Давно всім знайомий телевізор, без якого не уявляють свого існування люди, став звичайним предметом у їхньому житті. І яке велике їх здивування, коли цей засіб передачі різної інформації розміщують в зовсім незвичних для нас місцях, наприклад у ванній кімнаті.
Ванна кімната – це місце, де можна розслабитися після виснажливого дня, поніжившись у ванні з піною або ароматичними маслами, а якщо при цьому ще й буде можливість переглянути улюблений фільм або передачу або ж послухати музику, задоволення від банних процедур буде ще більшим.
Телевізор для ванної кімнати дарує радість, передовсім тим, хто любить проводити досить багато часу у ванній. І при цьому він служить чудовим декором, який у першу чергу підкреслює фінансову спроможність своїх власників і дає їм можливість одночасно приймати ванну і отримувати задоволення від перегляду улюблених телепередач або фільмів.
Який вибрати телевізор для ванної кімнати?
Щоб реалізувати свою мрію, пов’язану з установкою приладу телерадіомовлення для ванної кімнати, потрібно знати, які види техніки сьогодні пропонує ринок:
- Навісна техніка схожа на звичайний кімнатний телевізор, який встановлюють на кронштейни, полицю або підставку. Розміщують його зазвичай під стелею або в кутку приміщення.
- Вбудований прилад цікавий тим, що він може бути прихований за поверхнею дзеркала або за спеціальною панеллю або ж вмонтований у саму стіну. Він може бути оснащений сенсором або оптичним зміщенням. У даному варіанті велику роль відіграє ціна, тобто чим більше нововведень, тим вона вища.
- Універсальний телевізор уже своєю назвою дає зрозуміти, що це поєднання перших двох груп цієї техніки в одну. Це диво техніки можна встановити за принципом вбудованого і навісного приладу.
- Екзотичні чудо-прилади – досить рідкісне явище. Екзотичні моделі – це вже предмети розкоші, ціна яких змушує задуматися про те, чи потрібні вони взагалі. Подібні телевізори можуть вбудовуватися безпосередньо у ванну (яка теж робиться під замовлення), мати нестандартні розміри або форму, тощо.
Кожен з перерахованих вище варіантів приладів для ванної кімнати володіє загальними характеристиками:
- Пульти дистанційного управління є водонепроникними.
- Динаміки, які використовуються в пристроях, захищені від попадання вологи. Вони можуть бути як вбудованими у техніку, так і виносними.
- Телевізор для ванної оснащений інтерфейсом, завдяки якому відбувається підключення різних джерел сигналу (DVD-програвача, кабельного, супутникового і інтерактивного телебачення).
Додатково телевізор може бути оснащений:
- вбудованим радіо;
- електронними годинниками;
- інтерфейсом, який дає можливість підключитися до загальної системи будинку.
Багато хто знає, що за правилами безпеки у ванній кімнаті не бажано розміщувати електроприлади: це і небезпечно, і термін придатності апаратури зменшується за рахунок постійного впливу вологості.
Але останнім часом розробники телевізорів почали випускати моделі, призначені якраз для ванної. Серед таких фірм можна відзначити англійські AquaVision, WestVision, Videotree, TileVision, TechVision, EnviroVision, німецьку Ad Notam, китайську MarineTV. Саме ці моделі складають до 95% від загальної маси телевізорів для ванної кімнати, крім того, вони можуть використовуватися і в інших «вологих» приміщеннях: басейнах, медичних клініках і салонах краси.
Ці ж фірми виробляють і радіо, і програвачі, і акустичні системи, які можна встановлювати в кімнатах з підвищеною вологістю.
Першими цей неохоплений ринок почали освоювати англійці, коли зрозуміли, наскільки зручно поєднувати процедури в СПА-салонах або прийняття ванни з прослуховуванням приємної музики або переглядом фільмів. Вперше вологостійкі телевізори з’явилися саме в готелях і СПА-салонах, а вже потім стали набирати популярність серед окремих приватних осіб для установки в житлових будинках або квартирах.
На що звернути увагу, вибираючи телевізор у ванну кімнату?
