Ванна кімната, суміщена з туалетом: переваги та недоліки такого рішення

Ванна кімната, суміщена з туалетом: переваги та недоліки такого рішення

Приступаючи до ремонту у ванній, багато хто замислюється про те, чи варто поєднувати ванну та туалет. Найчастіше причиною цього є боротьба за квадратні метри, яких так не вистачає. Останнім часом дизайнери намагаються зробити ставку на економію простору в квартирі. З цією метою прибираються двері, перегородки, зменшуються нікому непотрібні широкі коридори, такі популярні раніше. Вибір не однозначний, тому для початку слід зважити всі плюси і мінуси і грамотно продумати дизайн суміщеного санвузла.

Переваги та недоліки суміщення туалету з ванною

Дуже часто в квартирах суміщають ванну і туалет, оскільки таке об’єднання має досить багато переваг:

  • Багатофункціональність. В об’єднаному санвузлі можна розташувати більше аксесуарів і техніки (наприклад, стільницю або пральну машину).
  • Розширення простору. Простір збільшується за рахунок відсутності стіни.
  • Економія на оздобленні. Оскільки одну стіну ми прибираємо, займатися її оздобленням вже не потрібно, так само як і установкою інших дверей.

Але таке об’єднання має і безліч недоліків:

  • Відсутність можливості використовувати ванну і туалет одночасно. З такою проблемою стикаються великі сім’ї, коли один член сім’ї приймає ванну, а іншому необхідний туалет.
  • Можливі труднощі з отриманням дозволу, а також з документальною фіксацією факту знесення стіни. Слід сказати, що в деяких випадках такі запити не можуть бути задоволені, оскільки стіна, яку планують знести, виявляється несучої. Це означає, що прибирати її не можна, оскільки в такому випадку надійність конструкції будівлі буде під загрозою.
  • Фінансові та часові витрати на проведення процедури знесення стіни.
Дуже часто в квартирах суміщають ванну і туалет, але таке об'єднання має досить багато як переваг так і недоліків. Вирішувати Вам.

Дуже часто в квартирах суміщають ванну і туалет, але таке об’єднання має досить багато як переваг так і недоліків. Вирішувати Вам.

На що потрібно звернути увагу в першу чергу

Вентиляція

При прийнятті рішення сумістити ванну кімнату з туалетом, в першу чергу слід приділити особливу увагу вентиляції. Тут існує два варіанти вирішення завдання:

  • установка вентилятора;
  • вивід вентиляційної труби / решітки.

Перший варіант кращий, так як на даний момент існує безліч так званих вентиляторів-роботів, які спрацьовують при досягненні певної температури або рівня вологості. Можна встановити вентилятор дешевший, який прив’язаний до вимикача і буде працювати доти, поки включене світло у ванній. Вентилятори відрізняються за потужністю споживання електроенергії і відповідно за продуктивністю. Наприклад, якщо площа поєднаного санвузла 5 м² і більше, має сенс купувати вентилятор продуктивністю від 2000 л/год.

Деякі будівельники виводять невеликий обрізок труби із санвузла в кухню. Але тут знову-таки є ймовірність того, що всі запахи, які виникають в ході приготування їжі, будуть, так чи інакше, присутні і в ванній.

Можна зробити вентиляцію, розташувавши сітку внизу дверей. Однак, якщо врахувати той факт, що в більшості будівель ванна розташовується прямо навпроти вхідних дверей, через ту ж вентиляцію буде йти все тепло.

Візульне розширення маленького санвузла

Власнику скромного маленького санвузла потрібно як слід постаратися, щоб продумати, як буде розташовуватися сантехніка. Для грамотного планування дизайну суміщеного санвузла та візуального розширення простору існують маленькі хитрощі, якими ми з вами поділимося.

  • Нам допоможуть правильно розташовані дзеркала, а також безліч варіантів, в тому числі сантехніка і глянцева плитка, що має світло відбивні властивості.
  • Не слід нехтувати вибором колірної гами, в якій буде виконаний санвузол. В ідеалі можна використовувати від одного до трьох кольорів. Окремі їх відтінки можуть як гармоніювати із загальним тоном, так і створювати вигідний контраст, особливий настрій.
  • У традиційну ванну в білому кольорі можна додати чорний акцент: це додасть відчуття розкоші. Але не забувайте про почуття міри. Світла кімната здається візуально більшою, тому дизайнери радять використовувати для оздоблення стін світлі пастельні відтінки або білий колір.
  • Величезним помилкою є думка, згідно з яким вважається, що санвузол, викладений знизу темною плиткою і світлою – до стелі, візуально подовжує стіни. Навпаки – стеля в такій кімнаті здається нижче.
  • Яскраве світло здатне збільшити кімнату. Незвично виглядає неонова підсвітка, розташована по всьому периметру санвузла.
Зонування допоможе зробити велике приміщення більш затишним і функціональним. Розділити простір на сектори, не зменшуючи його розмірів, допоможуть перегородки, виконані з напівпрозорих скляних блоків. Або перегородки, викладені плиткою.

Зонування допоможе зробити велике приміщення більш затишним і функціональним. Розділити простір на сектори, не зменшуючи його розмірів, допоможуть перегородки, виконані з напівпрозорих скляних блоків. Або перегородки, викладені плиткою.

Розміщення сантехніки

У деяких випадках є можливість оптимізувати простір, перемістивши сантехніку в інше місце. Давайте детально розберемо питання розміщення сантехніки. Існує два способи розташування сантехніки в суміщеному санвузлі: лінійний і радіальний.

У першому випадку сантехніка розташовується таким чином, що кімната так чи інакше розбивається на сектори, а сантехніка розташовується паралельно. Радіальне розташування – це розташування предметів по периметру санвузла.

Якщо говорити про стандартну традиційну ванну, доцільно буде розташувати її біля стіни навпроти дверей. Якщо ж місця катастрофічно не вистачає, встановлена душова кабіна або навіть душ зі зливом в підлозі стане чудовим рішенням. При виборі рекомендуємо обирати варіант, виконаний з матового скла, оскільки на такому склі розводи не так помітні.

Якщо розташувати ванну на так званому постаменті, можна з легкістю заховати стоки. Обов’язково зверніть увагу, щоб висота стінок кабіни була менше висоти стелі. Це також створить ілюзію високої стелі.

Під раковиною може розташуватися пральна машина або стільниця з безліччю поличок або ящиків для рушників.

Під раковиною може розташуватися пральна машина або стільниця з безліччю поличок або ящиків для рушників.

Однак не завжди можливо розташувати сантехніку як ви задумали, так як, наприклад, унітаз повинен входити суворо в хрестовину поруч зі стояком. Якщо ви все ж задумали незначне перенесення унітазу, слід пам’ятати, що горизонтальне розташування каналізаційних труб неприпустиме. Будь-які непродумані експерименти з перенесенням цього предмета можуть закінчитися додаткової тратою грошей, адже тут ми маємо справу з чітко регламентованими вимогами.

Просторий санвузол дозволяє розташовувати велику кількість предметів інтер’єру. Можна зробити такий санвузол в стилі мінімалізму, задовольняючись простором, або створити воістину шикарну ванну, яка буде твором мистецтва. В санвузлах великого розміру ванна може розташовуватися посередині. Такий санвузол також часто передбачає два умивальники і широке дзеркало.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

Залишити коментар