою приміщення. На відміну від них, саморобні пристосування для сушіння білизни можуть відрізнятися непоказним виглядом. Тут доводиться вибирати – або дешево, або красиво. Хоча як знати, якщо проявити фантазію і не поскупитися на матеріали, то все може вийти найкращим чином. Вибір за вами, ми лише можемо підказати найбільш простий підхід до вирішення питання самостійного виготовлення та встановлення сушарки у ванній.
Найпростішим пристосуванням, яке можна придумати для сушіння білизни є стаціонарна мотузкова конструкція – все, що для неї знадобиться, це придбати 4-5 пар невеликих гаків-саморізів і красива мотузку або тонкий трос. Все це можна вільно купити в будь-якому будівельному магазині за невеликі гроші.

Найпростіший спосіб сушарки для білизни своїми руками
Гаки встановлюються на стіні над ванною (з двох протилежних сторін) – свердляться отвори, в які вставляються пробки, після чого в них вкручуються гаки. Тут слід правильно розрахувати місця їх встановлення – розмітку потрібно виконувати за допомогою рівня і рулетки. Всі розміри відміряються або від стіни, або від стелі. Після того як крюки встановлені, між ними натягується мотузка. Все просто і зрозуміло – ніяких модерних і складних механізмів.
Підбиваючи підсумки, можна зробити висновок, що сучасні сушарки – це ідеальні пристрої, що дозволяють із зручністю та комфортом сушити білизну. При цьому вони досить компактні і зручні у використанні, що робить процес сушіння дуже зручним. Який вибір ви би не зробили, ви гарантовано отримаєте систему, яка зможе допомогти вам швидко і якісно висушити білизну у вашій ванній кімнаті. А для установки оглянутих варіантів не потрібні майстри. Всі дії можна зробити власними руками. Для цього знадобиться мало часу, знань і сил. А якщо наприклад є якісь складнощі, часто пристрої оснащені докладними інструкціями з фото, з яких дуже легко, покроково, провести монтаж.