Тумба під накладну раковину – особливості вибору

Тумба під накладну раковину - особливості вибору

Однотипні раковини, які ще пару десятиліть тому можна було спостерігати практично у всіх радянських квартирах, відійшли у минуле. У наш час існує не тільки широкий вибір сантехніки, але і меблів для неї. Завдяки цьому можна вибрати раковини будь-яких форм, а також тумби для накладних раковин, які будуть з ними добре поєднуватися і при цьому вписуватися в інтер’єр санвузла.

Ще не так давно про тумби для умивальників мало хто чув, однак сучасні раковини стали відрізнятися не тільки дизайном і матеріалом, з якого зроблені, але і способом монтажу.

Раковини для ванної бувають:

  • Навісними – кріпляться на стіну в будь-якому зручному місці.
  • Раковини-тюльпани – розташовуються на підставці, відмінно підходять для класичного інтер’єру у ванній кімнаті.
  • Вбудовані- врізаються в стільницю, стіл або консоль.
  • Накладні раковини – кладуться зверху на шафку. При цьому шафа є функціональним предметом меблів і в той же час прикрасою інтер’єру санвузла.

Використання накладної раковини надає більше можливостей для дизайнерської фантазії. Про вибір цього предмету меблів ми і поговоримо нижче.

Тумби під накладну раковину бувають різні від такої...

Тумби під накладну раковину бувають різні. 

Загальні відомості

Найчастіше тумба для накладної раковини має одну або двоє дверцят, рідше її комплектуємо висувними шухлядками для всіляких побутових дрібниць. Як правило, дверцята закріплені за допомогою стандартних або рояльних дверних петель.

Найбільш зручними вважаються шафи, які не мають суцільної задньої стінки. Так як це спрощує підведення води до змішувача у ванній і установку зливного шланга. Щоб надати такого роду конструкції додаткову жорсткість, в верхній частині шафки монтуються планки, а нижня частина укріплена металевими куточками.

Матеріал

На сьогоднішній день тумби під накладні раковини зазвичай виконують з МДФ і ДСП, рідше можна зустріти меблі з дерева. ДСП вважається найбільш дешевим матеріалом, який за своєю структурою нагадує деревину.

До переваг ДСП можна віднести стійкість до пошкоджень. Єдиний нюанс матеріалу – торці меблів і дверей повинні бути обклеєні листовим пластиком, який буде запобігати його розшаруванню і розбуханню.

Важливим моментом при виборі виробу є якість фурнітури. Тому необхідно звертати особливу увагу на петлі. Якщо встановлена фурнітура поганої якості, то дверцята будуть скрипіти і «розхитуватися».

Визначити якість петель можна навіть своїми руками. Все що треба для цього, це відкрити дверцята – конструкція повинні бути жорсткою, без люфтів. В іншому випадку краще подивитися іншу модель.

... до такої

Ще варіант тумби під раковину

Форма і розміри

Тумба з накладною раковиною повинна мати форму і розміри, відповідні розмірам і плануванню ванної кімнати. В невеликих санвузлах «хрущовок» найкраще виглядають кутові шафи. Звичайно ж, розмір самої шафи залежить від розмірів умивальника, але найчастіше він має ширину не більше 80 см.

Якщо ви не хочете кожен раз нагинатися, щоб дістати з-під раковини потрібну річ, то краще пошукати тумбу з висувними шухлядками. Причому, розміри шухлядок бажано продумати заздалегідь, а для цього треба знати, що в них буде зберігатися.

Бажаючим додати інтер’єру певну екстравагантність, можна порадити звернути увагу на підвісні накладні раковини з тумбою. Особливо їх рекомендується використовувати, якщо ванна кімната обладнана системою опалення «тепла підлога». В такому випадку шафа навіть після декількох років експлуатації не деформується і не розсохнеться.

Порада!

Найкраще, коли тумба з накладною раковиною купуються разом, в одному магазині. Це дозволить відразу побачити, як виглядають меблі в зборі з раковиною.

На що звертати увагу при виборі тумби під накладну раковину?

Визначившись з формою, розміром і матеріалом, з якого буде виконана тумба, слід також звернути увагу на деякі інші моменти. Свого роду інструкція з вибору шафки для умивальника запропонована нижче:

  • Ціна на меблі не повинна бути занадто низькою. Якщо ви знайшли виріб, який коштує набагато дешевше, ніж інші аналоги, цілком можливо, що в ньому використана погана фурнітура та низькоякісний матеріал, або є якийсь дефект
  • Конструкція тумби повинна бути жорсткою, дверцята не повинні мати перекосів.
  • Покриття повинне бути без дефектів.

Якщо шафа задовольняє всім цим вимогам, значить можна зробити покупку.

Порада! Ручки бажано вибирати не під колір меблів. Приміром, для темної тумби краще світлі ручки, а для світлої, навпаки – темні. Таким чином, вони не будуть зливатися з шафою і доповнять загальну картину.

І навіть такі тумби бувають

І бувають навіть такі тумби

Як експлуатувати тумбу для раковини?

Як правило, під умивальниками у ванній зберігають всілякі засоби для чищення ванної, пральні порошки та іншу побутову хімію. Однак, там можна розмістити набагато більше предметів, особливо, якщо зробити на дверцятах полички. Також відмінним місцем для всякої дрібниці можуть бути кутові полички в тумбі ванної кімнати. Навіть в невеликих шафах можна з користю використовувати місце, якщо обладнати шафка двома висувними ящиками. В одному з них можна розмістити миючі засоби, а в іншому – всякі корисні дрібниці або рушники.

Визначитися із зовнішнім виглядом раковини і тумби не складно. Найголовніше – заздалегідь продумати, для чого використовуватимуться меблі, і відповідно до цього підбирати конструкцію. В іншому зробити вибір допоможуть рекомендації викладені вище.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар