Утеплення стін у ванній кімнаті: поради домашнім майстрам

Утеплення стін у ванній кімнаті

Ванна – це приміщення, в якому повинно бути, насамперед, комфортно. Якщо в кімнаті тягне холодом і вогкістю, задоволення гігієнічні процедури не принесуть. Причин зайвої прохолоди в кімнаті може бути багато. Це може бути і забита рушникосушка, і неправильно працююча вентиляція. Але досить часто причиною холоду є наявність в кімнаті зовнішньої стіни, що виходить в під’їзд. Щоб позбутися цього дискомфорту необхідно утеплити стіни у ванній зсередини. Розглянемо, як можна утеплити ванну кімнату своїми силами.

Щоб додати затишку у ванній кімнаті, потрібно зробити так, щоб там була комфортна температура. Для цього доводиться проводити заходи з утеплення огороджуючих конструкцій.

В приватних будинках, стіни, як правило, утеплюють зовні, і це рішення дозволяє добитися відмінного ефекту. В звичайному багатоповерховому будинку провести утеплення стін зовні досить складно, тому доводиться вирішувати проблему зсередини.

Сьогодні існує багато різних видів утеплювачів, тому вибрати найбільш підходящий не так вже й просто. Розглянемо, які матеріали можна використовувати, якщо потрібно утеплити стіни у ванній:

Мінеральна вата

Це традиційний утеплювальний матеріал, але він не часто використовується для ванної. З одного боку, це вид утеплювача дозволяє стіні «дихати», що усуває передумови виникнення конденсату. Але зате мінвата дуже гігроскопічна, тому її потрібно буде самим ретельним чином гідроізолювати від дії води і пари.

Мінеральна вата

Мінеральна вата

Утеплювач корковий

Якщо потрібно утеплити стіну саме у ванній кімнаті, то непоганим варіантом може стати корковий утеплювач з восковим просоченням. Для того щоб виконати утеплення цим матеріалом потрібно спеціальний клей для пробки та грунтівка. Наклеюється цей утеплювач практично так само, як шпалери, тому процес не викликає труднощів навіть у зовсім недосвідчених майстрів.

Утеплювач корковий

Утеплювач корковий

Пінопласт

Вирішуючи питання, як утеплити стіну у ванній, найчастіше як утеплювач вибирається пінопласт. Цей матеріал має слабку теплопровідність, він досить дешевий і, хоча і має штучне походження, не є шкідливим для здоров’я. Пінопласт можна просто наклеїти на стіни або встановити його в обрешітку, зроблену з профілю для монтажу гіпсокартону. Поверх встановленого пінопласту стіни обшиваються гіпсокартоном (вологостійким) або скломагнезитовими листами.

Пінопласт

Пінопласт

Простим, але ефективним способом утеплення стін є обклеювання їх плитами пінопласту. Розглянемо, як виконується ця робота. Потрібно приготувати:

  • Листи пінопласту в достатній кількості.
  • Плитковий клей.
  • Фінішну шпаклівку.
  • Кілька шпателів різного розміру (один зі зубчастими краями).
  • Валик гумовий.
  • Будівельний ніж.

Хід роботи:

  • Стіни перед наклейкою пінопласту слід очистити від старого покриття і пилу, потім нанести на них два шару антисептичної грунтівки.
  • Клей замішується з водою.

Порада! Для перемішування клею слід використовувати будівельний міксер або дриль з насадкою.

  • Використовуючи зубчастий шпатель, на листи пінопласту наносять клей. Потім пінопласт акуратно встановлюють за місцем кріплення.
  • Притискати листи до стіни слід акуратно, щоб не розламати листи. Потім приклеєний пінопласт прокочують гумовим валиком.
  • Після завершення обклеювання можна буде приступити до шпаклювання. Замішується фінішна шпаклівка і наноситься на стіни шпателем.

Порада! Для отримання ідеально рівної поверхні перший шар шпаклівки слід зачистити наждачним папером, а поверх нього нанести другий шар, який після висихання також обробляється наждачною.

  • Зашпакльовані стіни можна фарбувати або обробляти будь-якими іншими методами.
Простим, але ефективним способом утеплення стін є обклеювання їх плитами пінопласту.

Простим, але ефективним способом утеплення стін є обклеювання їх плитами пінопласту.

«Тепла» штукатурка у ванній

Ще один варіант того, як можна провести утеплення стін ванної кімнати, – це нанесення «теплої» штукатурки. Цей матеріал з’явився на ринку відносно недавно, тому не всі знають, як ним користуватися. Насправді, цей матеріал на основі звичайного цементу. Тільки в якості наповнювача використовується не пісок, а спеціальні добавки, що знижують теплопровідність покриття.

Види теплої штукатурки:

Вермикулітові склади. В таких штукатурках в якості наповнювача використовують спучений вермикуліт – мінерал, що має невелику вагу і погану теплопровідність. Такі склади мають антисептичні властивості, тому можуть бути використані і у вологих приміщеннях.

Тирсові склади. В якості наповнювача у таких штукатурках використовується целюлоза і деревна тирса. Дані склади рекомендується використовувати в сухих приміщеннях, при застосуванні їх у ванній кімнаті не виключена поява на стінах плісняви.

Пінополістирольні склади. Даний вид штукатурки готують, використовуючи в якості наповнювача гранули пінополістиролу. Ці склади прекрасно підходять і для використання у ванних.

До числа переваг використання «теплих» штукатурок можна віднести:

  • Швидкість нанесення.
  • Не потрібно вирівнювати стіни перед нанесенням.
  • Відмінна адгезія до всіх матеріалів.
  • Даний вид утеплення не утворює «містків холоду».

Мінусами даного виду покриття є:

  • Для досягнення доброго ефекту доводиться наносити досить товстий шар теплої штукатурки (якщо порівнювати з пінопластом, то шар штукатурки повинен бути товстіший в 1,5 рази).
  • Тепла  штукатурка не є фінішним покриттям. Поверх неї необхідно виконувати обробку іншими матеріалами.
Ще один варіант того, як можна провести утеплення стін ванної кімнати, - це нанесення «теплої» штукатурки.

Ще один варіант того, як можна провести утеплення стін ванної кімнати, – це нанесення «теплої» штукатурки.

Як наносити «теплу» штукатурку?

  • Стіни очищають від старих покриттів і пилу, на них наноситься грунтівка.
  • Готується склад з сухої суміші з додаванням води.

Порада! Готувати потрібно штукатурку в такій кількості, щоб її можна було використовувати протягом двох годин.

  • Приготований склад наносять на стіни за допомогою широкого шпателя у напрямку знизу вгору.

Наносити відразу занадто товстий шар штукатурки не можна, товщина кожного з шарів не повинна перевищувати 20 мм. При цьому, після нанесення чергового шару, поверхні потрібно дати просохнути протягом, як мінімум, чотирьох годин.

Найпоширенішими дефектами готового штукатурного покриття є розтріскування і відшарування. Вони можуть виникнути через те, що штукатурний розчин наносився на непросушену поверхню, або штукатурку клали занадто товстим шаром.

Отже, теплі стіни у ванній – це гарантія комфортності перебування у приміщенні. Крім того, утеплення стін – це міра профілактики появи конденсату, а це є шлях до зменшення вогкості в приміщенні.

Пропонуємо переглянути відео про утеплення стін у кімнаті зі середини:


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар