Ванна кімната у хрущовці: дизайн та функціональне облаштування

Ванна кімната у хрущовці: дизайн та функціональне облаштування

Дякуючи Микиті Хрущову, мільйони людей бувшого радянського союзу змогли отримати окреме житло у панельних будинках, які у народі отримали назву «хрущовки». Але ось одна проблема – це житло було неймовірно малим і незручним з точки зору планування. Такі «хрущовки» розраховувалися на термін служби близько 50 років, але більшість з них вже переступили цей вік. Саме ванні кімнати у хрущовках є найбільш складними приміщеннями для створення сучасного дизайну. До незручного і непрактичного планування додається маленька площа. Тому ремонт в таких будинках потрібно проводити з особливою ретельністю, продумуючи наперед і дизайн ванної кімнати і враховуючи ще безліч нюансів. Яких саме – дізнаємось з цього матеріалу.

Оскільки ванна кімната у хрущовці – невелика, то постає питання, щоб вона була одночас і комфортною, і функціональною. Поліпшити інтер’єр такої ванної кімнати можна декількома способами. Всі вони вимагають певних витрат, як фінансових, так і по часі.

Як збільшити корисну площу ванної кімнати

Збільшити площу ванної кімнати у хрущовці досить складно, оскільки сама квартира має обмеження у вигляді стін. Однак грамотне перепланування і світлий інтер’єр здатні значно підвищити комфорт і практичність приміщення.

Для розширення площі можна об’єднати санвузол з ванною кімнатою, прибравши міжкімнатну перегородку. Це дозволить отримати необхідну площу для подальших робіт над сучасним інтер’єром.

Порада: При вирішенні знести стіну необхідно переконається в тому, що вона не є несучою. В іншому випадку валити її не можна. Але навіть при руйнуванні не несучої стіни, потрібно дозвіл на перепланування, тому такі радикальні заходи доступні не всім.

При відсутності будь-яких варіантів по об’єднанню приміщень, доведеться підвищувати комфортабельність за допомогою ремонту, оздоблення, функціональної сантехніки та практичних меблів.

Для розширення площі можна об'єднати санвузол з ванною кімнатою, прибравши міжкімнатну перегородку

Для розширення площі можна об’єднати санвузол з ванною кімнатою, прибравши міжкімнатну перегородку

Дизайн та функціональне облаштування ванної кімнати у хрущовці

Для того щоб створити гідний дизайн маленької ванної кімнати у хрущовці потрібно особливу увагу приділити оздоблювальним роботам та матеріалам. Це пов’язано з тим, що не бажано втрачати навіть сантиметра корисної площі. Доречними вважаються наступні рішення:

Кольорова гамма

У першу чергу слід визначитись з вибором кольорової палітри. Не секрет, що для невеликих приміщень слід вибирати світлі тони. Це візуально розширює простір.

Не рекомендується при цьому розділяти ванну кімнату на темний низ і світлий верх. Це призводить до візуального розділу кімнати на дві частини і приміщення ніби зменшується ще більше.

Порада: При великому бажанні зробити ванну з контрастними кольорами, краще застосувати їх для різних стін цієї кімнати. Наприклад, зробити одну стіну кольору трави, а іншу – бордо.

Однак щоб стіни не були надто строкатими, краще використовувати не більше двох-трьох тонів.

Не секрет, що для невеликих приміщень слід вибирати світлі тони. Це візуально розширює простір.

Не секрет, що для невеликих приміщень слід вибирати світлі тони. Це візуально розширює простір.

Оздоблення стін

Для оздоблення стін використовується плитка або водоемульсійна фарба. Плитка, завдяки своїй практичності і зовнішньому вигляду буде кращим рішенням, але значно дорожчим.

Щодо кольорів, то краще підбирати плитку або водоемульсійну фарбу яскравих і світлих кольорів. Ванна кімната у хрущовці невелика і в ній немає вікон на вулицю, тому потрібно її зробити максимально світлою. Лише окремі елементи стін можна виділити контрастною фарбою або плиткою.

Стеля ванної кімнати у хрущовці

Кращим рішенням для стелі в маленькій ванній буде її побілка, фарбування у світлі тони або створення конструкції з пластикових панелей.

Вони можуть бути дзеркальними або світлих тонів. Крім своєї декоративної функції панелі можуть заховати комунікації. До того ж у них легко вбудовуються різноманітні світильники, які наповнять кімнату світлом.

Кращим рішенням для стелі в маленькій ванній буде її побілка, фарбування у світлі тони або створення конструкції з пластикових панелей.

Кращим рішенням для стелі в маленькій ванній буде її побілка, фарбування у світлі тони або створення конструкції з пластикових панелей.

Підлога ванної кімнати у хрущовці

Підлогу найчастіше роблять із плитки, вона красиво виглядає і проста у догляді. Для цього підбирається матова або рифлена керамічна плитка. Глянцева може бути слизькою від води, її використовують тільки для стін. Зверху можна покласти яскравий килимок, він створить гарний настрій і затишок.

Каналізаційний стояк

Для додання санвузлу естетичності каналізаційний стояк часто обшивають гіпсокартоном. У плані декору це рішення має сенс, проте з практичної сторони воно призводить до певних складнощів.