- Для початку потрібно оцінити стан самої ванної кімнати, її розміри, можливість розміщення в ній якої-небудь техніки. Якщо в приміщенні планується капітальний ремонт або навіть перепланування, можна заздалегідь підготувати місце установки телевізора. Далі вибирається модель: телевізор, який вбудовується, навісний або універсальний, а також акустична система: об’єднана з екраном в один корпус або розташована окремо у вигляді колонок.
- Віддавайте перевагу акустичній системі, яка вбудована в прилад, так як в процесі монтажу не виникатиме проблем з пошуком місця для виносних колонок. Не переживайте, що вбудовані колонки постраждають від випарів і безпосереднього контакту з водою: вони є вологонепроникними.
- В обов’язковому порядку даний пристрій обов’язково повинен бути захищений від проникнення вологи.
- Телевізор може підключатися до супутникової тарілки, антени або ефірного приймачу, а також мати роз’єми для підключення флеш-накопичувачів, CD-плеєрів або картридерів, що теж потрібно врахувати при виборі моделі.
- Важливий показник – розмір телевізора. Зазвичай для ванних кімнат використовуються моделі з діагоналями 15-23 дюйма, великі екрани використовуються при установці ексклюзивних моделей при наявності вільного місця і великої площі, що в квартирах і житлових будинках – рідкість.
- Останній, але важливий критерій – ціна, яка напряму залежить від розмірів екрану, способу установки, а також додаткових функцій. Найдешевшими моделями вважаються невеликі навісні телевізори, але це зовсім не означає, що вони неякісні. За функціональністю навісні телевізори нітрохи не гірше вбудованих, але для них потрібно виділити місце для кріплення, розташоване зазвичай високо під стелею або в кутку, куди не потрапляють краплі води. Варіантів розташування вбудованих моделей набагато більше, що робить їх більш зручними для перегляду.
Для телевізора у ванній підберіть таке місце, де немає великого скупчення меблів, інакше вона буде перешкоджати не тільки монтажу, але й надалі перегляду улюблених передач. Враховуючи розміри ванної кімнати, підберіть техніку з необхідними параметрами: спосіб монтажу, діагональ екрану, його шириною, тощо. Також не забувайте, що цей прилад телерадіомовлення повинен вам подобатися і стати прекрасним доповненням в інтер’єрі ванної кімнати.
Монтаж телевізора у ванній кімнаті
Встановити телевізор у приміщенні з підвищеною вологістю не складе особливих труднощів навіть недосвідченій людині. Головне в цій справі – уважно вивчити прикладену інструкцію.
Встановити вбудований телевізор у ванну кімнату в процесі ремонтних робіт не складе особливих труднощів, оскільки легше створити нішу в ще не обробленому облицювальним матеріалом приміщенні. Для монтажу прилад укомплектований усіма необхідними деталями та елементами. Тому в відведене місце для цього дива техніки спочатку встановлюють короб, а після закінчення всіх ремонтних робіт монтують панель.
Трохи інша виникає ситуація, якщо у ванній вже виконано ремонт. Для монтажу цього виду техніки доведеться трохи попрацювати: зняти облицювальний матеріал з відведеного місця під телевізор і сформувати нішу для нього. Подальший процес установки зводиться до монтажу короба і панелі приладу.
Якщо ви не хочете виконувати чорнові роботи зі створення ніші, віддайте перевагу навісному варіанту телевізора. У ванній кімнаті він буде встановлений без особливих турбот. Закріпіть його на кронштейни в будь-якому зручному для вас місці або на панель і з задоволенням споглядайте отриманий результат.
Використовуючи бездротовий телевізор, господар ванної кімнати може розташувати його так, як йому заманеться. При цьому сам прилад буде працювати від батареї і передавати картинку на монітор за допомогою адаптера.
Монтаж універсального варіанту приладу для ванної кімнати може бути виконаний як за допомогою кронштейнів та панелей, так і способом його розміщення в стіні, меблів або за панеллю.
Якщо ви не пошкодували грошей і придбали модель за останнім словом технологічного прогресу, розташувати це диво техніки можна в безпосередній близькості із самою ванною.
Телевізор у ванній кімнаті, звичайно, не є обов’язковим, але при його наявності приємно буде скоротати свій час, поєднуючи водні процедури з переглядом улюблених телепередач.
Відео – приклад монтажу навісного телевізора у ванній кімнаті: