Тонкощі фарбування стелі у ванній кімнаті

Тонкощі фарбування стелі у ванній кімнаті

Всі, хто зіткнувся з ремонтом ванної кімнати, рано чи пізно, стикаються і з питанням про те, чим пофарбувати стелю. Насправді, тут варто врахувати безліч чинників, оскільки ванна кімната – це не тільки місце для проведення гігієнічних процедур, а й місце для розслаблення та відпочинку. Ванна кімната відвідується щоранку, щовечора і тому вона повинна виглядати по можливості комфортно і при цьому бути максимально функціональною.

Коли справа стосується стелі у ванній, актуальним стає питання про її фарбування. Безсумнівно, стелю можна і обшити, але переваги фарби очевидні – колір можна змінити, коли він вам набридне. Особливо, фарба вигідно виглядає в тому випадку, якщо ванна маленька. Вибравши світлий тон забарвлення, ви візуально збільшите свою ванну кімнату, в той час як обшиваючи стелю, ви зробите її трохи нижчою, ніж вона є насправді.

Вибрати можна і інші кольорові гами. Коли набриднуть світлі тони, можна буде перефарбувати стеля у інші кольори. Наприклад, рожевий або бежевий колір допоможуть вам створити відчуття якоїсь гавані для відпочинку.

Вибір фарби для стелі у ванній кімнаті

Як вже було сказано, висока вологість ванної кімнати вимагає використання в якості обробки тільки водостійких покриттів, і найбільше це стосується стелі. На стінах ванної осідає менше вологи, адже всі випаровування спочатку піднімаються вгору. Неправильний вибір фарби для стелі спровокує швидке відшарування, тріщини, появу цвілі.

Саме тому, не можна вибирати для ванної масляну фарбу: коли вона висохне, стеля не зможе «дихати», і незабаром на ній утворюються плями цвілі. Те ж відноситься і до емалі, а тому самими підходящими тут вважаються фарби водно-дисперсійні і водоемульсійні. Серед цих фарб обов’язково потрібно вибирати тільки вологостійкі, адже для звичайних фарб таке середовище не підходить. Виробники завжди вказують на упаковці, чи є в даній фарбі водовідштовхувальні компоненти.

Водоемульсійна фарба

Вологостійкі фарби даного виду, безумовно, досить хороші. Вони безпечні, не мають запаху, легко підбираються різні відтінки, без труднощів наносяться. Але, перш ніж пофарбувати стелю у ванній кімнаті, врахуйте, що мити її все одно не можна. Водоемульсійна фарба легко змивається, тому будь-які забруднення потрібно видаляти з обережністю, звичайною м’якою ганчіркою без мильних розчинів.

Існує великий вибір фарб для стелі ванної кімнати

Існує великий вибір фарб для стелі ванної кімнати

Акрилова фарба

Найбільш затребуваною з водно-дисперсійних фарб вважається акрилова. Її переваги значні: колірна гамма незвичайно широка, фарба відмінно відштовхує не тільки воду, але і різні забруднення, її можна мити, хоча і не часто. При цьому фарба добре затягує тріщинки, згладжує нерівності. Запах у неї присутній, але не різкий, що теж важливо. Як правило, в акрилових фарбах є спеціальні компоненти що захищають від плісняви чи грибка, а значить, грибки і бактерії на стелі не заведуться. Різновидом акрилової фарби є і латексна чи силіконова, яка більш еластична, відмінно переносить миття, чудово виглядає на стелі.

Силіконова фарба

Ці фарби більш сучасні, вони володіють такими перевагами, яких немає у акрилової і водоемульсійної. Вони стійкіші до перепадів температури, краще відштовхують бруд, і силіконова фарба може перекривати тріщини близько двох міліметрів. Фахівці запевняють, саме силіконова фарба найбільше підходить для подібних приміщень, от тільки вартість її поки досить висока.

Матова або глянсова?

Отже, якою фарбою пофарбувати стелю у ванній кімнаті, ви вже, швидше за все, вирішили. Але є ще й такий нюанс, як матовість фарби. Зараз виробляються фарби глибоко матові, напівматові і глянсові, які на однаковій поверхні виглядають по-різному. Особливість матових фарб – приховувати всі недоліки стелі, а ось глянсові, навпаки, все підкреслюють. Зазвичай стеля у ванній невелика, тому її нескладно ідеально вирівняти. В такому випадку глянсова фарба буде відбивати світло і кімната здасться більшою і просторішою. А ще глянсову стелю легше мити, адже її поверхня дуже гладка. Якщо ж стеля не ідеальна, краще вибрати фарбу матову, тоді дефекти помітні не будуть. Оскільки у матової фарби структура більш пориста, забруднення прибрати важче, але не набагато.

Якість фарби

І, звичайно ж, купувати фарбу потрібно завжди у відповідних магазинах і будівельних салонах, де гарантовано пропонують якісну продукцію. Нехай вона трохи дорожче, але якісна фарба протримається довше, а дешеву доведеться перефарбовувати вже через рік. Так що в плані економії варто придбати продукт якісніший, виготовлений відомим виробником, довговічний і безпечний. Часто дешева фарба для стелі у ванній виробляється не за нормами, в неї додають небезпечні канцерогени, в підсумку стеля, пофарбована подібними сумішами, під впливом пари починає виділяти шкідливі речовини.

Ще звертайте увагу на терміни використання та зберігання. У спеціалізованих магазинах є всі умови для правильного зберігання таких матеріалів, тому там фарба не перемерзає, на відміну від простих магазинів, де склад не опалюється. А адже перемерзла або прострочена фарба може повністю втрачати свої властивості.

Підготовка стелі ванної кімнати до фарбування

Перед фарбуванням обов'язково необхідно підготувати стелю

Перед фарбуванням обов’язково необхідно підготувати стелю

Фарбувати стелю поверх старого покриття дуже не рекомендується, особливо у ванній. На покритті можуть залишатися непомітні забруднення, які пізніше проступлять плямами, а також можливі тріщини і відшарування. Краще очистити стелю дощенту, протерти чистою ганчіркою, і правильно підготувати її для фарбування.

Перед тим як фарбувати, потрібно провести грунтування і шпаклівку, адже фарбування стелі у ванній буде якісним тільки тоді, якщо все зроблено по правилам. Грунтівку краще брати глибокого проникнення, а шпаклівку водостійку. Використання вологостійкої фарби не гарантує, що шпаклівка під нею залишиться абсолютно сухою. Пара все одно проникне глибше, шпаклівка насититься вологою і почне обсипатися, пошкоджуючи нову фарбу. Так що краще уникнути подібних проблем і придбати хорошу водостійку шпаклівку. Після вирівнювання стелю знову потрібно прогрунтувати, щоб фарба краще трималась. Коли грунтівка стане сухою, можна фарбувати.

Технологія та особливості фарбування стелі у ванній

Приготуйте для роботи такі інструменти:

  • малярську кисть;
  • валик з довгою ручкою;
  • лоток для фарби.

Так як ванні кімнати рідко мають високі стелі, драбиною запасатися необов’язково. Всю стелю легко можна пофарбувати і валиком, застосовуючи телескопічну або просто довгу ручку. Але починати роботу потрібно пензлем: спочатку фарбують кути, стики стелі та стін, місця за трубами, і тільки потім беруть валик. При цьому фарба для стелі у ванній кімнаті повинна бути однорідною, не надто рідкою, без плівки і грудок. Всі підтікання, напливи та інші дефекти акуратно знімайте шматочками чистої матерії, намагаючись не розмазати фарбу.

Наносіть фарбу рівно, тонко, ретельно розтираючи валиком. Провівши смугу фарби, наступну наносіть збоку на неї, сантиметрів на вісім, і робіть так, поки не зафарбуєте всю площу. Дайте цьому шару добре висохнути. Наступний вже наносите перпендикулярно першому, так стеля зафарбується повністю. Двох шарів цілком вистачить, якщо фарба підібрана правильно, то стеля буде відмінно захищена від вологи.

І, на додаток, відео про те, як правильно фарбувати стелю:


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар