Велика ванна кімната з вікном – хто не мріяв про таке благо цивілізації? Котедж дозволяє втілити цю мрію в реальність. Ще зовсім недавно ванна кімната в дерев’яному будинку в плані ремонту представляла собою справжню проблему – від великої кількості вологи в цьому приміщенні страждали і всі сусідні кімнати. Але сьогодні, при достатній кількості всіляких будівельних матеріалів, ця проблема вже не є такою гострою. У даній статті ми вивчимо питання ремонту цього приміщення і ознайомимося з етапами які слід провести в ході нього. При цьому ми розглянемо кожен елемент цього приміщення окремо.
Етапи облаштування ванної кімнати у дерев’яному будинку
Неважливо з якого матеріалу побудований дерев’яний будинок: з оциліндрованих колод, профільованого бруса або він ручної рубки – етапи облаштування ванної кімнати будуть однаковими.
- Установка каналізаційної системи і водовідвідних мереж;
- Монтаж надійної вентиляції;
- Робота над якісною гідроізоляцією;
- Установка сантехніки;
- Оздоблення стін, підлоги і стелі;
Кожен з етапів важливий для подальшої експлуатації ванної та туалету без переробок і регулярних дрібних ремонтів.
Нюанси монтажу водопроводу
Будь-який будинок з дерева всихає та поступово дає усадку. Тому для відводу води в санвузлі треба використовувати труби, які не бояться деформації. Підійдуть труби з пластику або металопластику. Їх слід закріплювати на хомутах з гумовими прокладками або спеціальних кліпсах.
На зиму трубопроводу теж потрібен захист. Для цього треба утеплити самі труби, основу підлоги і зробити зливний клапан.
Нюанси монтажу вентиляції
Щоб захистити дерев’яний будинок від передчасного руйнування через появу цвілі та грибка, потрібно убезпечити його від зайвого зволоження. Тому санвузол повинен мати дуже надійну вентиляцію. Найкраще провести її на горищі, або заховати під підвісною стелею.
Важливо, щоб вентиляційні канали були зроблені з негорючих матеріалів, вентилятор був високого класу захисту від загоряння, а вся система мала протипожежні клапани. При установці системи не можна стикатися з конструкціями з дерева, а для опор потрібно використовувати спеціальні кронштейни. Крім того, вентиляційні канали слід виводити через такі отвори, які не дозволять вентиляції «поїхати» при усадці будинку.
Нюанси проведення гідроізоляції
Санвузол в дерев’яному будинку вимагає також хорошої гідроізоляції. Її можна зробити за допомогою полімерних підлог, укладання руберойду або засипанням суміші грунту з рідким склом і бетонітом. Ці способи далеко не екологічні, до того ж обійдуться недешево. Оптимальними варіантами вважаються наступні:
- нанести водовідштовхуючу суміш, яка утворює непроникну мембрану;
- приклеїти захищаючий від вологи рулонний матеріал.
Найбільше води бояться підлога та стеля, на їх обробку потрібно звернути особливу увагу. Надійніше облицювати підлогу керамікою поверх вологостійких деревних або цементних плит. На стіни слід нанести антисептики, які збережуть натуральність структури дерева і захистять його від цвілі та гниття. А стелю найкраще зробити навісною. Вона прикриє систему вентиляції і дозволить зробити красиве освітлення. Якщо ж цей спосіб не по кишені, тоді підійде кахель. До речі, перед тим, як приступити до роботи, потрібно вирівняти і очистити всі оброблювані поверхні.
Прийом ковзаючого каркаса для дерев’яного санвузла
Щоб убезпечити ванну від можливої усадки котеджу, надійніше проводити всі роботи на основі технології ковзаючого каркаса. Її суть полягає в зведенні незалежної конструкції на каркасі з металопрофілю, який кріпиться до стіни, але при цьому залишається рухомим.
Висота вертикальних профілів обов’язково повинна бути менше висоти кімнати. Наскільки саме, залежить від відсотка всихання матеріалу, з якого побудований котедж. Також важливо, щоб отвори під шурупи були не круглими, а трохи подовженими, а шайби з шурупами не були сильно затягнуті. Так профіль вийде рухомим.
Зібравши каркас з такого профілю, потрібно протягнути електропроводку, продумавши заздалегідь всі деталі: куди вивести розетки, вимикачі, яким буде освітлення. Потім короб закривається гіпсокартоном за допомогою саморізів. Листи гіпсокартону закриє зовнішня обробка.
Дизайн ванної кімнати в дерев’яному будинку
Ванна кімната в котеджі – те саме місце, де фантазія може розвернутися і де може вийти цікавий дизайн.
Оздоблення «під нуль»
Для тих, хто не хоче закривати натуральне дерево і хто готовий регулярно наносити на нього спеціальні розчини і склади, підійде оздоблення «під нуль». Як такої її взагалі не буде, а інтер’єр прикрасять лише сантехніка, дзеркала і аксесуари. Але головне – підібрати їх грамотно, щоб вони не вибивалися із загальної картини і поєднувалися з дерев’яними стінами, підлогою і стелею.
Класичне оздоблення вагонкою
Цей спосіб також підкреслить, що санвузол дерев’яний. Вагонка лише прикриє колоди, зробивши стіни і стелю рівними. Її можна пофарбувати в будь-який колір, скомбінувати кілька відтінків. Крім того, це одна з найпростіших і швидких оздоблень для ванної та туалету.
Популярна обробка плиткою
Найчастіше для санвузла в дерев’яному будинку використовують плитку, мозаїку або керамограніт. Завдяки широкому асортименту підібрати відповідний розмір, форму і колір не складає труднощів.
Правда, доведеться поламати голову, як поєднувати кахель з деревом. Всю ванну закрити плиткою або тільки частину: від підлоги до середини або тільки там, де буде стояти ванна, душова кабіна і унітаз. Оздоблення керамікою локально виглядає дуже цікаво. Особливо добре з відкритим деревом поєднується мозаїка.
З урахуванням всіх нюансів облаштування санвузла в котеджі – справа витратна. Багато хто хоче заощадити на цьому, пустивши всі кошти на дизайн житлових кімнат. Однак, нехтувати якісною обробкою ванної та туалету все ж не варто. Виділіть необхідну суму грошей на влаштування інженерних комунікацій і хорошу гідроізоляцію, потім займіться зовнішнім оздобленням. Довести дизайн санвузла до розуму, наповнити кімнату аксесуарами і меблями можна пізніше.