По-перше, закривається доступ до стояка і в екстреній ситуації обшивку доведеться зривати, що призведе до необхідності проводити новий ремонт.

По-друге, краще цю площу зайняти пристінною шафою до стелі. Таким чином, неминуча втрата площі буде використовуватися з вигодою.

Ванна чи душова кабіна?

Звичайно, у ванній кімнаті, хочеться розмістити і ванну і душову кабінку. Але, у даному випадку якраз постає актуальна проблема – як все вмістити в невеликій ванній кімнаті в хрущовці? Адже, крім ванної потрібно поставити ще пральну машину і умивальник. Тут все залежить від уподобань самої людини.

Якщо ви звикли і любите приймати ванну, то без неї не обійтися. Добре, що на зараз ринку пропонується багато моделей на будь-який смак і розмір. Щоб заощадити місце, ванна може бути кутова.

Але, все ж таки, велика кількість вільного простору з’явиться при відмові від класичної ванни. Саме вона займає левову частку простору. Замість неї чудово буде виконувати свої функції душова кабіна. Поряд з нею і з’явитися місце для пральної машини.

Душова кабіна зможе істотно заощадити місце, але перед покупкою чи проектуванням, потрібно ретельно виміряти всі її габарити.

Можна самостійно зробити душову кабіну, або купити. Особливо популярні гідромасажні кабіни, які виконують багато функцій, до того ж у них є місце для зберігання шампунів і гелів. Краще підбирати душову кабіну з сидінням, щоб можна була присісти під час банних процедур.

Душова кабіна зможе істотно заощадити місце, але перед покупкою чи проектуванням, потрібно ретельно виміряти всі її габарити.

Душова кабіна зможе істотно заощадити місце, але перед покупкою чи проектуванням, потрібно ретельно виміряти всі її габарити.

Раковина та унітаз

Для ванної кімнати у хрущовці краще купувати раковину, яка кріпиться до стіни, без ніжки. Це дозволяє заощадити додаткове місце і розмістити під умивальником шафку або тумбочку. Також надзвичайно практично буде використання кутової раковини.

У випадку суміщеної ванної кімнати з туалетом, унітаз краще підбирати такий, який вбудовується у стіну. Це зможе значно заощадити вільний простір.

Освітлення у ванній кімнаті

Для освітлення можна використовувати одне або декілька джерел світла, головне щоб було якомога світліше. Іноді використовуються спеціальні вимикачі, які регулюють інтенсивність освітлення.

Для маленьких ванних кімнат не використовуються масивні люстри, краще, якщо це буде бра або точкові світильники. Добре освітлюють дзеркала з вбудованим підсвічуванням, так як вони додатково відбивають світло, яке вони відображають.

Дзеркало

Простору ванній кімнаті додадуть дзеркала, вони візуально збільшують приміщення. Таке дзеркало може займати навіть пів стіни, головне, щоб воно було надійно закріплене.

У ванній кімнаті дзеркало необхідне і для багатьох гігієнічних і косметичних процедур. Велике дзеркало на стіні створить ілюзію розсунених стін. Візуально збільшити простір вгору допоможуть дзеркальні стелі.

Однак слід уникати установки дзеркал на протилежних стінах. Психологічно це може викликати дискомфорт через відчуття присутності за спиною стороннього.

Меблі у ванній хрущовки

Багато меблів у такій ванній кімнаті не розмістити. Необхідно, щоб вони були легкими, красивими і малогабаритними. Краще підбирати меблі в світлих тонах, вони візуально не захаращують простір.

У тумбі під умивальником можна приховати комунікації або фільтри для води, а також розмістити полички для аксесуарів або кошик для білизни.

У тумбі під умивальником можна також розмістити полички для аксесуарів

У тумбі під умивальником можна також розмістити полички для аксесуарів

Сушарка для рушників

Сушарка для рушників – дуже корисне пристосування у ванній, вона не тільки виконує пряме призначення, а й нагріває, а також осушує повітря ванної кімнати, що надзвичайно практично у хрущовках.

Полички та пральна машина

Пральну машину у хрущовці розміщують переважно саме у ванній кімнаті, оскільки так зручніше і це економить місце.

Іноді на пральній машинці нагромаджується ціла купа банного приладдя, якщо вона має бічне завантаження. Але краще для них над машинкою зробити полицю або столик. Її можна купити готову або змайструвати самостійно. Як варіант, непогано підійде шафка з дзеркальними дверцятами.

За часів поселень в хрущовки люди були вже щасливі від наявності власного житла, з окремою кухнею та санвузлом. Сьогодні, при правильному і грамотному підході, цілком реально зробити ванну кімнату у хрущовці одночас і комфортною, і функціональною. Сподіваємось, що даний матеріал допоможе Вам у вирішенні цього питання.


Сподобалась наша стаття? Поділись із друзями, підтримай проект:


Ще більше цікавих статей:

Ви можете залишити коментар.

1 коментар до “Ванна кімната у хрущовці: дизайн та функціональне облаштування”

  1. Руслан :

    Для повної візуалізації ванни в Хрущовці потрібні картинки з хрущовок – там же місця як кіт наплакав!

Залишити коментар